Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prosim pomoc s pc

Príspevok v téme: prosim pomoc s pc
thinkpad

ahojte. potrebovala by som radu. pred chvilou sa mi pc zasekol, zacal zrnit a vsetko bolo rozmazane. teraz ked ho zapnem, ide bios, ale ako sa zacne nacitat windows po chvili zrni a potom ciernota. ked s nim pohybem obcas na sekundu preblikne. poradite mi prosim co by to mohlo byt? najprv som myslela ze odidena grafika, ale skor myslim ze zly kontakt alebo co.

thinkpad

no ved to je to :/ keby comp padol, je spoj odpojeny, ale tento je studeny, takze sa bude tazko hladat, ak vobec.... ale tak je to asi jedina sanca na zacharnu.

thinkpad

obavam sa ze toto je studeny spoj taky, ze je zle pricinovana vecicka na doske, takze skusim staru znamu osvedcenu letovacku a ak nepomoze, tak podje na organy.

AdamKrt

thinkpad:

studeny spoj moze byt, ak s tym bolo niekde hadzane a nieco sa ulomilo. Alebo, celkom pravdepodobne moze ist aj o nanos prachu. Vtedy celkom dobre pomaha, take rozobrane, prefukat to stlacenym vzduchom /napr. ak mas mozmnost, ze niekde maju kompresor, stlaceny vzduch.../. Nudzovka aj obycajny fen na studeny vzduch. Pozor, pre istotu radsej nie tie ionove :)

thinkpad

chalani zo supportu mi to v praci otvorili a ma sa to takto:
[support]
neni to kablikom, medzi doskou a disp. je to niekde na doske
skusal som bez ramiek, s inymi ramkami
konecne sa mi rozbehol bez baterky
ale akonahle s nim pohnem, zamrzne
obcas ani bios nerozbali
doska, studeny spoj
disk je citatelny v poho

AdamKrt

lololo:

predpokladam, ze mas stary pocitac a to zapnutie cez F2, bude pokracovanie dalej, kedze BIOS hlasi vacsinou chybu. Neni tam nieco pisane ako checksum error, alebo CMOS error ? Staci ist do BIOSu, nastavit spravne hodnoty, ulozit nastavenie v BIOSe. Ale to sa nepodari, ak je pocitac stary a ma vyslahanu CMOS baterku. Je to typ CR2032, v beznom elektro ju dostat kupit. Staci ju vymenit a nastavit v BIOSe hodonoty, uzlozit. Stava sa to pomerne casto pri starsich PC, kedze ta baterka ma svoju zivotnost.

lololo

ahojte,

pomožete aj mne niekto ?

Mám taký problém. Ked zapnem obrazovku,objaví sa mi čierny podklad na celej obrazovke a nádpis :
AMERICAN MEGATRENDS. Zapnem ho potom cez tlačítko F2
ĎAKUJEM

AdamKrt

Do grafickej karty a aj do monitora dotlac poriadne a zatiahni dobre datovy kabel spajajuci monitor a graficku kartu. Pripadne tam vyskusaj iny kabel, ak by bolo mozne, ze ho niekto zalomil, zacvikol. Tiez dotlac dobre napajaci kabel od monitora.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prosim pomoc s pc - Fórum - ZDRAVIE.sk