jedalnicek, denny prijem kalorii

Príspevok v téme: jedalnicek, denny prijem kalorii
Feliss

Dobry den..Mam 172cm a 63kg..Chcela by so schudnut okolo 5kg..Uz som zacala studovat dost veci co sa tyka stravy a vyzivy a kalorii atd.. Len neviem presne ako si mam zostavit jedanlicek..Uz som sa zacala stravovat podla odporucanii na nete, 5x do dna male porcie..Len neviem vymysliet co jest..Striedam jedla ako- varene vajce, kuracie prsia, cotagge cgeese . biely jogurt, 1 celozrnny rozok (1 x do dna jem pecivo), uz nemam napady..A neviem presne v aku dobu ake jedla jest...Viem ze vecer uz nie ovocie ani sacharidy...hlavne vecer neviem co mam jest...a este otazka, ako je to s dennym prijmom kalorii, alebo sa mam riadim kilojoulami? a pri chudnuti je vsade inak pisane no cca okolo 6000kilojoulov to ma byt, a kalorii asi 1500 kal..To mam chodit nakupovat s kalkulackou? :D :D

petrusiik

ahojte :) ako sa dari?? ja celkom fajn dneska, tesim sa, aj jedlo zatial fajn aj ked obed nebol podla predstav ale snazim sa najviac prisposobovat co mame doma, lebo ocko je teraz PN a teda vselico vyvara a tak jem co vari este ze vari zdravo :) inak som dnes bola trosku na bicykli, ale som poriadne unavena :D dnes na veceru tvaroh..uz sa tesim..zajtra sa chystam este pokupit nejake zdrave jedlo :) drzte sa

Sisi135

Ako vhodné sú lenže každý deň prsia je trošku jednostranné, zameň niekdy za cottage, vajcia (bielka prednostne), tvaroh, šunku+syr

Feliss

k tym bielkovinam a prsiam na vecer- cem chudnut nie svaly, alebo priste udrzat vahu...cem znizovat vahu, neviem ci su prsia kazdy den na veceru vhodne kedze chcem schudnut....(100g tych prs) ....

Feliss

Ahojte no ja som bola behat troska, ma kamarat vytiahol :D nemam rada beh to radsej korcule...Ale sla som, lepsie ako na fcb visiet...Som prisla z behu a nemali sme uz nic vhodne, a prsia nerozmrazene..Tak som si dala polievku,
viem ze nic moc pre svaly ale lepsie ako nieco tucne...A otazocka obligatne pre sisi, co jest po sporte?? mne to vychadza ze ked pridem po kotculiach alebo bicykli, uz len vecera o siedmej...Kazdy den jem prsia zo zeleninou , alebo soju zo zeleninou...Ale takmer kazdy den prsia asi nieje bohvieco....

Sisi135

petrusiik: Na olovrant to isté ako na raňajky desiatu a na večeru to isté ako na obed (nemusí byť presne to isté jedlo, ale jedla ktoré sa vtedy papajú) len sacharidov o polku menej. Olovrent napríklad: celozrnný chlieb šunka+syr (z oboch po 30 g alebo len jedno z toho - vtedy tak 50 g), tuniak vo vlastnej šťave 50 g, praženica na lyžičke olivového oleja zo 4 bielok alebo troch vajec (z toho jedno žĺtko), cottage, domáca tvarohová pomazánka (tvaroh+cesnak+bylinky+olivový olej) a zelenina. Alebo ,,sladká" verzia tvaroh+vločky (ovsené, špaldové, pohánkové, žitné,...). V oboch prípadoch je vhodné tak 10 g orechov/semienok - ak to sedí v príjme samozrejme. Jogurt ako jedinú bielkovinu určite nie, poobede potrebuješ niečo kvalitnejšie na B

petrusiik

Dakujem Sisi :) najhorsie je to u mna s olovrantom a vecerou vtedy vobec neviem co vymysliet :( vecera sa este da ale olovrant? s cim si mozem dat tvaroh? mozem si dat aj jogurt?
Inak ja som dnes vysadla na bike asi po 4rokoch a makacka to teda bola poriadna :D
Teraz mam chute aj napriek tomu ze som jedla veceru neviem asi si telo musi zvyknut :) drzte sa

