anorexia? neviem.

Príspevok v téme: anorexia? neviem.
Pyllie

mám takýto problém:
mám 14 rokov. od 12 držím diétu. ked som začala držať diétu tak som nejedávala sladkosti ale normálne som raňajkovala, obedovala, večerala a sem tam nejaké ovocie jogurt. neskor som začala jesť menej. potom zas menej. a teraz som na tom dosť zle lebo mám také dni ked sa vidím byť tučná a ked sa vidím byť normálna. (chudá sa nikdy nevidím mám 161 cm a 58 kg.) vracanie som sa pokúsila skúsiť raz. ja by som aj vracala aby som schudla ALE velmi sa bojím že mi vypadajú vlasy. poznám jednu anorektičku a jej vypadali vlasy a teraz ich má už na hlave iba málo a nechcem tak dopadnúť. ja by som aj vracala s tým že by som schudla 10 kg. ale mám strach o tie vlasy. myslím si že vlasy mám celkom pekné, dlhé čierne a nerada by som o ne prišla. začala som od minulého mesiaca aj športovať. známi mi hovoria že som schudla ale ja to tak nevidím. presnejšie povedané ja sa stále vidím inak a velmi ma to štve. to bol moj 1.problem.

teraz 2. problem. v každom zrkadle sa vidím inak. ked sa pozriem do mojho čo mám v izbe tak tam vyzerám najlepšie. ale ked sa pozriem do kúpelne tak tam si pripadám ako by som mala velkú hlavu. a ešte chodba. v tom zrkadle sa vidím ako najšpatnejší človek na svete. proste úplne hrozne. stále ma chytí depresia ked okolo toho zrkadla idem. pripadám si tam úplne špatná a tlstá. a vlastne aj to som ešte chcela že ráno ked sa namalujem a pozrem na seba do zrkadla tak si pripadám celkom dobre. ale ked prídem zo školy napríklad a vtedy sa pozrem tak zas vyzerám inak. ako úplne iný človek si pripadám. 100 krát horšie. :(

a fotky? to je strašné!!! :O na fotkách v mojom mobile sa vidím celkom fajn. ale ked si pozerám školské fotky a fotky kde ma niekto iný fotil a na niekoho iného mobile alebo na foťákoch iných tak mi je zo seba zle a velmi sa za seba hanbím. pripadám si rozdielne než ostatní ludia. úplne tak tam bijem do očí že som úplne iná. neviem čím to je. má niekto takýto problém? alebo vie mi niekto poradiť? budem moc rada. :) za každú odpoved dakujem

angelička

presne tak to je, ako to silvus napisala, ja som o tom pisala nižšie. Baby začnite jest, lebo toto je len trápenie na celý život...

silvus28

tak keď si Pyllie opísala ako sa stravuješ, tak už mi je jasné, prečo nechudneš...je to PRÁVE preto, že ješ až PRIVEĽMI ZDRAVO, a telo si na to už zvyklo, proste máš spomalený metabolizmus a telo si všetko, čo zješ ukladá do zásoby vo forme tuku, aby malo z čoho čerpať, keď mu nabudúce zasa odoprieš výživu...viem to presne ako to je, lebo sa to týka aj mňa...proste ja už neschudnem ani gram, aj keď sa stravujem ešte zdravšie a striktnejšie ako Ty, už rok mi stojí váha na tom istom čísle a nie a nie sa pohnúť dolu, niekedy dokonca aj niečo ešte priberiem, aj keď predošlý deň som zjedla len napr. tri jablká a kávu...takže si musíme najprv rozhýbať metabolizmus (napr. väčšie porcie jedla a často, sacharidové vlny, veľa bielkovín, cvičenie...) a potom sa môžeme pustiť do chudnutia...teda ja nie, lebo ja mám len 41 kíl...veľa zdaru

miska1917

moja draha mas 14r tvoje telo je vo vyvine ete a s tym fakt nic neurobis.Neovplivnis chemiu alebo ako to nazvat,ako cvicit mozes aj zdravo jest ale asi za ucelom udrzania si toho co mas,ale netrapit sa s tym ze chces mat menej.Nato mas fakt cas,to budes riesit ked sa Ti narodia deti a potom Ti bude treba dat nieco dole,ak samozrejme nebudes patrit k tym co to pojde samo.

