Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

skolioza

Príspevok v téme: skolioza
EriCkaaa

Mám 15 rokov a mám skoliózu (40st.) Lekár mi navrhol operáciu, ktorá ma dosť vystrašila. Doma denne hodinu cvičím a nosím korzet (celú noc a občas cez den). Chcela by som vediet či takto možem predísť operácii. A ak má niekto skúsenosť s operáciou..tak by som vás chcela poprosit o nejakú radu alebo niečo. Diky moc :)

monk.a

EriCkaa, suhlasim s nazorom jankaaa... - treba nosit korzet co najviac, cvicit - posilnovat chrbtove a brusne svalstvo, plavat (nie s hlavou nad hladinou). Ja som bola operovana, ked som mala 15 rokov (pred 25 rokmi). Moja skolioza bola dedicna - dva zuzene stavce. Zacinala som s 18st. a "vysplhala" sa az na 96st. v priebehu 10 rokov. Korzet som nosila nonstop (30min. pauza pri hygiene). Operovana som bola v Brne. Po operacii mam este stale takmer 60st. Takze nezufaj, 40st. nie je tak vela. Pokial budes poctivo na sebe pracovat, da sa to udrzat. Kedy Ti zistili skoliozu?

jankaaaaaaaa

pri takomto vaznom stupni skoliozy je nutne nosit korzet 23hodin denne a vela vela vela vela cvicit, ale operaciou sa to riesi naozaj casto, pretoze bez nej sa skoliozy uz nezbavis,

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

skolioza - Fórum - ZDRAVIE.sk