Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

Pacient6

Ahojte,

Chcel by som sa podelit o moju skusenost s laserovou operaciou hemoroidov, mozno to niekomu pomoze v rozhodovani. Vopred si vsak treba uvedomit, ze stav kazdeho pacienta je iny, takze ak niekto povie, ze to bolelo 10/10, u Vas to nemusi byt take iste. Vzdy zavisi od toho, kolko hemoroidov mate, ci su vonkajsie, vnutorne alebo kombinacia, ci krvacaju, ci su zapalene, ci prolabuju a pod. Moja diagnoza bola: vnutorne hemoridy, 6-7 kusov, cirkularne okolo celeho ritneho otvoru, ktore mi vzdy vyliezali von po stolici, teda III. stadium. Krvacali mi tak 2x do roka, ale nikdy neboleli. V podstate ma iba obmedzovali v beznom zivote, kedze vzdy po stolici som si ich musel manualne vpravit naspat (v sprche), takze velka potreba mohla byt len doma resp. len tam, kde som mal aj sprchu po ruke. Mam 42 rokov, v III. stadiu som bol asi od 30-ky (12 rokov!), kym som sa nakoniec po niekolkych zrusenych terminoch odhodlal ist na laserovu operaciu. Ak by som vsak nesiel teraz, casom by som sa dostal do IV. stadia, kde by sa to dalo riesit uz len klasickou operaciou (skalpelom). Treba si uvedomit, ze aj laserova aj klasicka operacia su obe bolestive, avsak laserova je menej bolestiva, kedze laser robi tensi rez nez skalpel a sucasne vypali koniec rany, takze po operacii menej krvacate, bolest je mensia a hoji sa to rychlejsie. Neda sa to sice zobseobecnovat, lebo vzdy to zavisi od stavu acienta, ale v zasade, ak vsetko dobre pojde, po laserovej operacii budete OK cca za 2 tyzdne, kdezto po klasickej operacii Vam to bude trvat urcite vyse mesiaca.
Ja som si po dlhom skumani vybral laserovu operaciu v Zeleznicej nemocnici v Kosiciach (aj ked zijem v BA), a to kvoli dobrym recenziam na kvalitnu pooperacnu starostlivost. Uprimne „obdivujem“ vsetkych, ktori toto absolvuju na jednodnovej chirurgii a potom doma od bolesti „skrabu omietku“. Ja by som to nedal. Operacia je v podstate bezbolestna, kedze ste v narkoze (ja som si vybral celkovu narkozu) a aj po prebudeni som citil iba miernu bolest, lebo som bol pod sedativami. Prvy den aj noc po operacii boli na moje prekvapenie v pohode, dalo sa to zniest. Druhy den po operacii prisli bolesti a tak som si stale od sestriciek pytal na striedacku novalgin, tramal a paracetamol a ked uz nic nezaberalo, tak mi pichli morfin a uz som lietal ? Domov ma pustili na treti den od operacie, takze tie najhorsie stavy som bezpecne prezil v nemocnici. Doma bol narocny prvych 7 dni, kedze stale som mal bolesti, ale vedel som to vyriesit novalginom. Potrebujete niekoho vedla seba, kto sa bude o vas starat, manzelka, mama, lebo Vam niekto musi robit kasovitu stravu, pripravovat sedacie kupele (repik, dubova kora,nechtik) atd. Vy mate co robit sami so sebou, musite len lezat, minimalizovat pohyb, ab sa rana co najskor zahojila. Nechodit, okrem WC a sprchy nikam inam. Prva stolica je samozrejme peklo, bolest, krv, ale ked som to dal ja, date to aj vy. Dnes som 16 den po operacii, uz som skoro uplne v pohode, stolica boli uz len trochu, uz nekrvacam. Stale si vsak robim sedacie kupele 2x denne, davam pozor na stravu a este si neviem poriadne sadnut na zadok. Na makksi podklad si vsak uz sadnut viem. Osobne som velmi rad, ze som na tu operaciu dal, lebo neskor by to bolo uz len horsie mal by som vacsie bolesti po operacii. Verim, ze konecne uz budem moct ist na WC aj v praci resp. na verejnom mieste bez toho, aby som potreboval sprchu. Tymto by som chcel vyjadrit moju vdaku p. doktorovi MUDr. Ivanovi Maťúšovi zo železničnej nemocnice z KE, ktorý ma perfektne zoperoval, aj keď môj nález bol pomerne rozsiahly a súčasne mu ďakujem za jeho férový a ľudský prístup pred aj po operácii. Ak váhate, čí ísť alebo neísť na operáciu, vedzte, že čím viac to budete odkladať, tým horšie urobíte pre seba samého. Stav po operácii síce nie je prechádzkou ružovou záhradou, ale ten týždeň zvládnete a potom už budete mať svätý pokoj. Držím Vám všetkým palce.

