Intolerancia laktozy - nechcene chudnutie !!

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy - nechcene chudnutie !!
punk_zero

Pre žalúdok môže byť údajne nebezpečné aj užívanie aspirínu. Prečo?

Aspirín je kyselina, ktorá poškodzuje ochrannú vrstvu žalúdočnej sliznice. Vytvára tak cestu pre agresívne faktory žalúdočnej šťavy - kyseliny, ktoré poškodzujú sliznicu a celú stenu žalúdka.

Ja som nedavno uzival aspirin, a odvtedy amen tma. Ked sa pozeram na svoje brucho, tam kde je zaludok, tak zasnem. Zaludok je zvecseni, vyzera to cudne. kedze iba jedna cast je zvecsena a hned vedla zaludka je "normalne" brucho.Ked som zohnuty pri praci, tak ma zacne akoby boliet. Zda sa mi ze mam zapalenu sliznicu zaludka. Na gastre mi nezistili helikobaktera ani nijaku chorobu (robili mi endoskopiu a fibroskopiu), len intoleranciu na mlieko mi zistili. No nic viac mi nepvoedali.

Schudol som. Uz od januara vobec sladkosti nejem, obcas si dam bebe dobre rano orieskove, kedze mam tu intoleranciu laktozy (mliecneho cukru). Mlieko a mliecne produkty uz nekonzumujem. Bielkoviny mam iba z ryzy, mesa. Ranajkujem grahamove rozky alebo chlieb s maslom a cibulkou. Zeleninu a ovocie denne jem, lanove semienka, kokosovy olej dve lyzicky denne, probiotika bez laktozy, veceer obcas Psyllium.

Idem posilnovat, kupil som si aj susene vajecne bielka (co je protein vlastne). Mal by mi pomoct nabrat svalovu hmotu.

Bral som aknenormin, kedze som mal s akne problemy

Poradte ako pribrat prosiiiim. Mam 169 cm vysku a 55,4 kg vahu momentalne.

pribratie

...no neviem ja som sa docitala ze kvalitne bielkoviny a lahko stravitelne su lepsie zo strukovin a hlavne ked ma clovek zle travenie su lepsie ako bielkoviny z masa-tie dost zatazuju travenie-a to je aj tvoj pripad...
no ale nakoniec je to tvoja vec
napr.soja ma kvalitne bielkoviny-ale ty ako chlap ich jest vela nemozes...
a k tomu pecivu-ak sa to da lepsie je piect si chlieb doma-su na to aj muky ako spaldova,cicerova,kukuricna a podobne...skus si popozerat nieco o strukovinach a ich bielkovinach/hlavne koli tomu tvojmu zaludku/
a k tym kukuricnym krupom-pise sa o nich ze sa mozu jest ale nie casto-ale pomahaju-sama som sa o tom presvedcila-ze su velmi dobre.

punk_zero

Jedalnicek na pribratie pre ludi co posilnuju, chcu nabrat aj svaly:

Našiel som dosť dobre stranky, kukni ked chces
www.laco.lead1.eu
www.vseokulturistice.cz- ... ty_234?c=1

Cize moje jedalnicek:
-Ráno: 7:00
Sacharidy: celozrnný chlieb s cesnakom, grahamový rožok, ovsené vločky(kukuricne, ryzove), ovocie, slnečnicové semienka (2 lyžičky denne)
Bielkoviny: vajíčka (bielka),
- Desiata: 9:00
Sacharidy: celozrnný chlieb s cesnakom, grahamový rožok, ovsené vločky, ovocie
Bielkoviny: vajíčka (bielka), sušené vajickove bielka (proteiny)
- Obed: 12:00
Sacharidy: ryža, zemiaky
Bielkoviny: kuracie mäso, ryby
- Olovrant:15:00
Sacharidy: ryža, zemiaky, piškóty, ovocie,
Bielkoviny: vajco, susene vajecne bielka (protein)
- Večera: 17:00
Sacharidy: ryža, zemiaky
Bielkoviny: kuracie mäso, ryby
- 2. Večera: 19:00
Sacharidy: ryža, zemiaky
Bielkoviny: vajičko, suseny vajickovy bielok (protein)

