Už pol roka mám zaľahnuté v uchu

Príspevok v téme: Už pol roka mám zaľahnuté v uchu
mnamka257

Som z toho zúfalá. V uchu mi zaľahlo, keď som bola chorá- asi takna jeden deň, potom to prešlo, no o po krátkej dobe sa to vrátilo a už neustúpilo. Minule mi v uchu akoby praskla vzduchová bublina a zase som normálne počula. Ani neviete, ako ma to potešilo. No po niekoľkých minútach sa to zase vrátilo. Keď si ľahnem na ucho, ktoré počujem, tak tým druhým- zaľahnutým, nepočujem takmer nič- ani keď niekto vojde do izby. Keď sa ma niekto na niečo potichšie pýta a ja som k nemu otočená tým uchom, v ktorom mám zaľahnuté, musím ho požiadať, aby otázku zopakoval. Vyskúšala som všetky "overené" triky, ale nič. Zvykla som si s tým žiť, no minule, keď som na tých pár minút počula normálne, ma to zase začalo trápiť. POkiaľ by ste mi pomohli, ani neviete, aká vďačná by som vám bola.

Biani 1111

Ahoj. Ja som bola u doktora a mala som zalahnute obe usi. Bolo to na vianoce plakala som ze nic nepocujem. Bola som na pohotovosti i strasne milej doktorky a mala som usny maz ktory sa nestihal redukovat kvoli mojim sluchatkam a hlasnej hudbe sa mi stale tvoril viac. Urobila mi taku sprchu do ucha aj normalny vyplach aj peroxid na par sekund a vsetko to bolo uplne prijemne nic nebolelo a povedala mi ze aby sa uska uvolnili tak si mam niekolko krat denne rozkvapkavat kuchynskym olejom ani nemusi byt ohriaty mozno 5 kvapiek som.si tam dala lahla na stranu on sa v uchu ohreje tak na 10 min a potom som sa posadila a nadbytocny olej vytiekol von utrela som trochu usi a cakala robila som to niekolko dni a zuvala zuvacky casto a zívala potom som na dva dni prestala s olejom a zrazu mi v nich tak puklo a pocula som :) hlavne vela trpezlivosti usi su citlive a potrebuju cas :) ps: k lekarovy som sla hned na druhy den po zalahnuti pretoze sa neda tak zit ked nepocujete nic.

majky259

Cavte, mne kedysi zalahlo v uchu, ked som mal problemy s medzilopatkovou a krcnou chrbticou. Netusil som, ze to moze byt pricina, ale ked som po troch tyzdnoch siel k lekarke(koli bolestim chrbtice), tak na rehabilitaciach mi ucho odlahlo hned po prvej masazi makkymi technikami.

Franceska

Ahoj mozno si si do ucha
Zatlacila spinu dnes
Som si cistila usi trochu som
Zatlacila a citim sa ako keby som ohluchla:'(

Lulu2011

aj ja to mam, bola som na usnom a ona, ze ziadny problem nevidi, ale mam znepriechodnenu jednu nosnu dierku uz od puberty, takze cojaviem, ci to nie je aj tym, neviem, niekedy ma tam aj zaboli pri uchu

lucia1358

To,že máte zalahnuté ucho,môžete mať problém s nosom..Dávajte si sprej do nosa.. Ak vám nejde odľahnúť,pomôže vypláchnutie alebo prepichnutie bubienka..

jaja7

ahoj ja som mala podobny problem.bola som s tym u usneho.zalahnutie v uchu bola len sekundarna zalezitost.primarne to bolo zapal nosnej sliznice z ktorej mi vznikol podtlak v dutinach a ten mi ako keby vpacil usny bubienok a preto mi zalahlo.inak som namala nejaky problem ,nemala som nadchu ani teploty nic.len taky ako keby upchaty nos ,ale tak vyssie v nose ze sa mi nedalo dychat nosom.

chod k usnemu ten ti najlepsie povie co ti naozaj je.
inak poslal na ma rozne vysetrenia aj na audiometriu kde mi vyslo ze som na zalahnute ucho pocula asi len na 45%.takze viem co prezivas

Laura1

ahoj mnamka,aj ja si myslím,že by si sa namala takto trápiť.Treba absolvovať ORL vyšetrenie,môžeš mať nepriechodnosť vonkajšieho zvukovodu mazovou zátkou,alebo podtlakom stredného ucha,alebo z dôvodu iných možných príčin .Lekár Ťa vyšetrí,ak bude potrebné i audiogram, za účelom rozlíšenia prevodovej alebo percepčnej poruchy sluchu. zdravím

marova

ahojte vsetci ktory bojuju so zalahnutym uchom, mam aj ja taky problem, dnes som navstivila lekaren a poradila mi nejaky sprejovy roztok, som zvedava ci mi to pomoze, ak nie budem musit ist ku krcnemu

mnamka257

to mi nenapadlo, ale nieco na tom bude, lebo niekedy ma dost boli krk a mam ho akoby taky stuhnuty alebo v krci