Som zavisly na marihuane

Príspevok v téme: Som zavisly na marihuane
007-JARO-007

Dobry deň, mam podozrenie že som závisly od MARIHUANY slengovo povedane od trávy. Sice sa hovorí že to neni navykova latka,ale už posledne 3 roky , každy jeden deň si davam velke davky tejto drogy cez "vodne bongo" za tieto 3 roky som stym skušal dosť vela krát prestať ,ale vždy som prestal iba na určity čas a potom som znova do toho padol. Zavislosť sa prejavuje na psychike , keď si nedam ďalšie vodne bongo , tak som podraždeny , nič ma nebaví a sem-tam v noci neviem zaspať. Poraďte da sa stou zavislou nečo ešte urobit ? ale už iba liečenie ? Dakujem

kurt

trava je najvykova ako vsetko ostatne,hulim devat rokov,posledne styri roky kazdy den niekolkokrat,idem s tym skoncovat

Ojgen

Musím povedať že na marihuane človek dokáže byť závislý, vždy som si myslel že to tak nie je, alebo že tá závislosť je velmi slabá, že človek dokáže prestať hneď.. áno dá sa to, ak sa človek vyhýba prostrediu, kde je marihuana a ľuďom kt. húlia.. Poznám ľudí, kt. s tým sekli zo dňa na deň a aj s horšími drogami ako je napr. piko, len si treba uvedomiť že to nie je dobré a byť presvedčený o tom že chcem naozaj definitívne prestať a to ja žiaľ nie som.. Ja milujem ten pocit byť sfajčený ako každý hulič, je to pre mňa pocit absolútnej pohody, "namotám" sa na nejakú činnosť alebo film a nemyslím napr. na veci kt. ma trápia, alebo na veci kt. ma čakajú v práci a tak.. Marihuanu som kedysi fajčil len rekreačne, t.j. raz za pár mesiacov, niekedy aj raz za pol roka (toto obdobie trvalo dost dlho asi aj 4, 5 rokov).. Avšak posledné dva - tri roky ju fajčím dosť intenzívne, každý deň, niekedy s pauzami pár dní, max. 2, 3 týždne.. Ale ťahám aj také "šnúry", že fajčím aj mesiac vkuse niekoľko krát za deň (samozrejme poznám ľudí kt. fajčia ešte viac).. Najhoršie je keď človek ťahá takúto "šnúru" veľmi dlho, to má potom problém aspoň jeden deň si nedať, ale dá sa to! A musím priznať že i ja na sebe cítim niekedy nervozitu, že si potrebujem zahúliť.. Alebo že sa už neteším na deň, kt. bude bez trávy, alebo že sa naopak neviem dočkať ako si večer zas "uvarím" aspoň jeden, dva kýble.. Keď mám už dlhšie obdobie že veľmi veľa fajčím nepociťujem ani takú silnú túžbu na sex, alebo nejaký vzťah so ženou (ale myslím že toto je individálne).. Ďalej musím povedať, že som si na sebe všimol, že keď som napríklad mal nejaké dievča a trávil som čas s ňou marihuana mi tak nechýbala, nemyslel som na ňu tak často, resp. som na ňu nemyslel vôbec.. Ak môžem z vlastnej skúsenosti poradiť ostatným závislým, snažte sa nájsť si aj koníček pri kt. nehúlite.. ja napríklad chodím behať a cvičiť, snažím sa robiť aj iné aktivity okrem húlenia aby som úplne neupadol do tej huličskej letargie.. Pretože mával som aj také obdobia, že som len celé dni sám húlil od rána do večera a nič iné ma nezaujímalo a to veru nie je pekný život.. Na záver by som chcel povedať, že najhoršie je asi, keď človek začne húliť kľudne aj sám, vtedy mu nič nechýba má svoju trávu, svoje stavy, myšlienky a svoj svet, je uzavretý sám do seba a izolovaný od skutočného sveta..

tgm

napisal som to jak debil, ked to teraz citam :) takze opravy:
Po skonceni skoly som si parkrat dal, mozno za raz dva roky a to s tym, ze ma ludia iba ponukli.
A ked to prostredie zemenit nemozes a partiu nechces, tak si proste nedaj :)

tgm

ja som facil travu asi 7 rokov a cez vysku som hulil kazdy den. prve co bolo po zobudeni bola jedna az dve vodne :) a tak to pokracovalo az do vecera, medzitym pauza v skole a tak. Ale ked skoncil semester a isiel som domov, skoro nikto tam nehulil, tak som si nedal ani ja a vobec mi to nechybalo, proste som na to ani nemyslel. Po skonceni skoly som si parkrat dal, mozno za dva roky a to s tym, ze ma ludia iba ponukli. Tak ako tu uz pisali, ak mozes skus zmenit prostredie a partiu. A ked sa to prostredie nemozes zmenit a partiu nechces, tak si proste nedaj :)

Tina55555

Ahojte,
tiez momentalne bojujem zo zavislostou od marihuany. Fajcim vodne uz viac ako 3 roky a uvedomujem si ze ma to dost zmenilo. Chcem vam len povedat, ze na liecbu zavislosti nestaci iba pevna vola, je to mytus spolocnosti, tak isto ako, ze zavislost na marihuane nevznika. Som prihlasena na lozkovu 3.mesacnu liecbu a teraz som v obdobi cakania na termin. Chcem ti len poradit, aby si zasla do Centra pre liecbu drogovych zavislosti v tvojom meste (vyhladas na googly) a tam ti uz odporucia najvhodnejsiu alternativu pre teba. Drzim ti palce