Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je vzdelanie skutočne dôležité?

Príspevok v téme: Je vzdelanie skutočne dôležité?
Drobcek53

Ahojte. :) Mám 16 rokov, študujem na gymnáziu, som 3 roky šťastne zadaná a mám veľmi pozitívny vzťah k deťom. Môj „problém“ spočíva v tom, že ma takpovediac desí predstava, že jedného dňa by som mala odísť do iného mesta na VŠ. Nie tak ani kvôli tomu, že by som sa bála neznámeho alebo, že by som sa bála, že ma partner bude podvádzať atď. = brala by som to ako skúšku lásky – ak je dostatočne silná, zvládli by sme to. Ale skôr toho, že mám pocit, že ma to akosi zvláštne oberá o život. Každý mi hovorí aké sú to krásne roky na VŠ, roky zábavy, nezodpovednosti, spokojnosti, ale ja o dosť viac túžim po šťastnom manželstve s deťmi. Viem, každé obdobie človeka je na niečo stvorené a taký „dospelácky život“ mi neutečie, ale po niečom takom bažím už teraz. Keby je na mne hneď by som sa presťahovala s partnerom a pracovala na miminku. No uvedomujem si, že so základným vzdelaním dosiahnem fakt, že nič a dieťa potrebuje aj veľa materiálnych vecí. 3 roky čakania by boli podľa mňa ideálne. Ale 8 rokov?? Zdá sa mi to ako večnosť a ubíja ma tá predstava. Možno si myslíte, že ďalšia hlúpa 16tka s ružovými okuliarmi, ale ja hlúpa nie som. Viem ako v dnešnej dobe hľadia ľudia na titul, ale skutočne je správne hnať sa viac za takýmito vecami ako za láskou a niečím čo je nám súdené-deťmi?? Asi sa zamýšľam príliš dopredu, ale to som ja. Uvedomujem si, že je risk mať v dnešnej dobe dieťa, ale to mám prirodzenú túžbu potláčať len kvôli tomu, že sa zmenila doba a na prvé miesto sa presunula kariéra? Poteším sa každej odpovedi a ospravedlňujem sa za dĺžku môjho príspevku. :o)

Drobcek53

WEVA - s rodičmi som sa až takto o mojich plánoch nerozprávala. priateľa poznajú ako som už písala v príspevku nižšie, ale nejak sa mi zdalo skoro ich týmto zaťažovať. aspoň zatiaľ :) teraz len vedia, že mám veľmi rada deti a budem ich chcieť skoro - proti tomu nič nemali, vraj ak im budem mať dať čo do úst, budú mať strechu nad hlavou a svojho priateľa budem ľúbiť a on mňa nemajú s tým poblém.

a áno. najskôr by sme chceli svadbu až potom deti.

Drobcek53

SUE, ACHJAAJ, ADAM - ďakujem za psychologický rozbor mňa a môjho priateľa. určite máte všetci traja na to vzdelanie keď to píšete s takou istotou :-O

