Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

Smolinka1983

Dobry den od augusta 2016 mam hemeroidy vnutorne. Brala som detralex a mast doloproc no nic nepomaha. Odporucili mi chirurgicky zakrok. Rozmyslam ze v zeleznicnej nemoxnici v Kosiciach. Kto to absolvoval vie mi povedat co taky zakrok stoji?

rudiger

Este som zabudol napisat,operacia stala 160 eur,plus lieky Detralex,samostatna izba v nemocnici,benzin-celkovo 200 eur.O tej metode RFITTH sa da na internete dost,je to asi zatial najsetrnejsia operacia.

rudiger

Ja som bol na operacii hemeroidov pred 17 dnami,moja skusenost:Asi pred 5 rokmi som zacal mat problemi,ale nic strasneho,raz za cas trosku krvi na toaletnom papieri,pomahalo nateranie Preparation H,horsit a to zacalo v 2015,krvacanie a von sa tlacil asi vo velkosti hroznovej bobule.Tento rok som si povedal,ze lepsie to uz nebude a treba to riesit operaciou,zacal som si hladat informacie a citat diskusie na tuto temu a po skusenostiach inych som bol riadne vyplaseny.Hladal som nejaky novy sposob ktorym to operuju a na internete som nasiel operaciu metodou RFITTH a kliniku v N.M.nad VAhom.Zavolal som tam,ze treba prist s vysetrenim rektoskopiou.Takze to zacalo,gastro,objednanie,cakanie 3 tyzdne,vysetrenie,ze mam 2 heme.2 stupna a jeden 3tieho.Som z Piestan takze kusok do N.Mesta s vysledkom,tam zasa vysetrenie anoskopiu Dr.Samekom a ze da sa to operovat tou metodou.Inak tie vysetrenia su skor neprijemne ako bolestive a clovek sa aj hamby lebo akurat naschval v Piestanoch mladucka doktorka.Takze som dostal papier s presnimi pokynmi,ake si mam kupit lieky,termin...Inak pristup dr. Sameka,na vsetky otazky ochotne odpovedal,vysvetlil.Operuje sa to v Banovciach nad Bebravou.Mal som prist o 9tej,zaplatil som si sam izbu a o pol druhej ma operovali v narkoze,asi o hodinu som sa prebral,operacia trva pol hodiny.Napocudovanie ziadne velke bolesti,skor take pobolievanie a v zadku som mal vazelinovu longetu,aby to nekrvacalo.Operoval ma dr.Samek z N.Mesta a robia to uz 5 rokov touto metodou.Este chvilku som bol trosku mimo z narkozy,zapol som si tablet a surfoval na internete a vravel si to je brnkacka,trosku to boli,pohoda.Chodili sestricky ci chcem nieco na bolest,ale bolelo to asi ako nejaky otlak na nohe,takze lieky som odmietol.Raz ma bolel zub tak ,ze som si trieskal pomaly hlavu o mur toto bolo proti tomu nic.Musel som sa ist vycurat a problem,tym,ze vas pobolieva zadok tak to nejak neslo,musel som sa strasne sustredit a za par minut sa podarilo.Prisla sestricka ci som si uz vybral tu vazelinovu longetu,ja ze nie,nemal som ziadne problemy a odporuca sa ju tam mat co najdlhsie.A problemy zacali v noci,taky pocit,ze potrebujete na velku,takze vytiahnut tu longetu,no to bol zazitok,bolo to riadne hlboko a tahal som to po milimetroch von,samozrejme som mohl zavolat sestricku,ale reku to dam...Vytiahol som ju a krv,taka stipajuca bolest asi tak 5-6 z 10 stupnice,neviem ako by som to lepsie popisal,nic prijemne,hned som si to vysprchoval,skludnilo sa to a siel spat.Asi o piatej rano prisla sestricka a ukecala ma na injekciu proti bolesti do zily po ubezpeceni,ze to nebude mat vplyv na riadenie auta som suhlasil.O pol osmej vizita a o hodinku som uz siel k autu,za hodinku doma.Co sa tyka nemocnice v Banovciach takisto spokojny,ochota,bez problemov.OK,skratim to.Prva stolica,piatok rano,velky strach.Kopa krvi v zachode aj pri utierani na papieri,studeni mrtvolny pot,v ociach nejake tmave smuhy,som chvilu nevidel,myslel som ,ze odpadnem,asi chybala sekunda a strasne stipanie,najhorsi moment.Odtial do kupelne,vysprchovat a prekvapivo sa mi dost ulavilo.Sobota,nedela podobne,ale uz menej krvi a bez pocitov na odpadnutie a uz to tak strasne nestipe aj ked stale dost.Pri curani sa treba poriadne sustredit,nejde to hned,ale v pohode,beriem lieky Novalgin na bolest,da sa to vydrzat,nic strasneho.V pondelok kontrola N. Meste,ze vsetko ok,ale zadok pri chodzi nic prijemne.Od kontroly sa to zacalo,ale rychlo zlepsova,8 den uz ziadna krv pri potrebe a uz len mierne stipanie.Na 11 den som uz siel na bicykli 11 km,ziadny problem,dnes som 17 den a nemam ziadny problem,za tri dni mam ist este na kontrolu.Takze sumar,urcite to nebola brnkacka,je to operacia,ale bolest bola najviac aj to nie dlho 5-6 z 10.Vytahovanie longety-neprijemne viac ako bolestive a najhorsie prvea stolica.Samozrejme kazdy mame iny prah bolesti.Popravde mohol som ist aj skor na tu operaciu a mat uz take 2 roky pokoj.

