Neparfumovana kozmetika

veronika1212

jakafr - mne kozna predpisuje krem ambiderman. som s nim spokojna az na jednu vec - zanechava na kozi taky film, ktory nie je vidiet, ale ked sa obtriem o cierne oblecenie, zanechava tam take biele znaky.

jajkafr

ahojte
ja mám tiež alergiu na parfémy a parabény... nižšie som uviedla nejaké značky kozmetiky, s ktorými som celkom spokojná, ale na telo nemajú vhodný prípravok pre mňa, pretože všetko obsahuje parabény :( preto používam Synderman... predpisuje mi ho kožná, ale dá sa kúpiť aj bez predpisu. Dáva sa ako základ do miešaných mastí, je bez parfémov a parabénov. Nevonia nejak krásne, ale je mastný a to my vyhovuje keďže mám extrémne suchú pokožku :)

veronika1212

dakujem.
teraz momentalne skusam baleu, sprchac za 2e tusim a na pocudovanie mi vyhovuje a je super. chcela som vyskusat aj nieco ine. dakujem za tipy :)

Duci

skús sa popýtať v lekárni, je škoda, že takých dermokozmetík bez parfumov je málo a v drogériach určite nie sú! Ja mám alergiu tiež na parfumy a všetko čo je odvodené od peruánskeho balzamu - škorica, klinčeky, vanilka ....., takže nájsť niečo neparfumované je problém. Ale predsa som niečo našla - na telo miesto mlieka na telo používam 100% čistý mandľový olej a teraz som v lekárni objavila a lekárnička mi to aj doporučila Aloe vera gél značky ALOE SKIN - perfektný a konečne čistý bez farbív, parfumov, parabénov, silikonov, zahusťovadiel....

jajkafr

veronika
Bioderma vyrába radu Senzibio pre citlivú pleť je to bez parfémov a parabénov, rovnako aj Eucerin, La Roche Posay, Sebamed... túto kozmetiku nájdeš prevažne v lekárni je drahšia, ale ak máš alergiu tak sa ti určite oplatí... majú aj vzorky treba skúsiť... alebo si môžeš dané výrobky pozrieť na nete je tam napísané aj presné zloženie a podľa toho si môžeš vybrať to čo ti najviac vyhovuje... väčšina telových mliek kúpených v klasickej drogérií obsahuje parfemy a parabény takže budeš asi ťažko hľadať takú ktorú potrebuješ

veronika1211

jankaa - dnes som pozerala v drogerii a naozaj som nic neparfumovane od alverde nenasla.

volvo - neskusala som. ide mi skor o sprchove gely a telove mlieka bez parfumov. zriedeny sampon znasam v pohode.