Maria_B

S tou masťou z ozopa.sk ako píše MMMA môžem potvrdiť. Sestra a švagor mali tiež taký problém a úľavu pocítili už po prvom natretí a liečba krásne prebehla behom pár týždňov. Ja sama ju používam na bedrový kĺb a môžem len odporúčať. Kto sa chce naozaj vyliečiť tak by nemal váhať to vyskúšať.

cryyta

Krem na hemoroidy - hespac.com Krem pomáha hneď, ten upokojuje a sťahuje ale kým sa človek úplne vylieči to trvá aj 3-4 mesiace.

MMMA

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

Zdravim vsetkych majitelov hemoroidov. V prvom rade vam chcem povedat, ze laserova ( aj klasicka invazivna ) operacia hemoroidov vam nezaruci to, ze nebudete mat recidivu. Poznam ludi, ktori absolvovali l.o. viac krat. Je nutne si uvedomit, ze hemoroidy su dosledkom nespravnej funkcie zazivacieho traktu a nespravnej zivotospravy. Ja osobne mam velmi pozitivnu skusenost s touto konopnou mastou ( www.ozopa.sk ) , pricom pokial islo o bolest sposobenu hemoroidmi, ta ustupila po aplikacii masti velmi rychle, taktiez komplykacie pri vyprazdnovani zmizli v priebeho 48 hodin. Hemoroidy, ktore svojou velkostou boli zrele na operaciu do dvoch tyzdnov zmizli ( aplikacia 2x denne ). Uz je to pol roka a ziadne koplykacie, nic. Mast sa da samozrejme pouzivat aj preventivne, raz za par dni, ako to robim aj ja. Mimo ine som usetril 500€. Odporucam.

Karin221

Nakolko som velmi vela zistovala pred mojou operaciou, rozhodla som sa ze napisem svoju skusenost v roku 2020. Po prestudovani vsetkeho na nete som alsovovala vysetrenie DR Pro v Ba. Nebola to zla skusenost lekar mi ukazal hemeroidy na kamere a priamo ked som mala kameru v zadnici mi oznamil-"ja Vas toho zbavím za 850 eur " -gumickovanie :) Len pre upresnenie mam vonkajsí jeden o velkosti hrozienka a vnutorne dva v štádiu 1-2 po porode.
Ziadne bolesti, krv ani stípanie. V podstate bez problemov ale bála som sa ze to moze prerást do niecoho vascieho.Rozlucili sme sa a ja som chvílu aj uvazovala ze sa vratim ale isla som podla recenzií na vysetrenie k lekarovy Dimovy do CHirkoz v BA.
Uplne ina atmosfera a pristup lekara cena 500eur ale laserom. Prestudovala som co som mohla a suhlasila som. No operacia v podstate nezbolestná hm ale to umrtvovanie bolo pre mna peklo 4 injekcie s velkým tlakom auu. Prvý den celkom fajn ale vedela som že príde prva stolica a veruze je to bolest ako porod -skoro :) Mala som nakupene masticky ale najviac mi pomohol Unigel a Unigel capiky , Flektor je must a mig400. Sprcha 5-6 krat v podstate vzdy po toalete. Jedla som iba jogurty polievky kase-ale kazda stolica bola bolestiva. Az kupel to ukludnil. Krvacanie mierne Dnes som 8 den po operacií a jednej kontrole u Dimova v ruzinove a uz je to ovela lepsie. Stehy este nevypadli , bolest je uz iba mierna a kazdym dnom to boli menej. Som rada ze to mam za sebou a kebyže to mam podstupit znova asi by som vahala lebo ta bolest bola viac ako dost. Lekar tvrdil ze sa mi to nevrati iba 1percento sa to po lasery objavi znova. Kebyže mam problemy neodkladam tyzden sa da vydrzat ale asi doma PN a v zimnom období. Inak vysledok je super som ako nova :)

julka5

Veniky ty pekne trepes.. laserova operacia stoji 400e, pretoze ju ziadna poistovna nepreplaca, aj ja som tam bola, tak nevrav ze 59e.. isto

