jedalnicek, denny prijem kalorii

Príspevok v téme: jedalnicek, denny prijem kalorii
Feliss

Dobry den..Mam 172cm a 63kg..Chcela by so schudnut okolo 5kg..Uz som zacala studovat dost veci co sa tyka stravy a vyzivy a kalorii atd.. Len neviem presne ako si mam zostavit jedanlicek..Uz som sa zacala stravovat podla odporucanii na nete, 5x do dna male porcie..Len neviem vymysliet co jest..Striedam jedla ako- varene vajce, kuracie prsia, cotagge cgeese . biely jogurt, 1 celozrnny rozok (1 x do dna jem pecivo), uz nemam napady..A neviem presne v aku dobu ake jedla jest...Viem ze vecer uz nie ovocie ani sacharidy...hlavne vecer neviem co mam jest...a este otazka, ako je to s dennym prijmom kalorii, alebo sa mam riadim kilojoulami? a pri chudnuti je vsade inak pisane no cca okolo 6000kilojoulov to ma byt, a kalorii asi 1500 kal..To mam chodit nakupovat s kalkulackou? :D :D

Sisi135

Z billy myslíš ten ,,slatinský celozrnný"? A nie že nútená, každý deň by si mala k večeri aj sacharid. Ps: a ako dlho prejde od večere, pokým ideš spať?

Feliss

sisi, dnes som bola nutena , lebo som prsia jedla na obed...cize vecera bola cotagge plus celozrrny kus chleba ( ten z Billy perfektnyy je :D )

Sisi135

Feliss: Na večeru cottage+zelenina+ sacharid. Musíš ho tam mať inak spomaľuješ metabolizmus.
Nikky999: V jedálničku máš mooc ovocia, celkovo sa odporúčajú dve porcie za deň, pri chudnutí jedna. A na desiatu samotný banán nie, ovocie vždy minimálne s bielkovinou, najlepšie však jak súčasť komplet jedla bielkovina+tuk+pomalý sacharid. To platí aj pre teba Feliss, nevyhýbaj sa sacharidom na večeru

Feliss

ono to ze kazde 3 hodky po malych mnozstvach to je kvoli metabolizmu, aby bol cinny furt, tak zase nebudes tlacit do seba ked hladna niesi, skus si dat nieco lahke aspon na ten olovrant, malicko, o to menej budes hladna vecer..

Niki999

Feliss: a vadi to vobec ked si nedam ten blby olovrant ?:D ja som po obede furt plna az do tej pol piatej...vobec nemam chut na olovrant ...a cvicit zacinam od stvrtej do piatej, a veceriam az o siestej....no ale vtedy uz mam fakt hlad :) asi to bude tym nejedenim od pol jednej az do siestej.. ale inak si to neviem zariadit ...

Feliss

tymi hodinami sa nemusis riadin az tak striktne :) ja tiez niekedy proste musim jest po 2 hodinach, alebo ked cvicim a nevyda mi to tak aj po 4 hodinach...Takze skus to nejak udrziavat priblizne v rovnakom case, ale pred cvicenim aspon hodku sa pokus nepapat.. ;) a po cviveni ja napr. hodinu nejem...Jednak mi po 2hodinovom korculovaniu ani nechuti, a telo spaluje tuky asi 20-30 minut po aktivite..

Niki999

Feliss: aha, diky.. tak ja som si chcela daco dat, len to nevadi ze o pol hodinu na to idem cvicit ? alebo radsej si mam zobrat do prace aj olovrant a dat si okolo tretej ? ....napr.obed mam o pol jednej,ale kym to zjem tak uz je skoro jedna hodina ....a ked si dam o tretej olovrant to nebude skoro ?

Niki999

ahojte, ja som mala dnes na ranajky 4 PL ovsenych vlociek plus susene ovocie,plus jogurt,pomaranc, a dve jablka..
D: banan
O: spagetove muffiny :D (mnamka,to len spagety zapecene s takou vajcovo-mliecnom polevou ) a posypane tvarohovou posypkou ( tvaroh + pazitka ) zjedla som 5 kuskov + kopa zeleniny
O: nedala som si nic lebo neviem co jest :D tak pridem z prace o pol stvrtej, a okolo stvrtej zacnem cvicit-to trva hodinku
V: jedno balenie bieleho tofu pokvapkane oliv.olejom + bazalka+ paradajky,redkovky,paprika...ale po tom tofu som sa citila strasne hladna .. preco ? co robim zle ? mala som si pridat ku tomu kusok celozrnneho chlebika ?

Feliss

Zajtra sa idem vazit, som zvedava ako to dopadne.. :) drzte palce :) tak na veceru aj cotagge moze byt, (len samy?) a bielka, tiez same sa mi nezdaju pritazlive na papanie :D