Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

jedalnicek, denny prijem kalorii

Príspevok v téme: jedalnicek, denny prijem kalorii
Feliss

Dobry den..Mam 172cm a 63kg..Chcela by so schudnut okolo 5kg..Uz som zacala studovat dost veci co sa tyka stravy a vyzivy a kalorii atd.. Len neviem presne ako si mam zostavit jedanlicek..Uz som sa zacala stravovat podla odporucanii na nete, 5x do dna male porcie..Len neviem vymysliet co jest..Striedam jedla ako- varene vajce, kuracie prsia, cotagge cgeese . biely jogurt, 1 celozrnny rozok (1 x do dna jem pecivo), uz nemam napady..A neviem presne v aku dobu ake jedla jest...Viem ze vecer uz nie ovocie ani sacharidy...hlavne vecer neviem co mam jest...a este otazka, ako je to s dennym prijmom kalorii, alebo sa mam riadim kilojoulami? a pri chudnuti je vsade inak pisane no cca okolo 6000kilojoulov to ma byt, a kalorii asi 1500 kal..To mam chodit nakupovat s kalkulackou? :D :D

carey

Sisi135 mala som k tomu este jeden a pol bielka ale ziadnu zeleninu to sa mi k tomu nehodi, inak na ranajky som mala kaiserku celozrnnu, syr roztieratelny trosku a redkovsku porik a zeleny cajik.
Neviem co na olovrant, som u priatela a tu velke moznosti nie su

Sisi135

Carey špenátik zo zemiačikmi je fajn ale ešte dajakú bielkovinu k tomu a podľa možnosti aj čerstvú zeleninu. Ja som mala dnes ovsáky s orechmi a jogurtom, čínsku kapustu ako desiatu veľký grep, cmar, syr 13 %ný a chlebík a obed kuracina, paprika, pór na pare, celozrnná ryža a paradajky a poliate olivovým olejom

carey

ahojte, vcera som bola u babky, no do obedu to bolo fain,ale potom som si dala jeden zakusok a trochu slanych tyciniek, ale zas to nebolo take hrozne... dneska uz v pohode myslim, teda nemam uz ani velmi chut na mlsandy, teraz som si dala na desiatku tvaroh s jablckom a na obed budem mat spenatik so zemiackami... chcela by som ist vecer aj trosku aspon na 40min zacvicit, uvidim, lebo rano som nemohla ani spat co ma bolelo brucho...
Vitam Tinku medzi nami, dufam ze sa ti s nami bude darit :)
Co ste dneska vy papali ?

Sisi135

Tinka: Cvičiť 2x denne je moc. Rozhodne sa najprv sústreď na to navyšovanie potom cvičenie. Spomaľuješ si metabolizmus a môžeš si ublížiť. Ak cvičiť k tomu traba aj kvalitnú výživu a ty prepáč, ale pri 3500 kj takú nemáš. Nie si hladná? Skús napísať jedálniček

Feliss: Na chudnutie by si mala cvičiť pri cca 70 % max. tepovej frekvencie. Tú vypočítaš tak že 220 - vek. No a z toho tých 70 %

Feliss

sisi myslela som na kalorie, ja som si to pocitala cca, a denne prijmem okolo 1000 kalorii...plus minus, aj 1200 niekedy...kupila som si lanove semiacka :) a cize to je asi 2 cajove lyzicky?? dam zajtra do tvarohu..a este jedna otazocka, lebo ty si tu fakt odbornik, ja bicyklujem...Tento tyzden som bola 3x po 2 hodiny...a mozem uprimne skonstatovat, ze nemam "vychadzkove" tempo, ale makam aby som bola furt zadychcana, a neznizoval sa mi tep...Je to dostatok, pre chudnutie?

tinka86

Sisi135,
myslis, ze by bolo efektivne keby navysim napr. o 1000KJ ale zaroven navysim aj pohyb.Doteraz som cviciavala len rano a chcela by som aj vecer. Neviem, ci poznas casopis Dieta, teraz naposledy tam bola super priloha.Jedalnicek na 28 dni. Chcela by som sa ist podla neho riadit. A samozrejme by som aj ten pohyb chcela zvysit. Ako ti velmi zavidim. Ja som mavala tiez kedysi taku istu vahu a vtedy som sa citila super,prislo vsak toto hnusne prezieranie a odvtedy zijem v depresiach. Uz tolko krat to bolo poslednykrat a pritom viem, ako super sa citim ked zdravo papam a vzdy pride - vsak len trosku si odlupnem a uz je z toho kopa jedla:(. Viem, ze sa to da, ale vzdy pride nieco, co to prekazi.