Sacharidy: Celozrnny chlieb, grahamový rožok, pečené zemiaky. ryža, cesnak, horka cokolada, ovocie (jablko, banany najviac), ovsené vločky, šošovica, fazuľa, piškóty,

Bielkoviny: kuracie, hovedzie a bravcove mäso; ryby, vajíčka, sušené vajickove bielka (proteiny),

najviac tych najlepsich bielkovin získavame z: mäsa(kuracie, hovädzie, bravčové a podobne), rýb, vajec, mliečnych výrobkov, bielkovinových (proteinových) preparátov, alebo aminokyselinových preparátov.

O nieco menej bielkovin obsahuje ryza, zemiaky, strukoviny, celozrnne pecivo

punk_zero

Kukuricnu kasu si budem robit. Uz ju iba len kupit :) Prave som sa docital o nej. Obden si rozmeliem v mlynceku kavovu lyzicku lanovych semienok, tie obsahuju tiez tie omega. Oleje - denne dve lyzicky kokosoveho oleja za studena lysovaneho.

Ano banany obsahuju vela sacharidov, su dobre na priberanie.
Napr. mlieko sa pridava do pekarenskych vyrobkov nejakych, do liekov a do vela potravin. Uz to mam preskumane. Dokonca aj do kecupoch. Preto jem iba celozrnne chleby a grahamove rozky iba. Ten jedalnicek dam o hodinku, dufam ze mi ho tu nezmazu

pribratie

...ako chces/mozes napisat/ aspon tym pomozes aj inym a ked chces nieco sladke-tak ja by som dala prednost skor napr.musli+hrozienka,alebo ovsene vlocky-nasladko,banan je velmi dobry na svaly a spravne fungovanie svalov-ale musi byt dozrety.Alebo ja si robievam krupicu kukuricnu na sladko-ako ked robis krupicovu kasu.A posypujem si to kakao+hroznovy cukor a polievam repkovym olejom ale spracovany za studena-je podobny olivovemu oleju a obsahuje omega 3-mastne kyseliny.
Nezda sa mi aby be-be neobsahovali mlieko-vpodstate do kazdych susienok ide susene mlieko alebo nieco mliecne.
Je dobre si kupovat napr.potraviny zn.tesco tam mas upozornenie pre alergikov co dana potravina obsahuje...
A na zaludok este nesmies ani mastne-vyprazane jedla,oleje pouzivaj spracovane za studena-nie rafinovane.Sladke-biely cukor a muku bielu-aspon na cas vyradit ked mas problem zo zaludkom.
Vies musis sam na to prist co ti robi dobre a co nie-postupne.
A PSYLLIUM by som ti odporucala brat PSYLLIUM PLUS OBSAHUJE PROBIOTIKA A INE PROSPESNE VECI PRE TRAVENIE.

punk_zero

Bebe obsahuju ale nie tie orechovo medove. Ok pri naberani svalov som si uz zostavil jedalnicek. Hladal som asi dve hodiny potrebne informacie k priberaniu svalovej hmoty. Namiesto vsetkych sladkosti budem jest piskoty opavia. Ked chces, hodim tu moj prepracovany jedalnicek na priberanie pre tych co posilnuju...

K tomu zaludku, doma mam rumancekovi caj ale ako pises pojdem si kupit harmancekovi. Vdaka za tip :)

pribratie

...v prvom rade by si mal vyliecit zaludok ked pises ze ho asi mas zapaleny-dobre pit harmancekovi caj-vypit pol hrnceka polezat 15min.na lavom boku,napit sa zasa lezat 15 min.na chrbte a zasa napit a lezat 15min.na pravom boku...
dobre je jest bielkoviny ktore obsahuju strukoviny ako sosovica,fazula,cicer arasidy nesolene neprazene su dobre na svaly a ked chces pribrat jec kukuricnu kasu-ta je velmi dobra na traviace problemi a priberanie...
a hlavne nejec nic co obsahuje mlieko ani be be keksy tie obsahuju susene mlieko-musis prisne kontrolovat vsetko ak nechces mat problemi...
zelam ti vela stastia