takže pekne poporiadku
-ADAM, pedofil?? skús si naštudovať nejaké knihy alebo úplne by stačil zákonník.. za pedofila sa označuje človek, ktorého sexuálne vzrušujú DETI S NEVYVYNUTÝMI DRUHOTNÝMI POHLAVNÝMI ZNAKMI - iste vieš aké sú to a iste vieš, že 13 ročné dievča tieto znaky už má. o pedofila ťažko ide a okrem toho sexuálne sme spolu začali žiť až od 15tky - predsa nebudem nič robiť proti zákonu
-ADAM, možno mi to nevydrží. možno sa to rozpadne - každý vzťah sa môže rozpadnúť, ale určite nie preto, že by to so mnou nemyslel vážne. pozerám sa na skutky a viem, že ma ľúbi. ak by to nemyslel vážne asi ťažko by sme boli spolu obzrieť pozemok, ktorý sme rozmýšľali, že kúpime a postavíme si tam dom...a vôbec nejde o to či počká alebo nie, ako som už písala brala by som to ako skúšku lásky.
-ACHJAAJ, nechcem vypadnúť z domu kvôli tomu, že by som mala problémy s rodičmi. samozrejme zo začiatku sa im to nepáčilo a báli sa o mňa, to je pochopiteľné. ale keď ho spoznali, pochopili, že sa nemajú prečo báť. veria mu a vedia, že ma domov dovedie živú a zdravú... vďačím rodičom za to, že ma dokážu aj v tomto podporiť a viem, že s akýmkoľvek problémom môžem prísť za nimi. som rada, že sú takí a určite by som nechcela kvôli nim opúšťať svoj rodný dom.
-SUE, rovnocenní partneri určite sme. keby ma vidí ako "mladú sprostú" nedokázala by som s ním fungovať. obaja sme si povedali, že v istých situáciach sa jeden správa rozumnejšie a vyspelšie a v istých druhý. dopĺňame sa a tak to má byť. za celé 3 roky som ani náznakom necítila, že by sa nejak vyvyšoval nado mna kvôli veku. skákať po hlave by som si nenechala.
-SUE, ako som písala.. dieťa chcem NAJSKôR za 3 roky. tj. s priateľom budem 6 rokov (samozrejme môže sa stať, že už spolu nebudeme. nič nie je 100%-tné, ale verím, že sa tak nestane) a myslím si, že je to dosť dlhá doba nato aby som spoznala druhého človeka. po 6 rokoch sa bežne dvaja ľudia zoberú a majú dieťa. takže si myslím, že v tom čase bude taká istá pravdepodobnosť, že zostanem s malým sama ako v každom inom vzťahu. a okrem toho nikde som nepísala, že hneď vtedy si idem spraviť bábo. ja som písala len to, že sa mi zdá zvláštne keď sa v dnešnej dobe uprednostňujú hodnoty ako vysoká škola, kariéra pred manželstvom - tj. pred láskou a s tým teda aj spojené deti a všetko okolo toho.

Sue..

Drobcek,neodsudzujem ,pisem len svoj nazor a myslim si,ze je velmi divne aby si minimalne 22 rocny dospely chlap a predpokladam,ze mal este viac zacal s 13 rocnym dievatom podla mna je to extrem a hranici to s niecim chorym ...neviem si predstavit,ze ste si rovnocennymi partnermi a podla mna si ho aj dost idealizujes...je naivne mysliet si,ze toto je vztah na cely zivot a priviest don dieta...pises,ze si to uvedomujes...v pripade,ze by si zostala na dieta sama dokazala by si sa on postarat tak aby malo vsetko,nic mu nechybalo?myslim si,ze ako mlada, slobodna matka,bez vzdelania a akychkolvek skusenosti by si to mala sakra tazke,nevravim,ze sa to neda zvladnut ale kazda matka chce pre svoje dieta to najlepsie a je to aj o urcitej zodpovednosti,pretoze to uz nebude len o tebe ale aj o dietati ....ja suhlasim s ta3,ze to co popisujes je skor naivna predstava a sen ako realna buducnost s terajsim priatelom...

achjaaaj

Fuha, tak ked ste zacali chodit, ty si mala 13 a on mal vtedy medzi 22 az 27? Wow, tak to je sila. Tiez mi napadlo, ze sa tak ponahlas vypadnut z domu a mat vlastnu rodinu, lebo tvoji rodicia s takymto vztahom urcite nesuhlasia, zrejme mas doma kvoli tomu problemy a chces mat od nich pokoj :)

AdamKrt

Drobcek53 Včera 12:03-

chlap medzi 25-30 a ma 3 rocny vztah so 16tkou... Pedofil jeden, zacal si s Tebou, ked si mala 13.

