Musli

Sisi135

Tak sorry, chyba na mojej strane. S tým čo si prekopírovala však súhlasím - buď jedno väčšie jablko alebo banán, aj aj nie

geekygirl7

Nemám dôvod si vymýšľať:

Feliss Včera 12:55:no tak teraz som si drbla do 100g tvarohu, stvrt jablka, 1 banan, 2 PL ovsakov, nieje to vela?

Sisi135 Včera 15:53
Desiata je ok, ale vyber si buď banán alebo jablko, nie aj aj.

vierka86

toto je ranajkove menu, urcite nie na veceru, nakolko obsahuje strasne vela sacharidov, ktore sa nespalene a vecer ich uz nespalis, ukladaju ako tuky. Na veceru je dobre si dat tvaroh, kuriatko, rybu, tuniaka, zeleninu...proste bielkoviny, toto si nechaj doobednajsie hodiny, kedy potrebujes vela sily na fungovanie ;)

Sisi135

geekygirl7: takže k tomu ovociu, rozoberali sme tam to že banán + tvaroh + trocha ovsených vločiek je super desiata. Źiadne také že banán+štvrť jablka je veľa sme tam nerozoberali. A podľa mňa jeden - dva kusy ovocia sú v pohode aj pre mladší organizmus

geekygirl7

Nemám teraz moc času vypisovať, ale sledujem aj druhú tému, kde sa podobné veci rozoberajú (jedalnicek, denny prijem kalorii) a vo veľa veciach s tebou súhlasím, ale keď sa človek drží zdravého stravovania v nejakom rozumnom pomere: kopec zeleniny, ovocia, celozrnné, grahamové cestoviny a pečivo, strukoviny, semiačka, orechy, vhodné bielkoviny (hydina, cottage, nízkotučný tvaroh,jogurty, tofu, sójové mlieko, tučné ryby -losos, tuniak..), za studena lisované oleje(olivový, tekvicový, ľanový, avokádový....), nejaká tá tmavá čokoláda (od 70% vyššie...)nebude priberať, aj keď nebude obmedzovať ovocie. A navyše urobí niečo pre svoje zdravie. Ľudia väčšinou nepriberajú lebo jedia veľa ovocia: priberajú z koláčov, čipsov, napolitániek, čokolád, polotovarov do ktorých bolo popridávané ktoviečo, hranoliek, bieleho pečiva,alkoholu, malinoviek,údenín....
Minule ste rozoberali,že na desiatu je 1 banán a štvrť jablka veľa. To je podľa mňa prehnané obmedzovanie, tým duplom keď sa jedná o mladý organizmus. Napíšem neskôr aj tam, ale skôr by som sa bála tých bielkovín - 100g na deň je dosť veľa.

Sisi135

No všeobecne sa odporúčajú denne 2 porcie ovocia (300 g) a tri porcie zeliny (500g). Ja som nikdy nepovedala že ovocie treba vyhodiť zo stravy akurát obmedziť

geekygirl7

K tomu musli: treba si vybrať správne: Je pár druhov, ktoré obsahujú len ovsené vločky plus prípadne iné druhy vločiek, sušené necukrené ovocie, oriešky, prípadne škoricu. Žiadny pridaný cukor,určite nie zapekané. Väčšinou sú bio -v Tesco je jeden druh Organic, Emco má/malo jeden druh, Albert mal pod vlastnou značkou (vyrába im to myslím tiež Emco), v DM z Alnatury, ďalej nejaké druhy v bio obchodíkoch. Ďalšia výhoda bio musli je, že sušené ovocie ktoré obsahuje nie je sírené.

geekygirl7

Sisi135: preboha ale veď ovocie nie je len cukor! Denne by sme mali zjesť minimálne 100g ovocia a zeleniny na 10kg hmotnosti. Kto preboha urobil z ovocia takého strašiaka? Je toľko štúdií, s látkami z ovocia sa spája toľko pozitívnych účinkov na zdravie, že je vyslovene hlúposť ho obmedzovať. No tak schudnete trochu pomalšie a čo? Pribrať ste tiež nepribrali za týždeň alebo za mesiac.

Z knihy Igora Bukovského:Teraz to zíde?
"Z analýz zloženia stravy v mojej ambulancii vyplýva,že je takmer nemožné, aby človek dosiahol potrebné dávky vitamínov, minerálov a fytochemikálií iba zo zeleniny. Naozaj nechápem, kde sa zobrala táto rozšírená dogma o ovocí. No a čo, že obsahuje cukor, ale je tam veľa vlákniny, ktorá jeho strebávanie spomaľuje, a tým si udržiavate optimálnu úroveň metabolizmu, stabilizovanú hladinu inzulínu aj leptínu." str. 43

Sisi135

katariinka: aj ja so schudla a dosť sa v strave vyznám - ovocie je jednoduchý cukor ktorý nepotrebuješ, rýchle sacharidy ktoré tvoje telo uloží ak ich nevyužije, preto ak ovocie poobede len po cvičení

katariinka

musli nie...myslim si ze ani rano ani vecer..

a ovocie samozrejme cele dni od rana do vecera kedykolvek ....aj banany...len neprejedat sa samozrejme,....och, urcite lepsie jak ti tu radia ze bielkoviny - to ta len zahlieni..
ja som schudla, viem o com hovorim