Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je vzdelanie skutočne dôležité?

Príspevok v téme: Je vzdelanie skutočne dôležité?
Drobcek53

Ahojte. :) Mám 16 rokov, študujem na gymnáziu, som 3 roky šťastne zadaná a mám veľmi pozitívny vzťah k deťom. Môj „problém“ spočíva v tom, že ma takpovediac desí predstava, že jedného dňa by som mala odísť do iného mesta na VŠ. Nie tak ani kvôli tomu, že by som sa bála neznámeho alebo, že by som sa bála, že ma partner bude podvádzať atď. = brala by som to ako skúšku lásky – ak je dostatočne silná, zvládli by sme to. Ale skôr toho, že mám pocit, že ma to akosi zvláštne oberá o život. Každý mi hovorí aké sú to krásne roky na VŠ, roky zábavy, nezodpovednosti, spokojnosti, ale ja o dosť viac túžim po šťastnom manželstve s deťmi. Viem, každé obdobie človeka je na niečo stvorené a taký „dospelácky život“ mi neutečie, ale po niečom takom bažím už teraz. Keby je na mne hneď by som sa presťahovala s partnerom a pracovala na miminku. No uvedomujem si, že so základným vzdelaním dosiahnem fakt, že nič a dieťa potrebuje aj veľa materiálnych vecí. 3 roky čakania by boli podľa mňa ideálne. Ale 8 rokov?? Zdá sa mi to ako večnosť a ubíja ma tá predstava. Možno si myslíte, že ďalšia hlúpa 16tka s ružovými okuliarmi, ale ja hlúpa nie som. Viem ako v dnešnej dobe hľadia ľudia na titul, ale skutočne je správne hnať sa viac za takýmito vecami ako za láskou a niečím čo je nám súdené-deťmi?? Asi sa zamýšľam príliš dopredu, ale to som ja. Uvedomujem si, že je risk mať v dnešnej dobe dieťa, ale to mám prirodzenú túžbu potláčať len kvôli tomu, že sa zmenila doba a na prvé miesto sa presunula kariéra? Poteším sa každej odpovedi a ospravedlňujem sa za dĺžku môjho príspevku. :o)

milli11

Dolezite?
Je potrebne, aby si sa ucila odbor, v ktorom budes pracovat.
Aj ked, bola som vo viac zamestnaniach, na veduce posty sa dostanu skor ti, ktori maju znamych, ktori ich tam pretlacia a lebo ti, ktori maju velku hubu a ostre lakte. Mozno tak 10 percent su fakt odbornici.
Ale dufam, ze sa to zmeni. Nechcem, aby ma mal liecit doktor, ktory skoncil medicinu len vdaka oteckovym prachom.

ververeka

tak zvyknes-nezvyknes... vies, mas 16 rokov.
urcite si myslis ze to je okej, ze si skoro dospela.
ja som nastupila do prace cez vysku a tak som sa zmenila, tak sa velmi zmenila moja psychika, nazory... nikdy som to necakala, ale clovek sa formuje cely zivot a hlavne v mladosti. Mas 16 rokov a naozaj nevies co ta caka, koho stretnes, co ta vsetko ovplyvni.

Drobcek53

ververeka - áno je pravda, že na každý príspevok argumentujem svojimi myšlienkami, ale to je podľa mňa pochopiteľné.. aj keď sa to možno nezdá každý názor si beriem k srdcu a nad každým vaším slovom sa zamyslím.

samozrejme, že si to sem prídem spätne prečítať. aj mňa zaujíma aký budem mať na to názor o pár rokov. ale pravdupovediac toto ma drží už rok určite a nezvyknem svoje názory meniť, ale uvidíme. možné je všetko.

ververeka

tak ty tu mas svjo ciel a ides si za tym stoj co stoj a vzdy mas argumenty na kazdy nazor, tak nechapem naco sa pytas na nazor ked uz si rozhodnuta :)
drzim ti palce, nepopal sa, aj ked neverim v prvu a tu pravu lasku. o par rokov si to prid sem spatne precitat a naozaj by ma zaujimal tvoj postoj a zmena nazorov :)

Drobcek53

JAJKA ďakujem :) ja viem, že sa to môže celé úplne zmeniť veď sa aj hovorí "človek mieni, život mení".. len som sa chcela vykecať a vypočuť si názory nezainteresovaných ľudí na niečo takéto kedže pravdupovediac som sa s tým ešte u nikoho iného nestretla..

jajka001_

tak uz len ti drzat palce nech ti to vyjde a nech si so svojou volbou spokojna...zjavne vies co chces a nie si hlupa. urcite lepsie ako ked sem napise nepripravena 19ka ze som tehotna, ani neviem ako, co teraz s tym? vyzeras na zodpovedne dievca. ale aj tak si myslim ze si to este rozmyslis, teraz sa ti to zda daleko ale tie roky plynu hrozne rychlo :) nic sa nestane ked budes mat bejby ako 23rocna

Drobcek53

JAJKA - ťažké otázky. ale odpoviem tak ako to teraz cítim vo svojom vnútri, v podstate ani netúžim. nových ľudí určite nie. nie som taký ten typ, že hurááá poďme sa zoznamovať. skôr mám radšej okolo seba ľudí, ktorích mám už oťukaných a verím im. a cestovať? aj keď som mladá precestovala som si toho dosť. dokonca mám najbližšiu dobu naplánovanú cestu do paríža a španielska a ani tam sa mi nejak už moc nechce. mne nevyhovuje zas až takýto aktívny spôsob života. som otvorená novým veciam, ale nevyhľadávam ich..

jajka001_

a netuzis zazivat nieco nove? cestovat? ucit sa nove veci? spoznavat novych ludi? ked budes mamina, budes mat starosti vyse hlavu a svet sa bude tocit okolo deti a toho co chcu ony, nie co chces ty. sem tam si mozno kusok casu ci zazitkov pre seba ukradnes ale to nie je to iste ako ked si slobodna, ides kam chces, robis si co chces. budes stale na jednom mieste a neustale riesit nejake problemy.

Drobcek53

JAJKA - áno v domácnosti pomáham (upratujem, varím, periem,...) psíka venčím. ja viem, že to nie je ľahké. len keď si predstavím mňa keď som bola úplne malá aké mala starosti so mnou mamina. určite je to veľmi ťažké. rolu matky a manželky považujem za najkrajšiu, ale zároveň najťažšiu v živote.. a čo sa týka toho ranného vstávania. s tým ja problém nemám. bežne mi stačí spať tie 4 hodinky, len niekedy si doprajem riadneho "šlofíka". no viem, že máš isto pravdu čo sa týka náročnosti a aj toho, že si to ešte úplne predstaviť neviem - ale myslím, že to úplne nikto kto to nezažil na vlastnej koži.

jajka001_

drobcek, ale len laska pre vztah nestaci. preto si vacsina ludi najprv vybuduje zazemie.
si este mlada, nema zmysel ti cokolvek hovorit, lebo tie ruzove okuliare ti nespadnu tym ze ti tu budeme vysvetlovat ako to funguje, to musis pocitit na vlastnej kozi.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je vzdelanie skutočne dôležité? - Fórum - ZDRAVIE.sk