Alternatívy k vysokej škole

lost

no to asi vsade :)

resp. vsade sa najde predmet do poctu.

alternativa je potom asi ucit sa doma, alebo sukromne skoly (ktovie co sa ucia tam)

lenze to je taka metoda, ze :) nie je lahka a ani lacna a mozno aj narocnejsia..

alebo prekusnut tie predmety navyse :)

alebo nieco lepsie co mi prave teraz nenapada :)

stredoSKcka

tým som chcela povedať, že sa mi vôbec nechce na vysokú a to som to doteraz brala ako samozrejmosť, lebo tak to berú všetci...

stredoSKcka

áno, takto nejak si to aj predstavujem, že aj škola, aj práca zatiaľ... ale keďže sa to každý deň mení, tak neviem, vôbec netuším, čo budem robiť, nemám ani len najmenšiu predstavu, ale nebaví ma "musieť sa učiť", radšej sa učím preto, lebo chcem, a vždy keď je to naopak, tak to nie je ono. ách, tá povaha...

lost

teoreticky si mozes zobrat nejaku skolu a zaroven zacat podnikat :)

resp. pracovat ked uz nic ine a potrebujes $$$

je to velmi narocne a tazke rozhodnutie

z jednej strany ta tlacia rodicia, co je pochopitelne, vzdelanie je nieco co ti nikto nezoberie a je dolezite atd..

z druhej strany na cloveka tlaci nieco ine, ani nevie co, ze co so zivotom.

ako moze 18-19-20 rocny clovek vediet co bude robit cely zivot?

Kto z nas pritomnych vedel v tomto veku co bude robit cely zivot?

Resp. co BY chcel robit je lahke odpovedat. ja som chcel byt astronaultom..

stredoSKcka

To ja len tak rozmýšľam. Asi skončím na nejakej škole... Mňa to ťahá k všeličomu, lenže v ničom nie som nejak extrémne dobrá, takže z toho nič nemôže byť. No ale keď pozerám tie predmety na vysokých školách, tak to je riadna nuda a študovať niečo, čo ma nebaví, je dosť hlúpe, to asi šťastná v živote nebudem. Hmm a ten gympel je osemročný, takže keď som sa rozhodovala, tak som bola veľmi malá a neskôr som nad prestupmi a takýmito vecičkami neuvažovala...

ojka

hm, ak to nie je na niečo špeci zameraný gympel, tak by padli vhod nejaké kvalifikačné kurzy v oblasti, čo ťa baví a hor sa pracovať (: