velmi bolestiva menstruacia

Príspevok v téme: velmi bolestiva menstruacia
eduska

Menstruaciu mam od 14tich rokov... zo zaciatku som ju mala taku bolestivu, ze som nemohla nic... ani stat... strasne... brala som duphaston... no asi po roku a pol mi z neho zacalo byvat zle... mesntruacne bolesti sa ako tak upokojili, no nezaobisli sa bez tabletiek (minimalne prve 4 dni)
potom asi po roku som zacala brat HAK lindinette 20, tu som brala asi 2 roky... a za tym 2 mesiace kvoli akne belaru... no musela som s tym skoncit, lebo sa zase objavili, nevolnost, navaly, ... pri HAK som mala menstruaciu omnoho slabsiu, menej bolestivu.. teraz som vyse roka bez HAK, a menstruacia sa vratila do takej podoby, ako pred 6-7 rokmi... je mi na zvracanie... nemozem prehltat... mam krce.. idem zdochnut... mozem si davat aj sprchu.aj raselinovy zabal... na zaciatku nepomaha nic... pri tejto poslednej... mam uz neskutocne nervy, tak premyslam nad nejakou HAK, ktora by mi neskodila...ale taka asi nejestvuje... je mi jedno, ci priberiem, len nevolnost a slabost... to mi fakt robi problem...
alebo navstivit nejaku bylinkarku? fakt som zufala... dakujem vopred za rady :(

jankaaaaaaaa

na bolestivu menstruaciu je dobra hak yadine, nezadrziava ani vodu v tele takze nepriberies. je to nova hak, to co si uzivala predtym boli zastarale hak. tato novsia ti mozno nebude robit take problemy

mrkvicka3212

skus pit bylinkove caje,cvicit-ale nie velmi,termofor,gelove vankusiky-par krat som na ne natrafila v obchode pribalene k vlozkam,alebo nieco teple na brucho...
ale kazdej pomaha nieco ine.musis vyskusat

RNG

opakujem lebo tema sa donekonecna opakuje:pomaha najma yam, niekedy pupalkovy olej, black cohosh, damiana, dong quai a ine v citane alchemilky, ale nie az natolko.

majka_21

vyskusaj sport alebo alchemilkovy caj. pri bolestiach som brala ibalgin, ale tiez si davala aj teply termofor na brucho na chvilku. a pomohlo to.