jedalnicek, denny prijem kalorii

Príspevok v téme: jedalnicek, denny prijem kalorii
Feliss

Dobry den..Mam 172cm a 63kg..Chcela by so schudnut okolo 5kg..Uz som zacala studovat dost veci co sa tyka stravy a vyzivy a kalorii atd.. Len neviem presne ako si mam zostavit jedanlicek..Uz som sa zacala stravovat podla odporucanii na nete, 5x do dna male porcie..Len neviem vymysliet co jest..Striedam jedla ako- varene vajce, kuracie prsia, cotagge cgeese . biely jogurt, 1 celozrnny rozok (1 x do dna jem pecivo), uz nemam napady..A neviem presne v aku dobu ake jedla jest...Viem ze vecer uz nie ovocie ani sacharidy...hlavne vecer neviem co mam jest...a este otazka, ako je to s dennym prijmom kalorii, alebo sa mam riadim kilojoulami? a pri chudnuti je vsade inak pisane no cca okolo 6000kilojoulov to ma byt, a kalorii asi 1500 kal..To mam chodit nakupovat s kalkulackou? :D :D

Sisi135

Nela: a čo keby si hodila jedálniček?? Lebo ovocie, orechy ani musli pomalé čiže kvalitné sacharidy nie sú!

Nela111

a pritom viem, ze by som nieco schudla uz len keby som uplne vylucila sladkosti a podobne nezdrave veci. No len ked prave tie najlepsie chutia..

Nela111

Sisi135
no neviem, ja proste dostanem chut na cokoladu, a nenahradim to ani ovocim, ani orechami, ani musli ani nicim inym. Aj som to skusala, ale nakoniec som pri tej cokolade aj tak skoncila. A ja ked si nedam, ak mam na nieco velku chut, tak ja sa fakt neviem na nic sustredit, doslova. :-/

carey

Sisi135 mas pravdu, sak ked som bola po 2 hodinach hladna tak mi to zaplo :)a teraz som si dala rohlik so syrom a s maslom..co som si asi tym vynahradila.

Sisi135

carey: nechcem sa moc opakovať ale k obedu ti chýba sacharid.
Feliss: kľudne to môžu byť svaly - čo je super, kedže tie sú najrýchlejšie požierače energie (t.j. čím viac svalov tým treba viac papať), alebo tvoje dni a to je len zadržaná voda. Čiža v oboch prípadoch nejde o to že by telo nepúšťalo tuk
Nela: ono skús si jeden-dva dni povážiť potraviny že koľko toho zješ. Je dosť možné že ti chýbajú pomalé sacharidy a telo si tak pýta tie rýchle

carey

ahojte, Fellis no moze to byt aj tym ze si mala svoje dni, teda mne teraz koncia a ani sa radsej nevazim, az o par dni. Ja som vtedy dost nafuknuta, a par dni to este trva, kym sa to zas upravi...takze nestresuj :))
No dneska som si dala na obed polku brokolicky uvarenej, k tomu kuracie prsia na cibulke mnam to bolo, ako sa vy drzite s papanim?

Feliss

carey, naozaj si myslis ze je to "zo svaloév" ? :( joj normalne ma to zarmutilo..Aj ked mi povedala znama ze cez "svoje dni" nechudnem, resp. vaha sa nemeni ôebo sa orgabizmus zavodnuje..A ja akurat som dokoncila tie svoje..Tak uvidim mozno o tyzden sa to prejavi...drzim palcee :)

carey

Nela, ahoj, no ja neviem co stym, kebyze viem tak uz nemam tych nadbytocnych 5kg na sebe. Totiz ja pekne papam aj 2 tyzdne, potom dojdu moje dni a kolotoc sa zacina, potom ked skoncia tak kym pridem na opat normalny system, tak som zas kde som bola... a teraz zasa mam kopu ucenia, 10knih mam vediet na statnice a jednoducho ked sa dlho ucim a najma vecer som na nervy a jem len preto ze mam nervy, nie ze by som bola hladna. Ako neviem mozno to je aj psychika. Teraz som si dala tvaroh so slnecnicovymi semienkami, zatial je klud, no neviem co bude o chvilu

Nela111

Carey
Tak ja mam podobny problem ako ty, a nielen vecer, ale viac-menej cely den, i ked najma vecer, ked je pohoda - Proste by som vkuse nieco chrumala! Ja ani nejem od hladu, ale skor od chuti! Ze mam chut na vsetko naraz, ale najviac na nezdrave sladke. A vlastne aj v praci, ked je jej vela a som nervozna. Co s tym, s tymi chutami??

elena 1234

Lelka,,cistaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa katastrofa,,,,
Ak chces pribrat tak jedalnicek mas dobry,,,
Ziadne keksiky,,,sladkosti,,ziadne wafle horucu cokoladu,,,
Musis jest 5 az 6 krat denne,,a zdrave jedla,,,,,,t.j ryza,kuracie masko,zemiaky,ryby,,zeleninka,cotage syr,ovsene vlocky,ryzove chlebiky,,,,
a pit pit a pit vodicku cistuu