angelička

no a práve tam bude chyba Pyllie, že nejedávaš večer, a ked tak iba ovocie. A na obed iba zeleninovu polievku? Nehnevaj sa, ale to je dôvod prečo nechudneš, pretože ješ málo a tvoje telo je také vystresované, že si uloží každý kusok jedla čo dostane a nechce chudnut. Ono musi dostavat pravidelnu potravu. Neviem prečo si vylučila chlieb, normálne ho zarad na ranajky s nejakou natierkou a zeleninou, na desiatu si daj ovocie, na obed kludne chudé mäsko so zeleninou, ryžou či zemiakmi, olovrant si daj jogurt a večeru nejakého tuniaka, cottage, alebo mäso, večer je najlepšie jesť bielkoviny. Možno na začiatku priberieš trošku, ale akonáhle sa tomu telo prisposobi, a ty budeš aj športovat, váha musi ist dolu.
Vela ludi robi chybu v tom, že si myslia, že ked prestanu jest, alebo budu jest menej tak schudnu. Ano možno na začiatku zhodia pár kil, ale potom sa to zastavi, a nepohnu s tým ani za nič.
A šport skus zvolit niečo uplne nové, možno tvoje telo si už zvyklo na pohyb, ktorý robiš pravidelne, tak skus napr. zumbu, alebo orbitrek, jednoducho, musiš ho niečim novým prekvapit. A v posilovni sa snaž vydržať aspon 30 min na bycikli alebo bežeckom páse, na chudnutie treba vytrvalostnu aktivitu, posilovanie je iba na vyrysovanie a spevnenie svalov.
Len prosim ta nevracaj!!! je to nechutné, nepomáha a sú z toho len problémy.

smajliQa

pylie...

ja presne viem v com je problem. keby si psotavila vedla seba 100 ludi, a 99 z nich ti povie ze si chuda a pekna, a 1 ti povie, ze by si mala shcudnut... tak ta bude srat, ze si ten 1 mysli to co si mysli... nezalezi ti na tom ze 99 percent ludi bude spokojnych.. ty potrebujes 100 percent..

poznam ten pocit... ked kracas po ulici, a myslis na to, ci sa na teba ludia pozeraju, co si myslia, ci sa im zdas chuda, tlsta, ci sa ti v duchu smeju, ci zavidia, ked sa obzeras v kazdom vyklade.... a hladas dalsi a dalsi, aby si to porovnala s tym predchadzajucimi....

ked neznasas ist do obchodu, lebo su tam zrkadla co ,,zvacsuju,, a radsej si skusas veci doma pred svojim oblubenym zrkadlom..

ked najradsej nosis ciernu farbu, lebo zostihluje....

trufla by som si aj povedat, ze sa dokonca aj kazde rano vazis, alebo merias...

poznam tieto pocity velmi dobre,.... a poviem ti... ze mas pred sebou tazku cestu.. ja som si tymto tiez presla...

pomohol mi priatel,,, inak by som to asi neprekonala nikd.y. trpim PPP.. viem to... ale dakujem bohu za to, ze mam priatela akeho mam... lebo by som dopadla asi hrozne...

preto ti radim... obklopuj sa ludmi, co ta lubia,, alebo apson jednym.... to staci :)

Pyllie

zdravá strava a cvičenie? ved presne toto všetko robím už vyše roka. bicyklovat sa s kamarátkami chodím velmi často dokonca aj do posilovne chodím asi 7 mesiacov. a? nič. bola som aj na vyšetreniach a nemám žiadnu chorobu čo by mi mohla brániť chudnúť. takže to nechápem. ak chcete vedieť zhruba čo jedávam tak: pečivo nejem. jem polystyrenové chleby. ovocie velmi nie skor zeleninu. nápoj pijem iba vodu alebo minerálku. počas celej mojej diety som nemala ani omrvinku čokolády ani chipsov ani cukríkov proste nič. a jedlá ani nesolím ani nesladím. takže robím pre to myslím si že dosť. dnes som bola behať asi 2 hodiny. večer nejedávam maximálne ked som hladná velmi tak si dám zeleninu iba alebo ovocie. na obed mám iba polievku druhé jedlo nemám. mliečne výrobky tiež nejem okrem syrov ktoré si natieram na ten polystyrenový chlieb. čo si o tom myslíte po tomto všetkom čo som vám napísala? a dakujem za všetky komentáre. :)