Sisi135

petrusiik: Mne išli dole kilá v priemere 2,5 za mesiac, takže myslím že tie 2 dáš v pohode. Vločky 40 - 50g na raňajky, ja som počas chudnutia dávala 40g vločky a 10g pšeničné klíčky

K cvičeniu: oboje je dobré ale keď z teba leje tak spaľuješ všetky partie a pohyb je dobrý na chudnutie akýkoľvek pri ktorom sa potíš. Ale na úplný doraz makať netreba to je skôr naháňanie kondičky, keď nevieš tých 70% vypočítať tak sa skús na bike alebo korčuliach rozprávať chvíľu sama so sebou ideálne tempo je totiž to pri ktorom si schopná súvislo rozprávať

Feliss

ahojte, dufam baby ze sa Vam dari.. akoze neviem co sa dialo z mojim netom, ale zvlastne ze 2 dni mi nesla stranka zdravie.sk (ostatne sli v pohode, len tato nie, nechapúem! ) ... No tak ja som bola v sobotu 2 hodky na bicykli, a v nedelu 2 hodky na korculiach...a s tou tepovou frekvenciu som citala uz davnejsie, lenze ja neviem kolko to je 70% MTF, teda viem, ale ked cvicim neviem nacom som... Proste si mylsim ze makam, idem na doraz vzdy a nezastavujem ani na chvilku...a na korculaich somn oproti ostatnym korculiarom vzdy rychlejsia..Striedam si bicykel a korcule? a co je lepsie na chudnutie?

petrusiik

ahoj Sisi musim Ti podakovat napisala si ten jedalnicek super :) tiez som sa zacala trosku zaoberat zdravym chudnutim a chcem sa este opytat kolko vlociek by si dala na ranajky z toho som trosku zmätena :( a inak mam 20 rokov 164cm a 58kg..za mesiac idem na svadbu a dufam ze aspon 2kila dam dole myslis ze je to realne? este raz dik :)

Sisi135

tinka: R: neviem čo myslíš pod pojmom ,,cereálie" ak ovsené (špaldové, pohánkové, ražné,...) vločky tak super ale tie klasické kupenské cereálie moc nie. Sú plné rýchlych cukrov a tukov. Sójové mlieko no lepší je biely h´jogurt s cca 3% tuku, celkovo tieto obilnové /strukovinové mlieka raz za čas zaradiť, ale pravidelne moc nie, treba ti aj kvalitnejšie bielkoviny. Chýbajú ti tam nejaké orechy/semienka alebo ovocie. Alebo aj aj.

D: musli tyčinka? málo a veľa dokopy. To sú samé cukry. Tu by si si mala dať celozrnné pečivo s tuniakom/ chudou šonkou, syrom a zeleninou

O: cestovín môžeš viacej, sójový granulát ok, ak uznávaš vymeň kde - tu za mäsko a pod. Paradajkové pyré, prepáč ale ja fakt neviem čo to je... Myslíš lúpané paradajky: Pri takých veciach však všeobecne pozor na pridané cukry/soľ

Ol: Poobede ovocie už nie, pridaj si ho do raňajok. Tu zeleninu a k nej bielkovinu plus trochu sacharidov (kúsok vločiek/chleba)

V: super ale tiež by som pridala pomalý sacharid trochu zemiakov napríklad

V2: ok, ak cvičíš je lepšie sem - tam zameniť za tvaroh, cottage

Zdá sa mi že ješ málo a chýbajú ti zdravé tuky - orechy semienka. To že chceš zjesť aj vola môže byť z toho že papáš málo