Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zapalene a bolave dasna,poradte prosim

simka111

Najprv som používala detsku zubnu kefku s malou hlavičkou, ta mi nedraždila dasna ale teraz som si kupila normalnu pre dospelych na citlive zuby a neje dobra...

mate59

parodontitída začina ako gingivitída, teda sa obnažujú krčky,ďasno ustupuje, vznikajú medzi zubom a dasnom choboty, kde strčíš napr tenké špáradlo,potom sa zuby začnú uvolnovat, kývat až to vedie k vypadnutiu zuba.Nepoškodí len jeden zub,ale celé zuboradie,treba chodit na zubnú hygienu a odstranovat z.kameň, používaj ultra jemnú kefku, vždy len najmakšiu, dobré je od Curaproxu.Problém býva v tom, že sa stratí kost v okolí zuba a je problematické upevnenie implantátu,ale to je už posledné riešenie, kt. ti neprajem.

simka111

teda chcela som napisat ze dasna mam dost červene a podrazdene, potom sa upokoja a maju opäť svetlu ružovu farbu

simka111

chcela by som sa spytať či to je začiatok paradontitídy: umýjem si zuby a potom ich mam dost červene a podraždene, možno to je len zlou kefkou, vie niekto poradit?????

monika321

ahoj, tiez som mala bolave a zapalene dasna. Muz mi objednal oramd a coskoro bolo po problemoch. viem ze sa to dovaza uz aj na sk.

delika

v lekarni dostanes taku vodicku vola sa HERBADENT je to roztok na osetrenie dasien.Je to na baze nejakych biliniek,je to horke a velmi dobre na bolave dasna.Pravdepodobne mas paradentozu.Zuby si treba umyvat 3 x denne s pastou ktora je na paradentozu a pouzivat treba ustnu vodu.Zapal aj bolest ustupia.

Eva531

Najlepsie bude, ak navstivis dentalnu hygienicku a ona ti urcite poradi, ma to totiz v naplni prace. Odstrani ti zubny plak a zubny kamen, ktory sice nemusi byt volnym okom viditelny, ale uklada sa pod dasnom u kazdeho a clovek si ho nedokaze sam doma dokonale odstranit ani pri akokolvek dobre dodrziavanej domacej hygiene. Dokonca prave zubny plak a zubny kamen je velmi castou pricinou takychto problemov s dasnami, o akych tu pises. Dentalna hygienicka ti poradi, aku techniku cistenia zubov mas pouzivat, zmeria ti velkost medzizubnych priestorov a na zaklade toho ti odporuci, ake medzizubne kefky mas pouzivat. Okrem toho ti poradi, aka zubna pasta, ustna voda, jednozväzkova kefka, dentalna nit... je najvhodnejsia prave pre teba, pretoze kazdy clovek ma ine zuby a aj ine pripadne problemy a na kazde zuby a na kazde problemy plati nieco ine. Mimochodom - kamoska, ktora mala problemy so zapalenymi a krvacajucimi dasnami, navstivila dentalnu hygienicku a poradila jej zubnu pastu Meridol a ustnu vodu Meridol a mäkku zubnu kefku Curaprox 3960, ktora sa predava v lekarnach. Odporuca sa, aby k dentalnej hygienicke chodil kazdy clovek aspon raz alebo dvakrat za rok. Ako casto prave u teba - to ti uz objasni dentalna hygienica. Samozrejme zubny plak a zubny kamen mozu odstranovat aj zubari a niektori to dokonca aj robia, ale jedna vec je navstivit pokojnu, usmiatu a milu dentalnu hygienicku, stravit u nej hodinu s tym, ze ona si da na tom zalezat a v pokoji sa s tebou o tvojich problemoch porozprava a druha vec je navstivit vystresovaneho zubara, ktory odstranenie plaku a kamena zvladne "sikovne" za nejakych 15 minut a o komunikaciu nama ani cas, ani zaujem.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zapalene a bolave dasna,poradte prosim - Fórum - ZDRAVIE.sk