Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

jedalnicek, denny prijem kalorii

Príspevok v téme: jedalnicek, denny prijem kalorii
Feliss

Dobry den..Mam 172cm a 63kg..Chcela by so schudnut okolo 5kg..Uz som zacala studovat dost veci co sa tyka stravy a vyzivy a kalorii atd.. Len neviem presne ako si mam zostavit jedanlicek..Uz som sa zacala stravovat podla odporucanii na nete, 5x do dna male porcie..Len neviem vymysliet co jest..Striedam jedla ako- varene vajce, kuracie prsia, cotagge cgeese . biely jogurt, 1 celozrnny rozok (1 x do dna jem pecivo), uz nemam napady..A neviem presne v aku dobu ake jedla jest...Viem ze vecer uz nie ovocie ani sacharidy...hlavne vecer neviem co mam jest...a este otazka, ako je to s dennym prijmom kalorii, alebo sa mam riadim kilojoulami? a pri chudnuti je vsade inak pisane no cca okolo 6000kilojoulov to ma byt, a kalorii asi 1500 kal..To mam chodit nakupovat s kalkulackou? :D :D

Feliss

sisi, no tak toto su dostatocne dovody, ja si neviem predstavit, ze by mna v skole sikanovali, alebo nejak vysmievali, to som ja skor ta co vysmieva (ale zo srandy, no ja som taka "elita" triedy vies, ja si to mozem dovolit..) ale nesikanujem, ani nic take, len aj profesorom hoco poviem :D..minule som sa bavila cez hodinu a profesorka: "Radka nevyrusujem vas?! " a ja- " zatial nie, ale poviem vam ked budete.." :D :D alebo ekonomikarovi- ze je chlpaty ako gorila, a uz mu len striebornme chlpy na chrbte chybaju a je cisty alfa samec :) no ale odbocujeme od podstaty, no tak si im teraz doslova "zavrela hubu" tym schudnutim :) to je pocit, urcite si to uzivas :) si priklad, a si aj dokaz ze ono sa to da, a co ja sa stazujem ze 5kg dole, to musi ist ako nic...no a k tym semennam, kaufland nemame a v DM kuknem tie ľanove...a teda do tvarohu alebo do jogurtu, ale radsej nie s ovocim kombinovat, a mozem aj kazdy den,? ci kazdy druhy??

Sisi135

iwus: V meste zdravý obed ak si v reštike ja by som volila nejaký zeleninový šalát s tuniakom (máš istotu že to nebolo robené na nejakom nekvalitnom oleji) a k tomu si priobjednaj varené zemiaky. S obedmi mimo je to ťažké, olovranty a desiate sú v pohode

iwus93

ahojte baby dlho som tu nebola čo máte nové? ja som tieto posledné 3 dni nejak zdravo nejedla :( mám dostať menzes a som u priatela na víkend a tu sa nedá moc zdravo žiť :D potrebovala by som poradiť čo si mám dať na obed :/ majú fašírky ale tie nechcem niečo zdravšie neviete?? idem zachvilu do mesta a neviem čo by som si mala kúpiť, lebo priatel šiel teraz do roboty. Čo radíte ako zdravý obed?

Sisi135

Ja mám semiačok a orechov veľa - keď však zvoliť nejaké tak rozhodne ľanové. Môžeš ich dávať do vločiek, alebo aj do tvarohu. Na porciu tak 10 g (cca dve malé lyžičky). Niekto hovorí že ovocie + orechy sa ukladá do tukov, poznám ľudí čo to delia a chudnú. Ja som s tým nikdy nemala problém takže myslím že je to jak s tým nadúvaním zo zeleniny - individuálne. Ľanové semiačka však treba buď pomlieť alebo pomlieť zubami v ústach a poriadne aby si získala vitamíny z nich. Potom sú veľmi zdravé aj mandle, lieskovce (tie tiež nie sú drahé) a bomba sú paraorechy. Ale vlastne všetky orechy /semienka ak nie sú solené, prežené máčané v čokoláde apod. Keď kupuješ treba však pozerať obal. Aby si v zložení nemala, okrem orechov aj kyseliny a nejaké oxidy. Ja preto kupujem buď v DMdrogerie (ľanové semienka), alebo v tescu (tekvicové, slnečnicové semienka, v kauflande (slnečnicové semienks, lieskovce) a naj výber je v bille - značka passion ale sú aj trošku drahšie.

A k tomu čo ma nakoplo písala som to asi tri dni dozadu. Mňa v škole psychicky šikanovali kvôli tomu ako som vyzerala, nenechali si ujsť príležitosť aby mi nadávali, ponižovali ma. Vyostrilo sa to v piatok na jednom školskom obede. Vtedy som si povedala DOSŤ a doma som pojedla všetky čokolády čo sme mali všetko slané /sladké - zlikvidovala som zásoby a od ďalšieho dňa som šla do toho. Bez akýchkoľvek vedomostí, skúseností, tie prišli časom

Feliss

ovocie my zas mame furt, jablka a banany a take..lebo mam maleho brata kvoli nemu... :D idem ja uz papapa zela vela sil na zajtra :D

carey

hihi ja mam zas zasoby celozrnnych kaiserok v mrazaku a 3 sacky kuracich prs :) a este mrazene ovocie :) a tie tvaroh a take kupujem 2x do tyzdna zhruba

Feliss

no sak ja uz mam v mraznicke pokrajane celozrnne chleba z billy (1,85eury!! aj s televizorom v akcii asi :D ) a 10sackov po 100 g prs tiez.. :D a take ze cotagge a tvaroh si kupujem priebezne..ale asi este tie semenna a olivovy cem kupit....

carey

Fellis tak si to vtipne napisala :) ale mas pravdu, ludia to velakrat neocenia a mrmlu si aj tak svoje. No ja som aspon docielila ze sa kupuje aj celozrnne pecivo :) a ze ked ide mama do lidla tak vie ze mi ma kupit mocarelu a ovsaky :D

Feliss

To aj mamin priatel je skepticky voci tomu, ze uz tolkokrat som drzala dietu a uz tolkokrat som potom vecer tlacila chleba (boha nikdy nic ine neni ako chleba, naco je vlastnje chleba! ludia by vynasli viac jedal :D ) takze ja sa snazim ekonomicky nakupovat a celkovo riesit tuto stravu..

carey

no presne, mna ked minule otec videl co si varim tak sa smial iba ze co to akoze je jedlo a taketo podobne reci :) ze sak nemas tam maso alebo podobne, ze to je az prilis zdrave, ma tak niekedy natahuje a ked som mu povedala ze celozrnne je zdravsie ako biele tak mi povedal ze on ked bol maly tak bolo biele a nikto sa nestazoval :D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

jedalnicek, denny prijem kalorii - Fórum - ZDRAVIE.sk