Problemy s antikoncepciou

Príspevok v téme: Problemy s antikoncepciou
michelle2487

Mam 15rokov trz budem mat 16 a chela som si dat predpisat antikoncepciu. Konecne somsa donutila ist ku gynekologicke a ta mi povedala ze bude nutny podpis rodica mam tam ist este v pondelok pre dake vysledky tak ma napaldo nemozem sa jej na to este spytat? pretoze mi povedala ze mi predpise na 1 mesiac -aj predpisala- ale ze dalsie az po podpise rodica.. ale ja som bola natolko vystresovana ze v tom moemente som nevedela uplne zareagovat a vsetko povedat a pod.. tak ma napadlo co mam robit? mozems a este na to spytat? a dalsia vec ona by si mala cenit a brat ako zodpoveddne ze este pred1.pohlavnym stykom som tam dosla s tymto .. prosim poradte-- ved aj priatelov otec(policajt) povedal ze by bol rad kebyzemam ak by k tomu uz doslo lenze on ma uzasnych rodicov a s mojimi si natolko nerozumiekm takze toto by nepreslo a predsa som dievca.. myslite ze mozem este spytat a skusit dohonut ?? dakujem

jankaaaaaaaa

navyse hak ma vplyv na vyvoj kosti , ktore sa vyvyjaju tak do 18tky cca.. takze ja na tvojom mieste kaslem na umele hormony. mas prveho priatela. mozno sa po par mesiacoch rozidete a zbytocne preto budes uzivat hak. navyse v prvych troch mesiacoch uzivania hak mavaju zeny tmavohnedy vytok niekedy aj cely mesiac, kedze telo si zvyka na hak. hak niesu len take tabletky ze ich beries len tak bez akychkolvek obav

michelle2489

no s typriatelom nie som prvykrat a sme spolu hodne dho a hodne dlho este aj budeme preto sme zvoli taku metodu ze istota je istota .. no ale tak dobre mate pravdu ale uz ked tak tak jednoducho by som ju aj tak radsje mala .. a poznam x dievcat ktorych prespisali vpohode no

michelle2489

no s typriatelom nie som prvykrat a sme spolu hodne dho a hodne dlho este aj budeme preto sme zvoli taku metodu ze istota je istota .. no ale tak dobre mate pravdu ale uz ked tak tak jednoducho by som ju aj tak radsje mala .. a poznam x dievcat ktorych prespisali vpohode no

mataBB

spytat sa mozes ale urcite nepolavi....ked raz chce podpis tak ty ju nepresvedcis..a ma pravdu..tvoji rodicia by mali o takychto veciach vediet...predsa len tam hrozia aj zdravotne problemy a ty si este dieta v podstate

jankaaaaaaaa

vies antikoncepcia nieje len tak take tabletky ako lentilky, mas este malo rokov a tabletky by ti mohli ublizit, pretoze nieje bezne aby ich uzivali take mlade dievcata ako ty, a za teba su zodpovedni este rodicia. cize ak by sa ti nieco stalo vplyvom tychto liekov, boli by zato zodpovedni rodicia, lenze ked oni o tom ani nebudu vediet tak by bola na vine lekarka, co by iste nebolo v poriadku. musis sa porozpravat s rodicmi, inac to nepojde. navyse si este mlada mas prveho rpiatela s ktorym nemusis byt dlhu dobu. preco si zvolila prave najtazsiu formu antikoncepcie. skuste pouzivat pharmatex, informacie najdes na pharmatex.sk je to spolahlive skoro ako antikoncepcia. myslim ze tu antikoncepciu si davas predpisovat zbytocne a este vo vyvine chces zatazovat svoje telo, a taketo umele hormony mozu mat velmi nepriaznivy vplyv na tvoj vyvoj a na celkovy organizmus , moze sa to prejavit az o niekolko rokov...
a lekarka si nemusi vobec cenit ze ty si chces dat predpisat hak, ona je praveze zodpovedna a preto ti ju bez suhlasu rodicov nechce dat, kedze ty nerozmyslas ako dospela, tak za teba musia rozhodovat rodicia