Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zdravé stravovanie - ale čo keď neznášam ryby...

Príspevok v téme: Zdravé stravovanie - ale čo keď neznášam ryby...
quqi1

Ahojte!
Dala som si záväzok - respektíve idem to robíť pre seba. Prechádzam na zdravšie stravovanie lebo to moje súčasné sa na mne prejavuje. Všade čítam, že do zdravého jedálnička by mali patriť ryby. Ale čo mám robiť, keď ryby absolútne neznášam a pociťujem voči nim averziu? Nemôžem ich ani cítiť na tanieri. To isté čo sa týka hovädziny. Jediné mäso ktoré ako tak zjem je morčacie, kuracie a bravčové - aj to také, že nesmie byť šľachovité,mastné...

Je možné zdravo sa stravovať aj bez toho aby som jedla ryby? Naozaj, nemôžem sa premôcť, napína ma pri nich...Dá sa to nejako nahradiť?

miminka564

Ak neznášaš ryby, nikto ťa k nim nemôže nútiť. Ani ty sám/a. Ale bolo by dobré, nahradiť ich výživovými doplnkami DHA-. alebo 3-omega alebo hviezdičkovia. To je moja rada. A môžeš to všetko aj kombinovať, a ak dostaneš chuť na ryby, jedz aj ryby aj doplnky stravy. (vyzivove doplnky)

Sisi135

RNG: Po prečítaní pár tém do ktorých ste prispel mám o vás názor ako o človeku ktorý sa dosť vyzná. Jasné že ľanové semienka nedodajú telu všetky potrebné omega, ale rozhodne ich nie je na škodu užívať kedže obsahujú látky ako aj ryby

RNG

omega 3 kyselin je az 9 roznych a telo si ich nevie vyrabat, len vo velmi malych, casto nedostatocnych mnozstvach. Lanovy olej sice obsahuje linolenicku kyselinu, ale pre mozog treba EPA a pre nervove izolacie DHA a to tam nie je.
Najlepsie absorbovatelny a priamo pouzitelny zdroj EPA a DHA, mnohokrat tak ucinny, ako rybaci olej je olej z morskych rackov(krill)
Tieto oleje a ine cenne latky mozno dostat aj priamo z morskych rastlin, najma Spiruliny pestovanej v cistej hlbokomorskej vode(Spirulina Pacifica z Hawaii )

Sisi135

Helus: buď ráno do vločiek alebo do hrudkovitého tvarohu na olovrant. Dajú sa nimi aj posypať cestoviny ale v tom prípade by už nemal byť žiadny iný ,,priamy" tuk (olej, iné semiačka apod.). Treba ich však dobre pomlieť - zubami alebo mlynčekom inak telo vitamíny z nich nevstrebe. Semienok tak 10 - 15 g na porciu (2 - 3 čajové lyžičky)

Feliss

ja mam tiez teraz dietu resp. racionalnu stravu..5x do dna atd...a tiez nejem ryby absoluutne, v zaidnej forme,,ta chut proste ee...a ani hovadzinu....ale jem miesto toho ako uz spominate - kuracinu(prsia len), vajicko, rozne syry- cotagge napr., soju...mne ta ryba nechyba ku stastiu :D

Sisi135

Rybky sú fajn, ale keď ich neznášaš tak sa nebudeš nútiť predsa. Sú hlavne zdrojom bielkovín a tie nájdeš aj inde - mliečne výrobky, vajcia, mäso,... a potom zdroj omega3 na tie sú zasa bohaté semienka hlavne ľanové

Helus

Ahoj aj ja nemam rada ryby,pred 22 rokmi mi bolo zo zavinacov zle,vracala som z nich,a odvtedy nemoze.Ale ked jedavas kuracie,a morcacie masko,tak je to z hladiska zdravej vyzivy fajn.Aj mne hovadzie smrdi,aj napriak tomu ho rodinke varievam.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zdravé stravovanie - ale čo keď neznášam ryby... - Fórum - ZDRAVIE.sk