Študenti na SZU-Lekarska fakulta

medicka SZU

ja,ako studentka SZU vyssieho rocnika som uz niekolkokrat zazila spolocne staze so studentami LFUK - a poviem vam uprimne,nemuseli sme sa ,my , zaznávaní "chudáci,odpad a zberba" vobec hanbiť. velakrat sme vedeli reagovat pohotovejsie a nasou jedinou starostou nebolo,ked uz KONECNE skonciem. takze nehadzme vsetkych do jedneho vreca. vsade su aj lajdáci,vsade sú aj biflosi,a nebudeme vsetci "ti lekari zo szu".budeme konkretny MUDRX a MudrY ,ktory bude bud dobry odbornik,alebo uplne na hovno,ale je malá pravdepodobnost,ze vdaka institucii,ktora mu dala titul. Dolezity je pristup,postoj,chcenie a ochota KONKRETNEHO studenta. tak uz tu PROSIM nerieste dookola zabomyslie spory ! a co sa tyka volneho casu,tak studenti UK ho maju podstatne viac,nakolko nemaju povinne prednasky.ale to,ako kto travi voje volno,je NAOZAJ len a len jeho vec. a nezabudaj,kolegyna z Brna,na dolezitost psychohygieny (ak si to v otazkach na skuske este nemala,tak si vygoogli ;))

tepeceha

Vystuduj a uvidis. Ak tvoje vedomosti a schopnosti byt lekarom budu za neco stat, tak sa casom vypracujes. Inak mozes skoncit hocijaku skolu, vzdy budes len predpisovac a posielac k odbornikom.

zupanic

ahoj, chcela by som sa spytat na lekarsku fakultu na SZU. Pocula som, ze vystudovanych lekarov z nej velmi neakceptuju, pretoze je to nove a podobne. Ako to teda je? oplati sa tam vobec studovat?

Muc.

@ tpch: to snad nemyslite vazne?!?!?!?! Tak ste mali ist studovat bankovnictvo a chodit s plnou penazenkou, alebo skuste protestovat pred dverami damy s vyraznym golierom!!!! Ale preco by to mali znasat studenti????? Neskutocne

Muc.

Zdravim vsetkych zucastnenych. Co sa tyka SZU. Skola ponuka
priestor aj lenivcom, co je zial na skodu, avsak studenti, ktori maju zaujem sa realne ucit, tu maju taktiez vynikajuce podmienky a priestor venovat sa "podstatnejsim predmetom"
@Buska: Spravne ste popisali situaciu, paci sa mi Vasa posledna veta : "Krasne vybavene labaky nezachrania vela. Ked sa vsak student snazi, moze byt kvalitny odbornik nech studuje kdekolvek" Ja sa tohto drzim na nasej univerzite uz stvrty rok a skutocne vidiet markantny rozdiel medzi kvantitou a hlavne kvalitou vedomosti, ktore som ja ziskala studiom naviac v porovnani s mnohymi mojimi kolegami. Avsak co ma najviac zaraza na tom celom je, ze Vy ako vyucujuci, teda clovek, ktory by mal garantovat kvalitu vyucby ( aj v pripade praktickych cviceni) sama vychadzate na internete s takymito tvrdeniami. Spinite si pred vlastne dvere, znevazuje vlastnu pracu. Pokial by ste mali skutocny zaujem na vyucbe medikov v danom predmete, ktory vyucujete tak im ten predmet spravite perfektny. S tymto s Vami nemozem suhlasit a ak sa mam priznat, je mi z Vas zle. Cize o urcitom komplexe, sice nie UKackarskom sa da vo Vasom pripade hovorit ;)

študent LF

Ja chodím na Lf SZU a to som sa dostal aj do Čiech. Dovod? V nemocnici na Kramároch poznám veľa doktorov. Tým pádom mi to može dať viac ako ktorákoľvek iná škola. Každého som sa pýtal na názor a káždý odpovedal ,že je úplne jedno kde človek vyštuduje , skutočné štúdium začína až po vysokej škole. A že nikto nikde a nikdy nepozeral a nebral ich do zamestnania na základe školy ,ktorú vyštudovali. A takúto odpoveď som dostal aj od profesorov, ktorí su známi minimálne na celom Slovensku. Na LF UK som sa učil celý rok, nejendá sa o to že by som nebol dobre pripravený , práve naopak až moc dobre. Moje ideály o tejto škole sa rozplynuli keď som tam prvýkrát vstúpil, čiže v deń prijímačiek. Kládol som si otázku : Tu mám študovať? Teraz chodím na LF SZU veľmi rád , škola sa stala mojou srdcovou záležitosťou. Na každý ,čo i len zápočtový test sa maximálne svedomito pripravujem .Nič nepodceňujem.Deň čo deň na sebe pracujem. Nepovažujem sa za tých najmudrejšich ,ale ani najprostejších. Keď niečo neviem som odhodlaný pri knižke sedieť až do skonania. Všetko dobieham svojou húževnatosťou. A keď je ,čo i len trochu volného času tak chodím na operácie, zvyknem praxovať aj celé leto. Robím to pre seba, robím to preto ,že ma to napĺňa a robím to preto ,že chcem byť doktorom telom i dušou. Preto Vás prosím nekazte mi moje ideály a sen ,ktorý som si vysníval a sám sa ho snažím budovať. A neporovnávajte celú školu len na základe jdného predmetu. ďakujem

buska

@SZUmedik

Moj nazor o SZU som si urobila po tom, co som na SZU prisla pracovat a popri tom aj ucit studentov! nie som ziadny zakomplexovany LF UKackar a neviem, preco niekoho urazas len pre to, ze ma iny nazor a nic o nom nevies. Nesudim to, co nepoznam, pretoze do toho celkom vidim. Nehovorim, ze tu neprednasaju odbornici, to by som sla proti sebe a svojim kolegom, naopak, vacsina su kvalitni odbornici vo svojom odbore. Avsak to, ze SZU vo vyucbe nie je na takej urovni ako napr. aj spominana LF na UK, alebo aj v inych mestach, ma nikto nepresvedci. Predmety nie su nastavene najvhodnejsim sposobom, studentom chybaju vedomosti v niektorych zakladnych predmetoch, to je vsak chyba samotnej organizacie vyucby. 10 rocna skusenost mladej univerzity sa neda porovnat s inymi. To vsak neznamena, ze v buducnosti SZU nemoze byt stale lepsia. A nie je pravda, ze na SVK si kazdy mlady lekar najde miesto, ale drzim ti palce. Som toho nazoru, ze netreba vsetkych studentov hadzat do jedneho vreca, na SZU su aj snazivi a sikovni studenti, je ich vsak mensina. Preco su tu potom viaceri, ktorych nezobrali na UK? Pripadne tam nepresli skuskami? A preco viaceri tvrdia, ze tu je to lepsie lebo sa nemusia tolko ucit? Priniesla som nazor z druhej strany SZU, pretoze nie je vsetko take ruzove ako sa zda. Krasne vybavene labaky nezachrania vela. Ked sa vsak student snazi, moze byt kvalitny odbornik nech studuje kdekolvek. Drzim palce vsetkym snazivym.

študent LF

myslel som ,že dve mŕtvoly na jeden ročník , celkovo ich je tam 6-7 , tri z toho nové a dosť veľa preparátov z orgánov, CNS, končatín. Je záujem aj z rady študentov robiť asistentov, ale mohli by prijať nejakých na trvalý úvezok.