Sisi135

Tinka: Ja mám 170 cm a váha 52 - 53 ako kedy. Tvoj problém je že papáš veľmi veľmi máličko a telo si to potom logicky vyžiada a teba prepadnú žravky. Kvôli zdraviu sa nesmie ísť pod 5500 kj, ak tak len so súklasom a pod dozorom lekára a aj to z vážnejších príčin ako je chudnutie. A aj tých 5500 je hranica pri ktorej máš obrovský problém zostaviť vyvážený jedálniček. Preto taká hranica je 6500 kj, ak sa hýbeš navyšuje sa to. Ak si mladá baba (čo predpokladám že si) navyšuje sa to. Ja som chudla na príjme cez 8000 kj napríklad. Zvyšovať by si mala pomaly, nie že jeden deň 3500 kj a potom bum viacej lebo telo dostane šok. Odporúča sa každý týždeň pridať 500 kj, mne sa však viac osvedčilo (kým som nemala doma váhu potravín tak som tiež jedla zo strachu málo) navýšiť každý tretí - štvrtý deň o cca 300 kj. Je to skutočne len o málinko viacej a telo tak neukladá. Takže rozhodne pridaj na jedle takto sa ti to odzrkadlí na pleti, vlasoch, nebudeš sa môcť sústrediť, budeš mať problémy s menzesom, dúfam že ti to za to nestojí. Pomaličky pridávaj a neboj nepriberieš :D

tinka86

Ahojte baby,
som pravidelna citatelky tejto temy. docitala som sa tu mnoho zaujimavosti. Mam taky problem a mam pocit, ze sisi135 - tak ty mas uplne super prehlad o stravovani. Môzem vediet aku mas momentalne vahu a vysku? Ak by si mohla skus sa vyjadrit k mojmu problemu.
Snazim sa uz strasne dlho schudnut 10kg. Mam 172 cm a 68 kg. Bola som v USA a tam sa mi to podarilo pribrat.Uz viac ako 1/2 roka sa mi to nedari dat dole. Viem presne kde je moj problem. Stravujem sa zdravo, pravidelne cvicim. Môj denny prijem je okolo 3500KJ a vychadza to tak v priemere ze kazdy den 50 minut cvicim.Bohuzial v priemere 2 x do tyzdna pride na mna taka pazravost a dokazem na posedenie do seba napchat okolo 10 000KJ a vtedy hadzem do seba vsetko bez obmedzenia.Tym sa moj prijem zvysi a som stale v zacarovanom kruhu. Myslim si ze je to v tom, ze moj denny prijem je velmi maly a preto na mna chodi ta pazravost. Bojim sa vsak, ze ked navysim ze priberiem. Co mam robit, aby sa mi konecne podarilo z toho zacarovaneho kruhu vyjst?Pokladam ta tu za odbornicku tak dufam, ze mi das aspon nejaky navod.Dakujem moc krat, uz len za to ak vobec zareagujes.

Sisi135

semienka môžeš každý deň - dobré je ich aj striedať o orechmi. V dm majú aj tekvicové semienka, mandle, kešu, lieskovce, sézam. Tých 20 - 30 g denne. Ja mám v deň keď cvičím o cca 1500 - 1700 kj viac ako keď necvičím. V tvojom veku by som pod 7500 nešla

Feliss

Este jednu otazocku, ktora ma napadla az teraz, kolko denne prijmat kalorii?? povedzme, ked nejdem v ten den cvicit....a kolko ked sa idem napr. na 2 hodky bicyklovat?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

jedalnicek, denny prijem kalorii - Fórum - ZDRAVIE.sk