Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

jedalnicek, denny prijem kalorii

Príspevok v téme: jedalnicek, denny prijem kalorii
Feliss

Dobry den..Mam 172cm a 63kg..Chcela by so schudnut okolo 5kg..Uz som zacala studovat dost veci co sa tyka stravy a vyzivy a kalorii atd.. Len neviem presne ako si mam zostavit jedanlicek..Uz som sa zacala stravovat podla odporucanii na nete, 5x do dna male porcie..Len neviem vymysliet co jest..Striedam jedla ako- varene vajce, kuracie prsia, cotagge cgeese . biely jogurt, 1 celozrnny rozok (1 x do dna jem pecivo), uz nemam napady..A neviem presne v aku dobu ake jedla jest...Viem ze vecer uz nie ovocie ani sacharidy...hlavne vecer neviem co mam jest...a este otazka, ako je to s dennym prijmom kalorii, alebo sa mam riadim kilojoulami? a pri chudnuti je vsade inak pisane no cca okolo 6000kilojoulov to ma byt, a kalorii asi 1500 kal..To mam chodit nakupovat s kalkulackou? :D :D

Feliss

carey ved toto, neda sa vzdy uplne 100% riadit sa "osnovou"...Ja si kupujem veci sama, lebo to je navyse u nas... Nikto nebude jest celozrnne cestoviny..To je moj problem, moje vydavky...preto ja nemam na uplne vsetko co potrebujem... a preto par jedla striedam dokola aby som dodrzala aspon podstatu...

carey

Fellis, mama ti spravi akoze rezen a bude to ryba :D ja teda neviem, ja zas rybky aj mozem, lenze u nas to nikto nerobi a ja tiez nemam moc peniazky.

Feliss

a tie ryby treba ich jest.. joj, ja sa asi prekonam...len ono to nezjem , ja sa poznam...ani len pangasa blbeho nezjem.... to by musel byt neviem ako pripraveny aby som ho zedla...

Feliss

sisi, ked ja tie semiacka, no som minule obzerala v obchode ale je ich tolko ze som paradoxne nevybrala..na tie oleje nemam peniaze, a samy olej len tak lyzickovat tiez asi nie...ja som maznaa asi :D a este som semenna nezaradila do mojho jedalnicka..a kde ich mam davat? do tvarohu?? a nevadi ze tam mam aj ovocie am musli?? este aj semenna mozem dat?? a kolko? a ake hlavne? a niektore veci co pises ani neviem co su,,a co ta presvedcilo, ten zlom....

carey

Sisi135 a co si myslis o normalnom masle? lebo ja si ho davam na ranajky na chleba, strasne ho mam rada a neviem ci sa ho mam vzdat.. lebo to je vlastne tuk.

Sisi135

Ináč s tými sladkosťami ja om úplne stratila na to chuť. Mojim problémom boli vždy koláče od mojej mamy - pečie božsky. A teraz? nič. Aj minule piekla koláč a ja som ho kľudne obsypávala kokosom a jahodami a vôbec som nemala chuť si uždibnúť

Sisi135

Raz za čas stretnem v buse ľudí zo zš tí sa čudujú že až. Na vlasy nechty a pokožku vplývajú dobre tuky. Ale tie zdravé nie že slanina apo. Denne zjem 25g orechov a semienok. S dve lyžičky panenských olejov. Potom omega3 - tie sú v tučných morských rybách (ale tučné nemajú byť od vyprážania) ako losos, makrela, tuniak, aleternatívou sú vlašké orechy a ľanové semiačka (detto oleje z týchto vecí sú zdravé. Ja mám momentálne doma ľanový, olivový a tekvicový olej). Súper zdravé s aj klíčky - z tých obilninových pšeničné, ja ich dávam každé ráno do vločiek a potom mungo, šošovica, lucerna, siata, cícer. No a samozrejme veľa zeleniny. A na tú pokožku si však ja musím dávať bacha. Na narodky som dostala drahé telové mlieko loreál spevňujúce a celá som sa vyhádzala. Detto z garnier, palmolive a nivea je moja smrť. Jediná kozmetika č používam na telo je bioderma. Aj keď je trošku drahšia. Pri chudnutí veľa kg môže baba ľahko stratiť menzes, ja našťastie nie ba naopak, nikdy som to nemala pravidelné a teraz sa to ustálilo že príde vždy raz za mesiac približne ako má prísť (predtým hocikedy ani neprišiel). Ale vrátim sa k tým vlasom-pokožke-nechtom. Dostatočný prísun vitamínov A, D, selénu, zinku, chrómu,... a tzv ,,vitamínu krásy" Ečka. Na to všetko sú bohaté orechy a morske ryby

Feliss

carey aj mne je trapne :D ze som si dala dnes sojovu tycinku beztrestne..a sisa asi vtedy nevidela sladkost ani len z vlaku(lucenska metafora)...ze pfu ak ja 5kg musim dat...joj

carey

Sisi135 no vyrazila si mi dych teraz :) velmi ta obdivujem ako cloveka ktory si isiel za cielom a sa mu to podarilo... ked si ja pomyslim ze pre mna je problem dat dolu 5kg tak sa citim aj trapne

Feliss

sisi- tesim sa stebou, a patri ti moj obdiv fakt si musela zamakatm a to je asi slabe slovo, ved preboha...waw! a hustejsie vlasy a lepsie enchty to by aj mne sa patrilo :D a to cim?? ktore jedlo? a okolie co vravi na teba?? v skole a rodina a tak...isto su prekvapeni, a obdivuju ta,.,

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

jedalnicek, denny prijem kalorii - Fórum - ZDRAVIE.sk