Ako liečivé byliny a korienky pomlieť na prášok?

Príspevok v téme: Ako liečivé byliny a korienky pomlieť na prášok?
Genesis

Mám pomerne dosť liečivých bylín a hlavne ich koreňov (posekané na malé kúsky) ako napríklad korienky leuzey šuštivej, korene sibírskeho ženšenu potom koreň smilaxu atď. .. problém je že je strašne nezábavné a zdĺhavé robiť z toho extrakty tak by som sa chcel spýtať či niekoho nenapadá nejaký spôsob ako tieto posekané korienky pomlieť na prášok.

Genesis

tak ja nepotrebujem pomliet toho kila ... mne staci ked jednorazovo pomliem napriklad 1 gram korena. Ne to myslim ten mlyncek nepotrebuje nejaku strasnu odolnost. Mimo to nemusi byt elektricky moze byt aj mechanicky.

RNG

Ten malicky Bosh(180W) mam aj ja a jeden som dokonca spalil pri pokuse rozmlatit na prasok zelenu kavu(neprazenu). Ale ako sa daju napr mliet fazule na fazulovu muku alebo rozne byliny na prasky, treba na to ovela ucinnejsie a silnejsie masiny.
A ani to sa nikdy neda zrovnavat s gulovymi mlynami alebo jemnym dynomilling zariadenim, co pouziva doplnkovy priemysel
Totiz nestaco to len zomlet ale treba ten mleci proces udrzovat nizkoteplotny, aby sa ucinne latky neznicili vysokymi teplotami pri mleti.

RNG

Na drvenie drevitych latok na jemne prasky treba velmi vykonne mlecie zariadenia, ktore su hodne drahe, takze domaca vyroba neprichadza do uvahy.
Tensie byliny sa daju rozmlatit na domacich supermixeroch(2 konske sily plus a reverzny cyklus)Ale aj tie stoja nad 400 dolarov a v Europe iste ovela viac.

Dovod na tinktury a vyluhy je hlavne ten, ze telo nevie niektore veci v normalnom traviacom cykle ucinne vytazit.