Verim tomu, ze on je stastny svojim sposobom a Ty si to len myslis, lebo zijes v blude. Chlap v takom veku, co si zacne s dietatom to robi pre iny dovod, nez si Ty myslis, ze ako Ta miluje. Toto nema na 99,99999999 percenta sancu fungovat dalej nez par rokov. Potom ho to prestane bavit.

Len si pekne chod na vysoku a uvidis, aky rychly koniec to bude mat. Mily "priatel" len na to caka...

Ak je vazne taky super, ako to popisujes, tak pocka. Ale to pochybujem. Alebo si najdi vysku niekde v blizkosti.

Predstavovat si, ze v 16tich ostanes s partnerom, ktory je o dost starsi a ma uplne ine plany, to je este detska naivita.

AdamKrt

jajka001_ Včera 15:51:

a zabudla si este dodat, ze treba riesit aj niekedy leniveho manzela sediaceho pred TV, trusiacehi cipsy, pijuceho pivo a sledujuceho fotbal. Po celodennej sichte sa on zacne tulit s pachnucim dychom od piva a vyzadovat sex, ked je uz ona ukonana a chcela by spat...

:)

ta3

Drobcek je zrejme velmi zalubeny a nemoze realne uvazovat, jednak pre ruzove okuliare lasky a jednak pre nedostatok skusenosti, ja len dufam, ze po tychto vsetkych skvelych dobre a uprimne myslenych radach sa Drobcek trochu spamata z naivneho sna, lebo inak to nazvat ako naivnym snom v tomto pripade ani nemozem.

jajka001_

okrem toho vsetkeho si myslim ze je urcite lahsie studovat ako kazdy den chodit do prace...ale to si ty este neuvedomujes kedze si este nepracovala. nepracovala si, nemas sajnu co je to byt neustale s dietatom a starat sa o neho...zozen si aspon brigadu ako babysitter nech mas trochu predstavu co to je. doma aspon pomahas v domacnosti? lebo dospela zena musi pracovat, starat sa o domacnost, manzela aj deti. studentky sa bavia. neviem kam sa zenies. ono ta predstava, byvanie, manzel, dieta, idylka, iste. a teraz si predstav - vstavas o siestej, deti do skolky, do skoly, cely den v praci, potom nakupy, upratat,navarit, porobit s detmi ulohy, okupat ich, dat spat a odpadnut do postele. manzela ledva vidis. pracu neznasas (celkom bežné). deti nie su len mile a usmiate ale aj protivne a uvrestane. casto mavas migreny.

Weva

Ha - tak predsa som to dobre pochopila :) (aj ked som o takych zmenach nepocula)...

A suhlasim s Tebou ververeka - ja ani dodnes presne neviem, cim chcem byt a bolo fajn trosku sa objavovat... a i co sa roboty a nezavislosti, partnerstva tyka - viem ze ste spolu "uz" tri roky, ale podla mna vas vztah ziska uplne inu dimenziu ked spolu budete zit (pokial som spravne pochopila nebyvate spolu, co je v 16 normalne). Nechajte si cas sa spolu otukat i v spolocnej domacnosti...
Najprv dokonci strednu, potom sa prestahujte do spolocneho, zariadte byt, zabehajte domacnost, nauc sa skvele varit, atd... ak to skutocne myslis tak vazne ako tvrdis zacni to zodpovedne budovat i s priatelom - ono to chvilku potrva.
Je ine byt uz v tom a dohanat strateny cas a ine pekne si vychutnat kazdu fazu zivota.

Rozpravala si sa o tomto s rodicmi?
Co oni na to? Nie preto sa pytam, ze by to bola ich volba (aj ked si vlastne este neplnoleta), ale ja som mala dobry vztah s nasimi, urcite by som sa s nimi o tom bavila o takych planoch.

A okrem toho - nechcete sa najprv zasnubit, a zobrat a az potom mat deti? Tiez to dnes kazdy nemusi, len sa pytam...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je vzdelanie skutočne dôležité? - Fórum - ZDRAVIE.sk