Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Intolerancia laktozy - nechcene chudnutie !!

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy - nechcene chudnutie !!
punk_zero

Pre žalúdok môže byť údajne nebezpečné aj užívanie aspirínu. Prečo?

Aspirín je kyselina, ktorá poškodzuje ochrannú vrstvu žalúdočnej sliznice. Vytvára tak cestu pre agresívne faktory žalúdočnej šťavy - kyseliny, ktoré poškodzujú sliznicu a celú stenu žalúdka.

Ja som nedavno uzival aspirin, a odvtedy amen tma. Ked sa pozeram na svoje brucho, tam kde je zaludok, tak zasnem. Zaludok je zvecseni, vyzera to cudne. kedze iba jedna cast je zvecsena a hned vedla zaludka je "normalne" brucho.Ked som zohnuty pri praci, tak ma zacne akoby boliet. Zda sa mi ze mam zapalenu sliznicu zaludka. Na gastre mi nezistili helikobaktera ani nijaku chorobu (robili mi endoskopiu a fibroskopiu), len intoleranciu na mlieko mi zistili. No nic viac mi nepvoedali.

Schudol som. Uz od januara vobec sladkosti nejem, obcas si dam bebe dobre rano orieskove, kedze mam tu intoleranciu laktozy (mliecneho cukru). Mlieko a mliecne produkty uz nekonzumujem. Bielkoviny mam iba z ryzy, mesa. Ranajkujem grahamove rozky alebo chlieb s maslom a cibulkou. Zeleninu a ovocie denne jem, lanove semienka, kokosovy olej dve lyzicky denne, probiotika bez laktozy, veceer obcas Psyllium.

Idem posilnovat, kupil som si aj susene vajecne bielka (co je protein vlastne). Mal by mi pomoct nabrat svalovu hmotu.

Bral som aknenormin, kedze som mal s akne problemy

Poradte ako pribrat prosiiiim. Mam 169 cm vysku a 55,4 kg vahu momentalne.

pribratie

...asi ano,aby vycistilo zaludok od zbytkov co sa nahromadili pocas dna...
ja uzivam tiaz enzymy ale ine ako ty,ale skusim aj tie co si pisal-len sa mi zdaju nejake lacne-aby boli aj kvalitne.
-mam pre teba jeden tip na ranajky-ak budes chciet mozes si to robievat.
Vcera som robila sosov.privarok a ostal mi-ked vychladol mal dost hustu konzistenciu-tak dnes som si z neho urobila pomazanku na celozrny chlieb-pridala som tam cesnek a moze sa pridat podla mna aj pazitka namiesto cesneku k tomu som si nakrajala paradajky-a mala som vydatne ranajky...
PRIVAROK som robievala jednoducho-povarila sosovicu/namozecnu 12hod.vo vode/osolila+dala vegetu.Ked bola sosovica uvarena rozmichovala som ju mixerom aby bola jemnejsia-ale predtym ako som ju zacala mixovat som ju scedila a doliala vody-vyvaru/v ktorom sa varila/
- opatrne aby zasa nebola velmi riedka alebo sama voda.Zahustovala som ju cicerovou mukou...vcera som si ju dala na obed a dnes som mala pomazanku o ktorej som uz pisala.

punk_zero

Jj to Psyllium by mohlo stacit. Kazdy vecer si ho treba davat.

Ok poradim co viem.
- Pecivo nekupuj, lebo tam sa dava laktoza. Jedine dobre pecivo su grahamove rozky. Jedz aj chlieb ale iba celozrnny. Cisto hnedy si nekupuj lebo aj tam davaju primes tu laktozu.
- Ja nekupujem uz ziadnu sunku, lebo aj tam sa dava mlieko. Vyskusat aspon na tri mesiace vynechat.
- Pozorne si citaj aj lieky lebo v nich sa tiez nachadza. Treba vynechavat potraviny kde je napisane srvatka, mlieko, laktoza.
- potraviny ako kecup, kolace, sladkosti, smotanu, syry, tvaroh, pizze, mlieka (aj kozie, kravske - vlastne ziadne mlieko nepij ani bezlaktozove) a dalsie tiez vynechat. Ked mas chut na sladke tak piskoty Opavia, bebe dobre rano orieskove s medom a poznam aj dalsie. Ale ja uz iba ovocie snazim (banany najme).
- Kup si v lekarni Psyllium a uzivaj kazdy vecer pred spanim dve kavove lyzicky ktore si rozmiesas v trocha vode a vypijes. Hned za tym vypij dalsi pohar vody. Dolezite je pit vodu lebo ta vlaknina ju na sebe viaze a potom budes mat dehydrovane organy. Jedz denne aspon nejaku zeleninu a aspon jedno dve ovocie

Ja uzivam tie papaya enzymi od medpharma. 120 tabletiek stoji iba 4 eura. Potom denne dve kav. lyz. lanovych semienok kupenych v obchode, Psyllium, Kokosovy olej, Oriesky mandle aspon 10 kuskov denne a slnecnicu :)

Dam ti stranku ohladom bezmliecnej diety

pribratie

...jasne-som zvedava-no ja som za cely zivot zvracala asi 4x a aj to len fakt v nutnych pripadoch ked uz samo telo to potrebovalo-aj minule som zvracala obratilo mi to zaludok-ale hned okamzite ako reflex tela sa mi zvierac na zaludku tak zatvoril ze zo mna by nikto nic nevydoloval-mozno je to chyba-ale nemozem zvracat hnusi sa mi to fuuj...
-ja si myslim ze to psyllium pomaha na tie zb.ktore sa hromadia v zaludku...ja ostanem len pri tom...

lacto-

punk zero
sorry, nechce sa mi tu vsetko teraz citat dozadu, co ti tak pomohlo k precisteniu??
a este mam jednu obrovsku prosbu. mam intoleranciu laktozy, tak ako ty, prosim porad mi, co vlastne jedavas. takisto som na vahe 50kg, a este k tomu nemozem nic jest, lebo vsade je na... to mlieko. ktore pecivo alebo chlieb jes? ved vo vsetkom je mlieko, ci? len napriklad v rohlikoch neviem, nikde to tam nie je napisane, nakolko nie su balene... :((
dakujem vopred za radu :))

punk_zero

Ale šlo to dnes zo mňa dolu :) Potom ti napíšem, či mi to pomohlo. Ja sa takých vecích nebojím a nestraním keď je zapotreba :D

pribratie

... toto by som neurobila ani nahodou-ja sa bojim zvracania ako cert kriza :))))
-ved to PSYLLIUM je prave na to aby sa vsetky zbytky dostali von a vycistil sa tak zaludok a creva.A ked ho beries kazdy vecer myslim ze by to malo stacit.
Ale sak ako ty chces-ja som uz o takom niecom pocula skor.Ale nikto by ma na to nenahovoril.

pribratie

...este ti tu napisem co som slubila...
citujem z clanku-nie je na internete.
Suseny hrach,fazula a sosovica-vsetky obsahuju bielkoviny,i ked na rozdiel od masa,ryb a vajec neobsahuju idealne mnozstvo vsetkych esencialnych aminokyselin,nevyhnutnych na rast a udrzanie zdravych svalov tkaniv a organov.Z tychto dovodov by sa mala vacsina strukovin podavat spolocne s rastlinnou potravou a obilninami-napr.ryzou alebo celozrnnym chlebom.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Intolerancia laktozy - nechcene chudnutie !! - Fórum - ZDRAVIE.sk