Prírodná kozmetika

andyska

to áno, preto je dobré väčšiu pozornosť venovať výberu, netreba ignorovať prejavy pleti, ja som unesená z Annemarie Börlind Anti-Aging System Absolute light :) lebo odkedy používam vidím, že moja pleť sa zlepšila a rapídne :)

Aliss

Liu, napisem ti, akych vyrobcov som ja vyskusala a mozno nieco z ich ponuky oslovi aj teba :) Moj top favorit je Modra Pupava, dalej Ponio a Navia. Vsetci maju vlastne stranky, ak predavaju cez niekoho, su malinko drahsi. Som schopna si vela veci vyrobit, ale este som neprisla na spravny postup pri vyrobe tuheho samponu, takze kupujem najma tie. A oleje :)

zuzi74

liuscha, keby si niekedy skusila rucne zarabanu kozmetiku, tak by si uz krem, ktory dostat bezne kupit v obchode nechcela. U mna to bolo nie o presvedceni, ale skor o nevedomosti. Chvalabohu som prisla na to, ze tie kremy v obchodoch sa ani zdaleka nevyrovnaju tym skutocne prirodnym.
Oleje si bezne objednavam cez net a su pre plet vynikajuce.

Aliss

Liu, ale to, co sa da kupit od niekoho, podlieha velmi prisnym kriteriam. To sa neda robit tak, ze ja si teraz vyrobim doma telove maslo, vystavim ho na nete a ponuknem ho k zakupeniu :D Keby to takto jednoducho fungovalo, uz predavam roky rokuce :D Ale kedze je okolo toho hrozne vela papierovaciek, vyrobky musia byt posudzovane v labaku, musis mat strasne vela potvrdeni, nikdy som do toho nesla. Ale poznam malinke rodinne firmy, co do toho isli, vytrvali a dnes maju vyrobky porovnatelne s tymi v obchode. Avsak bez chemie :) Nemozes vyrabat kozmetiku doma v kuchyni, nemozes do nej davat bylinky len tak natrhane za domom, nemozed predavat hoc co, len preto, ze ta to bavi. Takze ak sa bojis od niekoho kupovat rucne robenu kozmetiku, naozaj nemusis :)

liuscha

Ano mas pravdu, zijeme vo svete plnom chcemie, no myslim si, ze existuju produkty aj na prirodnej baze, ktore bezne dostat kupit. Ty si to vyrabas sama, no ja by som asi taky produkt od niekoho nekupila neviem, je to asi o presvedceni

Aliss

Liu, ja si vyrabam vsetko od zubnej pasty az po osviezovac vzduchu :) Pre mna je prirodna kozmetika nielen o tom co si dam na tvar, ale v akom prostredi zijem. Kupim si/vyrobim si prirodnu kozmetiku a v zapati pouzijem savo, jar, praci prasok plny chemie? :) A vyroba ma bavi, chce sa mi, je to moja vasen popri praci, ale nezarabam si tym. Odporucam predajcov cez sashe, ak sa ti nechce vyrabat...vsetci maju aj vlastne stranky a kvalitne vecicky :)

liuscha

Na take nieco by som ja si nebola, aby som si vsetko vyrabala takto doma. Mne by kludne stacilo, ak by som nasla fajn kozmetiku, ktora by dala moju plet doporiadku :)

Aliss

Elektra, ano :) Pouzivam oleje na tvar. Napriklad teraz v zimnych mesiacoch orechovy. Je suchy, cize nie je potrebne ho davat na navlhcenu pokozku. A v lete ho zas obmenim za marhulovy, lebo v letnych mesiacoch sa orechovy nepouziva. Oleje su skvele aj na cele telo, ale pokial to nie je suchy olej, treba ho dat na navlhceny kozu. Mam aj skvele maslo, spojenie mangoveho a kakaoveho masla a avokadoveho oleja. Ak chcem krem, pozeram vacsinou cez sashe. Mam uz svojich osvedcenych predajcov. Na odlicovanie pouzivam tiez zmes olejov a hned za tym bud ruzovu alebo harmancekovu vodu. Vysledky su podla mna viditelne behom par dni :) Avsak treba aj dobre a spravne papat, lebo to co konzumujeme sa odraza na nasej tvari. Baby z tejto temy maju dobre skusenosti aj s jednym kozmetickym vyrobcom.