zuzicka41

ivulik, ste velmi statocna. Rozhodnut sa pre operaciu hemoroidov chce velku davku odvahy a statocnosti, mnoho ludi zo strachu pred nou len trpia s vedomim, ze lepsie to uz nebude. No strach je silnejsi. Ja som nad nim zvitazila. Pred troma tyzdnami som takisto bola operovana laserom, no mam pocit, ze este stale tomu nie je koniec. Nemam z toho dobry pocit, zda sa mi, ze to este bude treba dooperovat, no memam z sil tolko bojovat a ciel stale v nedohladne. Rada by som si o tom popisala s niekym cez ip (kto ma mozno podobne pooperacne pocity ako ja)...

44ivulka64

Dobry den idem sa podelit aj ja.Po 26tich rokoch pestovania hemoroidov som sa po dlhsom krvacani rozhodla riesit moj problem laserovou operaciou v Zeleznicnej nemocnici v KE. Operovana som bola 25.10.2016 ako povedal p.doktor boli velmi rozsiahle ,bol to IV.stupen. dala som sa dat do celkovej anestezi,uz pri prekladani z lehatka na postel som sa preberala s neskutocnymi bolestami,mozem povedat,ze porody boli oproti tejto bolesti prechadzkou v ruzovej zahrade. Kazdych 6 hodin lieky proti bolesti ,vo stvrtok som bola prepustena. Rana boli,je to cele napuchnute a vraj este dlho bude,stehy trcia a najvacsie obavy prichadzaju pri uvolnovani vetrov,moceni a o stolici radsej nehovorim,to mam smrt v ociach. Po operacii som sa rozpravala s doktorom a povedal,ze tu operaciu co mi robil by mal robit na dva krat ale isto by som uz druhy krat takuto bolest nechcela podstupit,povedal ,ze obdivuje ludi,ktori idu na takuto operaciu,ze on sam by to urcite nedal.

Neva

Perfektne laserom odoperovane vonkajšie aj vnútorne hemoroidy v poslednom štádiu v lokalnej anesteze. Bez bolesti manžel prepustený domov po 2 hodinách. Riadne chodí, zatiaĺ 2. deň bez problèmový, bez bolesti. Vrelo odporúčam súkromnú kliniku Chirkoz Bratislava Gercenova. Cena 500 Eur. Operuje uznávaný chirurg MUDr. Dimov.

Neva

Perfektne laserom odoperovane vonkajšie aj vnútorne hemoroidy v poslednom štádiu v lokalnej anesteze. Bez bolesti manžel prepustený domov po 2 hodinách. Riadne chodí, zatiaĺ 2. deň bez problèmový, bez bolesti. Vrelo odporúčam súkromnú kliniku Chirkoz Bratislava Gercenova. Cena 500 Eur. Operuje uznávaný chirurg MUDr. Dimov.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Laserová operácia hemoroidov - Fórum - ZDRAVIE.sk