a ešte chcem dodať že ja zvyknem mať také dni alebo hodiny alebo len minúty že mi je zo seba zle a strašne sa rozplačem a neviem čo dalej rozmýšlam nad tým aký je život zbytočný ked som tlstá a čo mám zo života? len zbytočne zaberám miesto a som úplne bezvýznamný človek. stále ked idem na ulici tak mi mysel ide len na tom či nevyzerám zle alebo že čo si o mne myslia iný. názor ako "nezaujíma ma čo si o mne myslia iný" berem ako upokojujúce reči. aj s takými som sa stretla a tie reči neznášam. je mi to veľmi doležité čo si o mne iný myslia. a annie 124 máš pravdu vidíš je to vela. :( bojím sa že ked to takto pôjde dalej tak budem patriť medzi najtučnejších ludí sveta. lebo v poslednom čase sa mi zdá že už len málo ludí je odo mna tučnejších. mám proste obezitu. z velmi nadmernej váhy môžem dostať aj infarkt? chcem íst na liposukciu a plastickú operáciu.

smajliQa

anie124, tak tu uprimnost si si mohla odpustit, pretoze jej to vela nepomoze taketo nieco, aj keby to bola sto krat pravda...

dievca ma 14 rokov, a jej telo sa vyvija,, je absolutne zbytocne aby si drzala dietu, pretoze tvoje telo sa bude tak ci tak menit.... ty sa hlavne zdravo stravuj, to pri vyvoji pomoze telu najviac...

a o anorexii rec nie je, ale forma PPP je to ista.

annie 124

takže na 161cm vážiť 58kg je dosť.. prepáč za úprimnosť a neber si to zle.. ale schudnúť môžeš napríklad cvičením.. :) hh zaujímavé, že práve ja to tu píšem, lebo ja meriam 160cm a pred rokom som vážila cca 53kg čo sa mi zdalo veľa, tak som jednoducho prestala jesť (bez vracania a podobných vecí) len som nejedávala a kilá išli pekne dolu potom sa to zastavilo na 45 ale samozrejme, že to bolo sprevádzané rôznymi zdrav. problémami, nehovoriac o tom, že sa mi pokazili skoro všetky zuby, od vtedy mám zničené vlasy a problémy s trávením a je toho ešte kvantum a nemám čas to tu teraz všetko rozpisovať, proste nič príjemné, ale v súčastnosti jem všetko, ale len v malých množstvách a pravidelne, vážim 47,5kg a cítim sa v pohode :)

angelička

Milá Pyllie, ja ťa chcem len upozorniť na to, aby si si nemyslela, že vracaním schudneš.... nevieš o tom, že tvoj žaludok vždy nejaké tie živiny čo zješ hned vstrebe a nikdy nevyvrátiš uplne všetko? a po čase začneš dokonca priberat.
Ved je vela bulimičiek, ktoré vobec nie su chudé, čo mysliš, čím to je? práve tým, že vracaju a prepchávaju sa a znova vracaju stale dokola, ale telo si vždy z toho niečo vezme.
Radšej sa začni pekne zdravo stravovat, jedz 5 krat denne a začni športovat, ked chceš schudnut. Šport v kombinácii s pravidelnou stravou je najlepšim riešenim.

silvus28

zdravím Ťa milá Pyllie, ja mám 29 rokov a už 17 rokov PPP, najprv anorexiu a od 19 bulímiu...najviac preklínam deň, keď som sa naučila vracať...varujem Ťa, aby si to NIKDY neskúšala lebo Ťa to už NIKDY úplne nepustí...je to strašne silná ZÁVISLOSŤ...od vracania mám úplne zničené zuby (naposledy mi zubárka našla naraz 5 KAZOV!!!, odvápnená zubná sklovina, žlté zuby), preriedené vlasy, tráviace ťažkosti, problémy s vyprázdňovaním, osteoporózu,NEPLODNODSŤ!!!, teraz idem kvôli tomu, že som si klystírmi a rôznymi výplachmi (áno, aj to som robila)zničila hrubé črevo, na kolonoskopiu...raz som to už absolvovala a mala som naozaj dosť...mám nepekné žilnaté ruky, nemôžem nosiť nič krátke, suchú svrbiacu šupinatú kožu...takto chceš dopadnúť, holka moja? Ak nie, tak ruky od vracania aj od celého nejedenia preč! Zachráň sa kým môžeš! Toto neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi! A úplne najhoršie sú psych. problémy čo z toho vyplývajú, depresie atď....stálo mi to za tých schudnutých 10 kíl? A to som vôbec nebola tučná, taká akurátna...moja najväčšia váha v živote bola okolo 50-51 kg pri výške 160 cm...teraz je to 41 kg a poje..ný život, keď neviem myslieť na iné ako na jedlo!!!!!