Práca

Príspevok v téme: Práca
Camomile

Som zamestnaná, ale z viacerých dôvodov by som chcela zmneiť pracovisko. Pozerám už niekoľko mesiacov inzeráty v novinách, na nete, ale mám pocit, že okrem pozícii: managera, obchodného zástupcu, finančného poradcu, či poisťovacieho agenta, nie je v ponukách nič "schopné". A to sú zrovna pozície, o ktoré záujem nemám.
Ak nájdem niečo, čo by mi vyhovovalo z hľadiska pracovnej náplne, tak vždy by som išla finančne dole a to si nemôžem dovoliť.
Nemám nejakú úzko špecifikovanú oblasť, kde by som chcela pracovať - nemám problém rýchlo sa naučiť nové veci... aj keď je pravda, že nemám ani nejaké špecifické vzdelanie :(.
Ako ste si vy našli prácu?

sabynka

V dnešnej dobe je to fakt asi len o známostiach - dobré miesta sa takto rozchytajú a na inzerát ponúkajú len tie miesta, čo sú menej lukratívne, prípadne tie, na ktorých ľudia dlho nevydržia :-).
Alebo potom treba byť sakramentsky šikovný v niečom a mať trochu šťastia.

ververeka

camomile a v ktorej oblasti hladas?
ja si tiez denne pozeram a to som teda z BA a kazdy den by som si zo 10 vybrala z oblasti ekonomika, financie, uctovnictvo.
ale tak zase zalezi od oblasti, vzdelania a praxe. mozno ked napises odkial si a ake mas vzdelanie, tak mozno ti niekto pomoze.

Camomile

NEZAMESTNANA - ostať tam ostanem, kým niečo nenájdem, nemôžem si dovoliť byť doma.....a tebe držím palce, aby si niečo našla!!!

GOCCIA - to mi je jasné, že je to o kontaktoch :-)....no a tie, bohužiaľ, nemám...

goccia

kontakty, znamosti, to je najistejsie, ak tie nie su, tak potom ozyvat sa aj na inzeraty, ktore ponukaju pracu, na ktoru nemusis splnat vsetky poziadavky, pretoze idealny kandidat aj tak neexistuje

nezamestnana

dnes je to ťažké, kedže je najvyššia nezamestnanost za posledné roky. Ja hladám prácu už vyše roka a stále nič. Je to hrozné. som už zúfalá, ale neviem, čo robit.
Presne ako hovoriš na nete samí obchodní zástupcovia, finanční poradcovia...nič normálne tam nie. A noviny? tam nie je ani to!
Na tvojom mieste vy som bola rada, že mám aspoň niečo a ešte nejaký čas tam vydržala...