Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Červené flaky pri slnku - Dermablend & Dermacol?

Príspevok v téme: Červené flaky pri slnku - Dermablend & Dermacol?
VladoslavBA

Čaute mám problém ktorý už neviem ako riešiť. V slnečných dňoch mi stačí ísť po slnku aj na pol hodinu vyvenčiť psa a vrátim sa celý červerný a ešte s červenými flakmi po tvári. Beriem roaccutan ktorý spôsobuje že mám tvár viac citlivú a tak ďalej. V zimnných mesiacoch mi stačil hydratačný krém, ale teraz jak prišlo slnko tak sa mi objavili červené flaky po tvári (akné už nemam) a tie flaky vyzerajú z dialky presne tak ako nepríjemné vyrážky... ale sú to len flaky. Skúsal som už kombinácie ako La Roche Posay opalovacie mlieko s faktorom 50 ale pri ňom som úplne lesklý teda pre chalana este horšie a tie flaky sa objavili taktiež. Dalsie kremy co su s nejakým UV faktorom su take ze sa mi pomali vpiju do pokožky a citim taku masku. Frajerka mi poradila pouzivať VICHY Dermablend na celu tvar lebo ma tím raz zatrela a vyzeralo to aj fajn len mi tuba Dermablendu + nejaky puder - 20€ príde v celku drahsia zalezitosť. Teda že či nejaký slovenský výrobok - ten Dermacol čo je aj za prijatelnu cenu urobí to čo Vichy Dermablend. A že či sa nestiera pri pote a nevidieť ho - hlavne teraz v lete... má ochranny faktor 50 čo je úplne super... len že či to má aj také učinnky ako ten vichy dermablend na ktory este musim davat S-He puder aby som sa po case neleskol a nebolo to vidno...

kdejeIQ

Ja som len myslela, že kožná by ti možno vedela poradiť, ako predchádzať tým flakom, aké prípravky používať.
Ak ti to vyhovuje, tak kludne používaj make up. Myslím, že je tu vela tém o make upoch Dermacol, stačí keď to napíšeš do vyhladávača ;) Ja mám teraz ten 24hod - celkom sa dá, len treba pod neho nejaký dobrý krém, lebo sa mi zdá, že sa horšie rozotiera. Čo sa týka výdrže, tak si ho väčšina báb chváli.

VladoslavBA

geekygirl7 - i ja som pozeral teraz po tej bioderme, možno ešte viac k letu vyskúšam tu tónovanú formu. Len ma zaujímal Dermacol ako je na tom s tou výdržou na tvári či nerobí masku alebo nesteká a tak.. lebo s týmto dermablendom som zatiaľ spokojný a ani ma cez to chvala bohu neopaluje čo je dôležité pre mňa teraz.

kdejeIQ - tak ja viem prečo mam tie flaky a je to spôsobené liečbou. A tak make up na chalanoch.. v dnešnej dobe to je už jedno, používa ten kto potrebuje bez rozdielu. A taktiež mi bolo povedané, že mne sa to aj v celku hodí a priateľka je radšej keď sa zatrem a vyzerám normálne a nie celý červený....

geekygirl7

Ja by som pri roaccutane moc so slnkom neriskovala. Ja mam celkom dobre skusenosti s opalovacim kremom Bioderma Photoderm Max 50+ Fluide. Mam mastnu plet a tento mi vyhovuje,existuje aj tonovana verzia, ale tu som este nemala, tak neviem posudit. Tiez je dost drahy - okolo 16e za 40ml, ale dali sa zohnat aj balenia 1+1zdarma. Kozmetika je ale zalezitost vysoko individualna, musis vyskusat ci ti sadne.

VladoslavBA

No tak ono všetky tie krémy mi aj tak neriešia tie flaky lebo na slnku sa objavia tak či tak a preto som kúpil ten dermablend čím ma osetrovala priateľka. Ono to ani nevidno že mám dačo na sebe ked si tam toho nenakydam moc aj s tým trocha pudrom a aj má to dokáže ochrániť proti flakom... len že či ten dermacol je taky ako dermablend - nesteka a hlavne či sa ie prispôsobiť...

kdejeIQ

Na tvojom mieste by som zašla ku kožnej a poradila sa s ňou. Nemyslím si, že make-up je riešenie. A ešte pre chalana :) Určite treba používať vysoké ochranné faktory, keďže pokožka je naozaj citlivá. Prípadne hoď na hlavu šiltovku, ktorá ti trochu zatieni tvár a teda nebude vystavená priamemu žiareniu.

StanleyH

Cau, Vichy ne umelina, neodporucam vobec. Ak by si chcel seriozne riesit svoj problem, Odporucil by som ti GLO, je to vyziva pre kozu zvnutra a uz po par dnoch by si videl vysledky. Mame skusenosti s cervenou pokozkou, alergiou na citrusy. Ak by si chcel vediet detailne, napis mi mail. Na produkty si firma nedava provizie, takze si to sam kupis cez net. Urcite ta to ochrani ovela lepsie nez podradne opaovacie kremy.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Červené flaky pri slnku - Dermablend & Dermacol? - Fórum - ZDRAVIE.sk