Alergia - Telfast - Alternativa

Príspevok v téme: Alergia - Telfast - Alternativa
kvasimodo

Ahojte. Dlhe roky uzivam Telfast mam ho na predpis od Alergologa. Liecim sa viac ako 10 rokov. Da sa povedat ze Telfast je najlepsim liekom na alergiu a teraz od 1. Aprila nadisla nova valorizacia liekov a vyrazne zdrazel. Predtym sa doplacalo dost ale rodicia mi pomohli kedze sezonu mam kratku a potrebujem uzivat ten liek 3 mesiace v roku. No lenze po novom stoji 7 euro a nejake centy to uz je masivne zdrazenie toho lieku. Takmer polovicu doplaca pacient = podvod na pacientovi. Nejakych 5 rokov som ho uzival spolu s vakcinami Phostal bola garancia uspesneho zvladnutia alergickeho obdobia. Kedze nepracujem a pomahaju mi to platit rodicia nemozem si ten liek dovolit. Pred tym som braval Zirtec a mozno aj ine lieky cca pred 8 rokmi ale ten Telfast bol nebom na oblohe. Velmi mi pomahal. Neprechadzal pecenou a nebol som ospaly. No teraz musim prejst na nieco ine, pretoze cena za tento liek je privysoka - doplacam za ocne kvapky Allergodil lebo su velmi dobre a tiez su drahe, tak ale za telfast tolko nedam pretoze potrebujem na 3 mesiace 3 krabicky. V podstate potrebujem poradit aku alternativu by ste mi odporucili. Mam v plane zajst za alergologom, ale rad by som si precital vase skusenosti s inymi liekmi. Som ochotny doplatit par eur za alternativu ale neviem aku. Nesmie ten liek prechadzat cez pecen ani ospalost. Asi zo zirteca som bol taky ospaly.

lienoooočka

Alergie su poruchy imunitného systému, tak to aj tak riešiť. Mne osobne veľmi pomohol Hippokratin - osobná prísada - treba si nájsť info va webe.