sústavné psychické ubližovanie od spolužiačky

Príspevok v téme: sústavné psychické ubližovanie od spolužiačky
gergej

Moja dcéra má už 5 rokov problém so spolužiačkou, ktorá ju fyzicky a teraz aj psychicky týra. Sústavne sa jej posmieva, nadáva a dokonca začala útočiť na moju výchovu mojich detí. Dcéra to veľmi zle znáša, sústavne plače doma. Posledná vec, ktorá ma stašne vytočila bola, že nazvala môjho manžela mafiánom. Manžel podniká a darí sa mu.neviem ako to mám riešiť. Jej rodičia to ignorujú a nepovažujú to za žiadny problém. Škola to riešila, predvolala rodičov už viackrát, všetko ignorovali.

jajka001_

nieco ako sociálny dozor nad rodinou nefunguje? ked ma jej dcera sustavne v skole problemy, nie su nejake páky - sociálny úrad - ktore ju donutia, ako "zodpovednu matku" aby sa isla s dietatom poradit ku psychologicke? ved dnes je to uz bežné. škola to nerieši, nezaujíma sa? zhorsena znamka zo spravania jej nehrozí?

gergej

jajka001. ako máme vysvetliť mame, aby pomohla svojej dcere? ona odmieta psychologa, ktorého jej navrhla aj škola.
ona stále tvrdí, že aj tak jej psycholog nepomoze. nevieme sa pohnuť ďalej. stále ten istý kolotoč a moja dcéra si to vždy obserie.

jajka001_

gergej, to nie je problem len tvojej dcery, ale celej triedy, takze ked to dievca ma taku blbu povahu, s tym nic nespravia len za to ze ma sproste reci, takych je vela. dievcata v triede by sa mali spojit proti nej a dat jej najavo ze jej nazor nikoho z nich nezaujima. dievca ba malo chodit k psychologicke pretoze si asi ventiluje traumu zo svojej mamy ktora asi takto tiez komentuje vsetky svoje kamaratky a ked jej nikto nepomoze,ostane taka navzdy. niekto by jej mal vysvetlit ze to cim sa zaobera su blbosti. nie trestat a volat na nu policiu.

gergej

v škole bola x-krát na koberčeku. nebolo z toho nič, len obyčajné plašenie policajtami zo strany riaditeľky. Dcéra má 10 rokov. V škole je tichá. To, že je manžel podnikateľ nezmanená, že je dcéra rozmaznaná a má všetko čo si zažiada.Okrem nej mám ešte dvoch synov. Prefackať sa ju bojím, aby s toho nebolo zle, ale to diečva je psychopad. Tá rieši skoro všetkým spolužiačkami aké majú mamy /tučné, sprosté, koľko krát sú rozvedené.../ narozdiel od jej mamy, ktorá je totálne pripečená /ideálna mamička/

Tery

usiko: Presne. Pomaličky pomaly to ide. Tiež som toho príkladom. Tiež som zažíval celú ZŠ niečo podobné akurát trocha horšie. Čoskoro mám 18(chalan) a už sa to dostatočne stihlo prejaviť :/

usiko

nemozete ju dat do inej skoly? z vlastnej skusenosti: mna podobne tyrali dve spoluziacky na ZSa vysledok: nizke sebavedomie, skoro az pod zemou, a uplna nedovera potencialnycm kamaratkam/kamaratom.....proste problemy pri nadvazovani kontaktov...a kopec inych veci.....proste mam pocit,ze nie som dost dobra pre nikoho, ze jednoducho nechapem, ako ma niekto moze chciet za kamaratku a tak isto sa aj spravam....urcite by som riesila prelozenie......lebo taketo veci sa skryte tahaju s tebou cely zivot...mam 33 rokov...

soffa

ak to maju jej rodicia na haku,tak to nemaj ty.nabehni do triedy a razantne tej mladej slecne vysvetli na rovinu co si neprajes,lebo nabuduce uvidi..ries take veci,aby si dcera nieco neurobila

elsa5.5

taká facka neuškodí,tiež si pamätám chodila po triede spolužiačka každému vylepila takú som jej vylepila naspäť a viac si nedovolila...treba jej ukázať hranice....

stefa

mojej dcere deti tiež robili zle,ale u mna to bolo opačne,ja som penazí mala málo,a stále jej robili zle-prečo ješ to-a nie ono?prečo nejdeš s nami na vylet?po ceste zo školy ,ked bolo napršané ju podtrhly pred barinou a celá bola špinavá,v triede ju dvaja spolužiaci držali a tretí ju bil do brucha,nič nepomahalo,ale som si vystrhielha toho najhoršieho čo robil zle,ked bol sám a dostal cez ,,hubu,,-prosím bez svedkov,ani dcere nič nehovorte čo ste urobili alebo planujete urobit.a odvtedy jej dali pokoj,ešte som ich ale troch prefackovala v šatne v škole-ale pomohlo....