Ako používať GSE

majo ck

Rng- dobry vecer chela by som sa opytat ohladom mojej dcerky ma 3 roky aj 9 mesiacov a uz vyse roka sa trapime s enterococcus faecalis a e.coli kalmolycite ,neviem ci som to dobre napisala neviem to precitat po mudr. Mala aj mrle ,ale to sme uz vyliecili. Mame kvapky Nutribiotic maximum GSE 60 % gr.seed a 40% veg. glycerin. Piaty den jej riedim 4 kvapky denne do dzusu. Ako dlho jej to mam davat a ci stacia tie 4 kvapky denne? Ma uzivat aj neake probiotika , alebo nemusi? Ked jej nenatriem ritku a cikinu sudokremom ,tak to strasne cervene a boli ju to a stipe. Mozem ju s tym aj umyvat od spodku? prosim poradte nam ,bola uz 3 krat na gynekologickom vysetreni a je z toho uz vystresovana. Nebrala ziadne antibiotika dr jej dal len ocny framykoin a uz ani neviem co a nic nepomohlo. Dakujem vopred za odpoved.

alie

chcela by som sa spytat pana rng ci mozeme pozivat roztok GSE spolu s antibiotikami- Amoxycilin, syncek ma 3,5 roka a bojujeme uz mesiac s pneumokokom, sposobil zapal v oboch usiach, preto som pristupila na atb. prve- Zinnat nezabrali vobec a tieto druhe, este len uvidim. Maly ma uz mesiac zelene sopliky, ktore pretrvavaju dodnes. Dakujem za odpoved

lea26

RNG-tak to je smutne, ze sa s tym neda nim moc robit:(ono je asi problem aj ten spanok, pri nohach mi lezi obrovsky pes, takze mam tak polovicku postele na spanok a teda spim skrcena... skusim nejake antioxidanty, snad to ciastocne pomoze, inac tento problem mam odjakziva od nejakych 13-15 rokov, co si pamatam a vzdy mi pomahal sport, len nie je nan uz tolko casu. Dakujem za odpovede a krasny den!

RNG

Napr na chlamidiu pneumoniae radim citricidal pouzivat napr roky miesto rokov pouzivania silnych atb, ako radi Wheldon- Vanderbiltov liecebny protokol.
Nikde nie je ziadny clanok, ktory by hovoril o nutnych prestavkach na tieto potravinove doplnky.
Totiz nijak nekoliduju s normalnou funkciou tela a teda prestavka nie je potrebna.
Samozrejme ich odporucam brat len vtedy, ked je to treba, nie len tak.

0zzy

RNG,

ked sa vratime k teme GSE, ako dlho je ho mozne uzivat? Napr aj v kombinacii s oreganovym olejom ... Asi by to nemalo byt 2 mesiace v kuse napr tak 5-10 dni max.
Ako to vidis ty ?

RNG

Ako starneme, bunecne steny sa uvolnuju a gravitacia nam da hromadu tekutin do buniek. A to aj bez tych 17 roznych poruch, ktore som naratal ze vyvolavaju edemy(opuchnnutia)
Tak sa snazim na spruznenie buniek brat antioxidanty a spim s vysokym vankusom pod nohami, aby sa mi ta voda aspon v noci odliala. No a treba dost pit, lebo "zasolene"telo drzi vodu a treba tie soli odmyt.

lea26

RNG-ani ja nie som za zasahy do organizmu, ale niekedy proste nemas na vyber-dnes su kladene na zeny vysoke poziadavky-musia chodit upravene a kedze musim v praci nosit suknovy kostym, oholene nohy don musim mat a ked pridem neskoro vecer domov unavena, tak na holenie nemam chut ani energiu:)rano vstavam o pol 7dmej, aby som sa dala do poriadku:)a uz ma to nebavi, preto hladam vsemozne sposoby... co sa tyka masa, to jem kazdy den, to by mohlo byt na vine tomu testosteronu z bielkovin...
ale fakt nerozumiem, ze tam bol pri kombinacii spominanych doplnkov taky uspech v znizeni toho ochlpenia-ale aj na inych, nie len epilovanych partiach, preto si ani nemyslim, ze to bolo len z toho ipl. tak skusim este vyskusat to DIM alebo I3C,ci to nepomoze:)dakujem
chcela by som sa este spytat-ako odvodnit organizmus-mam strasny problem, ze sa mi v nohach zadrziava voda(ked idem obcas na lymfodrenaznu masaz tak mi z lytok ubudne pocas 2-3 dni na obvode aj 2cm a uz viacej maserov mi povedala, ze som az moc"naliata", snazim sa dodrziavat pitny rezim, aj sportovat v ramci casovych moznosti, ale ked sa nehybem, resp. niekde dlho stojim, tak je to katastrofa...akymi doplnkami sa to da prosim ta zlepsit? aj teraz po utorkovom 2hodinovom lete mam doteraz taky objem lytok ako velmajster suma:))) nie, ze by ma to trapilo z estetickeho hladiska, ale asi nieco v tele nefunguje tak, akoby malo...

RNG

Inac nie som extra priatel boja proti prirode, to sa vzdy nejak vypomsti. Moda nema diktovat veci, co koliduju so zdravim. Nanajvys holenie noh a pod pazuchou, ale nie nicenie koze nicenim potnych a chlpovych buniek

RNG

Ziadna trvala epilacia neexistuje. Aj ked vypalia niektore chlpove "cibulky" telo si vytvori nove.Hlavne ked je zdrave a dobre vyzivovane sa vie ucinne regenerovat.
Samozrejme to ovplyvnuju hormonalne hladiny, hlavne hladina testosteronu(hirutizmus).
Podla literatury sa to da znizovat napr I3C a DIM, co su vytazky z kapustovin.

Nakolko na to mam yam vplyv, neviem. Ten sice znizuje hladinu prolaktinu a upravuje menstruacne problemy ale pochybujem, ze ma vplyv na testosteron, lebo to niktora literatura nespomina.

Na hladinu testosteronu maju vplyv niektore aminokyseliny, tj aj niektore silne bielkovinne jedla

lea26

RNG-mozem si Ta odchytit v tejto teme pre svoj trochu iny problem?:)Zacala som uzivat na zlepsenie fungovania organizmu - vit C,enzymi, iod, probiotika, yam - brala som to asi 2 mesiace- pocas toho som zacala chodit na IPL epilaciu(trvale odstranenie chlpkov), zaberalo to genialne, normalne po tych 2 sedeniach v rozostupeni mesiaca som mala ubytok aj 80% ochlpenia-proste sa rast spomalil az zastavil. potom som bola mesiac v zahranici bez doplnkov a ochlpenia na nohach a v podpazi mi zacalo dost bujne rast:(je mozne, ze ten yam mi vtedy potlacil muzske hormony - teda asi to, co to ochlpenie sposobuje? nie som nejak extremne chlpata:) - preto ma nikdy nenapadlo riesit, ci nemam problemy s hormonmi. Co mam teraz robit? Dat si vysetrit hormony? Yam uzivat dokonca zivota? alebo ho vysadit, kym nedochodim sedenia na odstranenie chlpkov, lebo je to financne velmi narocne, keby z toho nemal byt ziadny efekt. Dakujem!!!