Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako studovat?

Príspevok v téme: Ako studovat?
healthyy

ako studovat, ked nemam peniaze, len volu? mam podanu prihlasku na vysoku skolu, ale financne problemy. matka je nezamestnana, bola zivnostnicka niekolko rokov, ale neplatila si nejake poplatky, pretoze sa do toho nevyznala a ekonomka ani nikto jej samozrejme nepovedal ani slovo, nema teda teraz narok na ziadnu podporu....otcov plat ledva vystaci na prezitie mesiaca..viem, ze mozem ziadat socialne stipendium, ale to sa posudzuje podla prijmu v predchadzajucom roku, ked matka este mala zivnost..ale to je minuly rok, nie tento...v tom case by bolo realnejsie studovat, ale nemozne pre moj vek..teraz koncim strednu a uz to realne bude, ale z financneho hladiska zas nie..neviem co mam robit, koho mam ziadat o pomoc, ako mi moze pomoct stat alebo skola? skutocne sa tu na mna kazdy vykasle, ale tym, co robit aj studovat odmietaju, daju peniaze este aj za to, ze zmaturuju? akym sposobom, od koho mozem ziskat aspon par eur na prezitie? ja nepotrebujem chodit kazdy piatok von a zit si na vysokej nohe, ani cestovat kazdy tyzden domov, ale potrebujem mat ubytovanie, jedlo a peniaze na skolske veci..som z toho zufala..

ppor

Ahoj. Napis nam prosim na adresu psychologicka.poradna@yahoo.com. Uved na akej skole sa chystas studovat a ako daleko je od tvojho trvaleho bydliska. Su rozne sposoby, ako ziskat nenavratne stipendia, pripadne vyhodne studentske pozicky. Ak napises, mohli by sme skusit nieco vybavit.

whee_ee

Linguistics , veru, aj my sme museli zaplatiť zálohu, ktorá je vo výške jedného mesiaca na internát, takže ten prvý mesiac štúdia ma stál (vlastne mojich rodičov :( ) nehorázne peniaze, pretože tých cca 350 šlo len na internát, plus skriptá a podobne...

A podotýkam, že ani ja nemíňam peniaze na žúrky, alkohol a podobne... A snažím sa aj výhodne nakupovať stravu, no bohužiaľ je tu tá nevýhoda silnej koruny voči euru ...

whee_ee

Lost, samozrejme, že je tu možnosť aj soc. štipendia, ale na to nemám nárok. Ale pokiaľ niekto chce a nemá, tak mu ho poskytnú. Ale je to dosť dobrá pálka, navyše študuje aj sestra, takže to nie je bohviečo.. A čo ma mrzí, na brigády mi čas nevychádza, strašne veľa učiva, veľa školy, nedá sa to stíhať (nie len tak pre nič za nič na našej fakulte nie je možnosť dištančného ani externého štúdia - študent by to jednoducho nezvládol). Budúci rok (ak prejdem:) ) si však už hľadáme privát, vychádza to tu cca lacnejšie, ako internáty - trochu paradox :)

Healthyy, skús napísať na študijné oddelenie mail, popýtať sa na to, vysvetliť im situáciu, a uvidíš. Poprípade tu zaznela tá študentská pôžička. A rozmýšľala si aj nad externým štúdiom? Na akej si strednej škole? A čo plánuješ študovať?

lost

Ale na 3,14čoviny ako scitanie ludu peniaze mame, ze...

A ludia im to budu vyplnovat jedna radost.

A bude sa to opakovat az do takej urovne, ze nikto nic nebude mat, lebo vsetko bude.. v 3,14ci proste :P

Hold, sama mizeria..

Linguistics

Tak mne to vychadza este dobre, okolo 150eur na mesiac. 70eur platim internat, zvysok miniem na platenie internetu, stravy, cestovanie, tlacim materialy do skoly.. Ak chcem/potrebujem nieco viac - oblecenie, kozmetika - musim jednoducho viac makat. Nie som party typ, takze aspon na tom usetrim :))
Btw, na zaciatok.. Niektore internaty/privatu od teba chcu zaplatit za viac mesiacov dopredu. Raz som platila 4 mesiace internatu vopred. Najviac penazi budes potrebovat prvy mesiac - zhanat knihy, mozno nejake busy ked sa nevies este orientovat v meste.. A s tym stipendiom, pochybujem, ze budu prihliadat na to, aku mas doma situaciu teraz. Pozeraju na ten rok dozadu, tak neviem, ako by to vyslo. Ale skusit mozes, mozno sa mylim. Ked sa vsak zabyvas, urcite najdes brigadu /hoci len na vikendy za smiesne peniaze, ale aspon nieco/

lost

wow 400 eur mesacne, tak to je uz dost :)
resp. celkom skoda ze si to ludia nemozu dovolit.. a tym nevyuziju svoj potencional..

whee_ee

btw, dostávam štipko na ubytovanie, raz za semester, no nepokryje to ani jeden mesiac na intrák, ale lepšie, ako nič. :)

whee_ee

mňa stojí cca 400 mesačne... 160-170 intrák, cca 60 cestovanie a zvyšok strava, mhd, výdaje do školy a podobne....

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako studovat? - Fórum - ZDRAVIE.sk