HAK-krvacanie mimo cyklu

Príspevok v téme: HAK-krvacanie mimo cyklu
Misis

Prosim vas.Hak uzivam prvy krat(prvy blister, predtym som HAK nikdy nebrala), dnes je to uz 10den.Mam uz po menstruacii.Vcera aj dnes mavam slabsie krvacanie a bolest pod bruskom plus mensia bolest krizov.Je potrebne navstivit gynekologa?Ci je to pri uzivani HAK normalne?Moze byt, ze som len prechladena?Dakujem za odpovede.

jankaaaaaaaa

no ja by som taku doktorku vymenila. minerva sa nepredpisuje zenam ktore chcu len hak na ochranu, to je jedna vec. a druha vec je ze take nizkohormonalne hak ako L20 sa zenam pod 18rokov by nemali predpisovat kvoli tomu, ze sa u nich zvysuje riziko rednutia kosti. existuje aj napodobenina yadine (teraz neviem ako sa vola) a je lacnejsia ako original, ale v podstate ma to iste zlozenie hormonov.

Emmma

jankaaaaaaaa: A prečo by som nemala brať nízkohormonálnu? ...
-yadine je na mňa príliš drahá bohužiaľ :(
-Minervu som brala pretože som sa potrebovala chrániť.Išla som ku gynekologičke a tá mi ju predpísala nech ju vyskúšam.No aj keď som mala už nižšie spomínané problémy tak mi povedala že to nič nieje.Ona ja taká že keď nič nemusí tak to radšej nerobí..aj keď som minule chcela ísť k nej na prehliadku tak mi povedala že načo idem na prehliadku keď nemám problémy,že to je zbytočné.A meniť ju už nejdem lebo od septembra nastupujem na vysokú školu tak si budem zrejme musieť nájsť doktorov v BA alebo neviem ako to vyriešim.

jankaaaaaaaa

v tvojom veku vobec nieje vhodne aby si uzivala nizkohormonalnu hak! zmen ju na inu, napr. yadine a ta ma aj efekt na plet, mala by ti ju vyrazne zlepsit. preco si vlasnte brala minervu?

Emmma

jankaaaaaaaa: Moju pleť zničila minerva...do 3.mesiacov po jej vysadení prišli problémy s pleťou.7 mesiacov som nič neužívala a bolo mi super,no asi po roku som si našla nového priateľa a znovu som sa rozhodla že budem užívať antikoncepciu no tentoraz nízkohormonálnu (Lindynette 20) S ňou sa mi pleť jemne zlepšila no stále sa akné neviem zbaviť a keďže mám pocit že pubertálne zmeny mám už za sebou hoci mám len 18,bojím sa aby som si akné so sebou neniesla až do menopauzy...

jankaaaaaaaa

emma: ak mas plet v zlom stave pri hak Lindynette 20 ktoru uzivas tiez by si ju mala zmenit, lebo plet by sa ti nemala zhorsovat. existuju uz ovela novsie a modernejsie hak ako tu ktoru uzivas

jankaaaaaaaa

v prvom mesiaci je ok ze mas dlhsiu menstruaciu, ale pokial to bude aj v druhom a tretom mesiaci, treba ju zmenit. ked ta bude bolievat hlava alebo nohy, treba ju zmenit hned. to ze ta bolia krize a brusko, bude podla mna asi z prechladnutia. a v mladom veku sa neodporucaju ultranizkohormonalne hak! mozu sposobit rednutie kosti

Emmma

Mala som podobný problém.Moja prvá antikoncepcia bola Minerva a v prvý mesiac užívania som mala krvácanie každý tretí deň ,bolela ma hlava aj kríže a cítila som sa unavená.Bola som u gynekologičky a tá povedala že je to normálne.Ono to však nieje normálne len ona bola lenivá.Moje telo sa po mesiaci antikoncepcii prispôsobilo no občas sa objavili bolesti hlavy a počas menštruácie ma neskutočne boleli lýtka-zrejme kŕčové žily alebo tak.Túto antikoncepciu som užívala rok.Bola vysokohormonálna a tou by sa v žiadnom prípade nemalo začínať pokiaľ si mladá..antikoncepcia ti môže rozhádzať celý organizmus.Túto čo máš ty, ti zrejme nesadla,zmeň značku.Ja som tiež zmenila ..momentálne mám Lindynette 20 a s tou nemám vôbec žiadny problém.A vôbec sa neboj že nízkohormonálna antikoncepcia chráni menej ako vysokohormonálna..(lebo sú také blbosti na internete popísané) nieje to pravda.
Keď som vysadila po roku minervu (vysokohormonálnu) moja pleť sa totálne pokazila.Predtým bola suchá a nikdy som nemala akné ani zväčšené póry..mohla som robiť reklamu na pleťové krémy a ani by som nepotrebovala retuš...teraz? mám akné na čele ktoré už rok a pol nezmizlo,každé ráno si ho musím zakrývať ,no aj tak ho nikdy neprekryjem a moja pleť je mastná a mám zväčšené póry na lícach ktoré sa už nikdy nezmenšia.Mám 18 rokov ale vyzerám dosť zdevastovane.Tak ti dobre radím že ak ti antikoncepcia nesadla-zmeň ju.A začni radšej nízkohormonálnou ..to je menšie zlo :) a prepáč ak som ťa vydesila ..chcem len aby sa ti nestalo to čo mne..veľa šťastia s novou značkou