Jedna noha kratsia - skolioza

Príspevok v téme: Jedna noha kratsia - skolioza
geewa

Musi tu niekto nosit opatok kvoli tomuto? Dr. mi to odporucila, ale neviem si to nejak predstavit. Jednu nohu mam o dost kratsiu a ked chodim, tak je to akoby som sa skor tackala z jednej strany na druhu. Najskor som to tak nevnimala, ale teraz mi to dost prekaza a hlavne to riadne citim, ze je kratsia. Bolo by to asi divne, kebyze mam na jednej topanke opatok a na druhej nie, resp. na jednej vacsi. Prosim poradte co mate s tym skusenosti

Gima

Zajdi za ortopedom ,nech ti ušije topanky, kde tu kratsiu budes mat zvysenu, tu umelohmotnu podložku pod topankou. Moja kamaratka to tak mala tiež asi 3 cm viac ako na tej druhej nohe.

Marry K

Tiež mám jednu nohu kratšiu ako druhú,a k tomu ešte nevyvinutý lýtkovy sval a kratšiu achilovku.A vôbec neviem čím to bolo spôsobené.Žijem s tým doteraz.

truez

jednoznacne pod nohu ktora je kratsia by mal ist podpatok ked ti vadi ze je to viditelne tak nos nohavice s dlzkou ktore ti zakriju aj cast zadnej strany topanky lebo inak okrem toho ze budes krivat ako to tu napisali si to odnesie panva chrbtica

mucoo

Treba navstivit fakt dobreho podologa. MUDr Hostyn je v BA spicka, pokial si z ineho kraja skus si ziskat referencie. Problem treba riesit cim skor, kedze neskor nastavaju obrovske problemy s panvou/chrbticou.

khkgg

odporucam centrum, v ktorom praktizuju cvicenia dornovou metodou. neviem ci na slovensku take su. treba pozriet google

Dada_dada

AHojte,
my to mame v rodine, mam o pol cm kratsiu nohu, mamina o 1.5 cm a segra o 1 cm kratsiu nohu. V dosledku toho sme mali vsetky posunutu panvu do jednej strany, co sposobuje neskor rozne ine problemy. Velmi odporucam navstevu podologa Dr. Hostyna, robi vlozky do topanok presne na mieru, podla potrieb vasich noh podlewpi vlozku tak kde treba, kedze kazda noha je ina. Tie z lekarne, ktore su univerzalne vam nemusia sadnut a mozu skor aj uskodit.Velmi nam to vsetkym trom obom pomohlo a bolesti noh sa postupne vytracaju pri pravidelnom noseni vloziek, vlozky su vyberatelne, k vysetrenie poskytne aj vysvetlenie o spravnych topankach. co sa tyka toho ci sa vojde do topanok, treba hlavne vytiahnut z tenisik tu vlozku / stielku, ktora je v topankach od vyroby a potom iste s miestom v topanke nebude ;) co sa tyka ortopadov, drzim palce, pretoze kazdej jednej nam povedal, ze to si staci kupit vlozky z lekarne ( to sme samozrejme vedeli aj bez neho, ze sa to da a bolesti noh sme mali aj tak). Treba mat na lekarov stastie, bohuzial

adiiieen

Ahoj, ja mám s tým skúsenosti. Mám jednu nohu kratšiu o jeden cm, a nosím podpätenky do obuvi. Pridružia sa niekedy j bolesti chrbtice ale každodenným pravidelným cvičením sa to dá zvládnuť.
Keďže v lete nenosím len botasky, ale aj šľapky či sandále, tak si jednoducho dám šlapku podlepiť.

lost

vojde :)
ale len tak , ze pri palci to bude mat 1mm a pod (tam na opacnej strane :) ) moze byt 3cm
tj
akoby sa to zvysovalo postupne az od polovice paty..
www.google.sk
do 20-50% z tychto by sa to zmestit malo :)