Marekki

Tak s odstupom casu.. ake to bolo.. ake to je teraz. Na uvod chcem zdoraznit, ze tuto operaciu neodkladajte. Pre akukolvek metodu sa rozhodnote, je iste ze vas zivot bude po zakroku kvalitnejsi, s mensimi problemami. Dalsia podstatna vec je, ze cim dlhsie to budete odkladat, cim vyssie stadium budete mat, tym horsie budu pooperacne bolesti, jazvy, nasledky, zotavovanie atd. Takze neodkladat a ist cim skor. Sukromne ambulancie obchadzat, nic extra neposkytuju, zakroky stoja nemale peniaze a jedine co v com su vo vyhode, je kratsia doba pn.
A vratim sa k priebehu..
V nemocnici po zakroku boli dalsie dni neprijemne, neprijemne bolesti, nepohodlie, sustavne sprchovanie rany.. ostal som v nemocnici dlhsie.. cca tyzden.. pre istotu. Zo dna na den to bolo lepsie, cca po 2 tyzdnoch prislo znacne zlepsenie. Dlhsie sedenie nepripadalo k uvahe cca 3 tyzdne. Po prepusteni repikove kupele s dub. korou , detralex, wobenzym. Stolicu som mal az po cca 5 az 7 dnoch od operacie.. a bola v pohode, nic strasne, minimum krvi. Cca 2 tyzdne po zakroku som jedol viac menej mekku stravu, bezzvyskovu.
Uz cca tyzden som prace schopny, niektore problemy ktore som ale mal, a pripisoval ich hemoroidom mi ostali a to... vlhnutie a spinenie konecnika po stolici, pocit neuplneho vyprazdnenia a nepohodlie po stolici. Budem to riesit s lekarmi samozrejme dalej.. no z casti som aj sklamany..takze tak.. priebeh a pooperacne bolesti niesu vobec tak hrozne.. daju sa zvladnut, treba sa pripravit ze najaku tu noc nepospite..
Na zaver dodam, ze som zostal sklamany.. nie vsetky problemy sa vyriesili ako som cakal.. a rany a jazvy po zakroku niesu vobec prijemne.. a keby som vedel vysledok tak pravdepodobne riesim inu metodu.. ludia ako ja, co nemaju peniaze na sukromne ambulancie a pod., rozhodne aj tento klasicky zakrok zo skalpelom je lespi ako nic.

Marekki

Pridam aj ja skusenost. Cca 10 rokov som pestoval hemoroidy, dospelo to do 3 stadia.. velke 3 hemoroidy, po stolici priam obrovske na dotyk bolestive.. Ake problemy to sposobuje je asi zbytocne uz pisat. Pred nejakym casom som sa odhodlal k operacii. Kupil som voucher cez zlavomat na vysetrenie u doktorpro ba. Vysetrenie cca 10 min, neprijemne, pre mna aj bolestive vzhladom na stadium a rannu stolicu. Na mieste som sa dozvedel ze cena operacie by bola 850 vnutorne a 390 vonkajsie :)). Odmietol som. Rozhodol som sa napokon vyhladat statne zariadenie a vyhladal som pomoc v Popradskej nemocnici. Pouzivaju len klasicku hemoroidoktomiu a longovu metodu. Prave tou prvou som sa nechal vcera operovat v celk. narkoze. Dnes je prvy den po. Aky to ma priebeh? Vcera po celk. narkoze mi bolo dost zle.. kazdy zvlada narkozu inak.. bolesti samozrejmostou a ked mi podavaju nonstop lieky proti bolestiam. Daju sa ale vydrzat. Mal som problem s vymocenim sa, dost frustrujuce, takze som skoro dostal obavane cievkovanie. Nakoniec to slo v sprche, s prudom studenej vody. V noci som nic nespal.. bol 3x v sprche umyt sa. Mal som vetry a spolu s vetrami vysla krv, aj trocha stolice. Nic hrozne, bol som zvyknuty, kedze krv bola standardom pri stolici. Chvilu clovek podrieme, to je vsetko. Dnes by mi mali vybrat gazu z otvoru, ktora ma sprevadza od operacie spolu s neprijemnym pocitom niecoho cudzieho v tele. Vraj, by som mohol kludne ist dnes domov, rozhodol som sa ale este 1 den zostat. Aktualizaciu poslem neskor.

Urna

Ahojte.
14.5.2019 som mal znova operáciu hemoroidov v Železničnej nemocnici v KE.
Po operácii to bol prvú noc boj,zabral až morfium.
Druhý deň už to bolo fajn.Som mesiac a pol po operácii a som rád,že som bol.Ked si predstavím to čo som prežíval pred tým,kašľať na jeden deň bolesti,ktorá sa dá v pohode zniesť,ale ten pocit odísť s wecka a nemať problém je na nezaplatenie.
Nebojte sa,ak máte problémy choďte..
A v KE ten Team lekárov a sestričiek,niečo perfektné..