Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyber jazyku

vinetka

Nuz je asi vacsia pravdepodobnost, ze clovek vyuzije nemcinu nez to, ze pojde zit na Madagaskar alebo do Konga:) Sice, clovek nikdy nevie, kde ho osud zavedie. Nikto sa nauci aj tri jazyky a ostane sediet doma, cize mu to je na figu...
Ja som ponukla len uryvok z knizky, to je vsetko.

lost

vinetka

to je ale blbost :)

nejde o to kolko ludi s nim rozprava, ale KDE sa s tym jazykom dohovorim.

nemcina, kde ?
stredna EU.

francuzstina kde?
Francuzsko, Kongo, Madagaskar, Cameroon, Mali, Senegal, Belgicko, Haiti, Svajciarsko, Centralna afrika, Mauricius, Seychely, Luxembursko,. A INE(!)

da sa dorozumiet aj v tunisku, algerii, morocco a tucty inych miest...

75 milionov nativnych spiiiikerov a 55 milionov FR rozumie tiez..

nemcina = cca 75 milionov nativcov tiez. a priblizne 120mil. ludi nim hovori celkovo, cize plus minus rovnako vela ludi ako FR ;)

cize nehadzal by som francuzstinu do kosa len tak :)

vinetka

Ak ti mozem poradit, tak ti ponukam uryvok z knizky jedneho fajn autora:
"Najviac ludi hovori tymito jazykmi, v uvedenom poradi: cinsky, spanielsky, anglicky, bengalsky, hindi, portugalsky, rusky, japonsky, nemecky, javanecky a korejsky. Francuzstina nie je ani v top 10, preto sa cudujem, preco som ju studoval 5 rokov."

stredoskolak

ako ja na zakladke som sa ucil neminu uz od 3 rocnika tak zakladnu konverzaciu zvladam. a chcem si dat iny jazyk nez neminu. ja idem na sus tak neviem

veronika1212

odporucam urcite tiez nemcinu.
pracujem v jednej medzinarodnej firme kde je AJ samozrejmostou,kazdopadne vyuziva sa aj FJ, ale posledne dva roky sa vybera pre region ASG, takze preferuju a vyhladavaju a najma lepsie ocenuju AJ - ako IT zdatnych ludi, tak aj z oblasti ekonomiky a uctovnictva.

jazyyy

Nemčina je najpoužívanejší jazyk v strednej Európe, takže zísť sa ti zíde. Ale radím vybrať si ten, ktorý ti je bližší.

peppy

ahoj....podla mna je lepsi nemecky jazyk.....je pre slovaka urcite viac vyuzitelnejsi ako napr franina, kedze rakusko je hned za rohom :)ja mam tiez kombinaciu anglina nemina....ale viem, ze mnoho ludi ma k nemcine odpor, a ak ho mas aj ty tak potom by asi nebolo moc fajn, keby pri kazdom uceni nemciny ta nad nou natahovalo :D vyber si podla toho, kt. ti je sympatickejsi, a kt. by si mohol aj realne niekedy v buducnosti vyuzit :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyber jazyku - Fórum - ZDRAVIE.sk