Antikoncepcia Karhla

mona95

Mne táto HAK nerobila príliš dobre...užívala som ju 3 mesiace a stále ma bolelo brucho aj prsia a prvý mesiac sa mi spravilo nepríjemné akné ktoré našťastie po nejakom čase zmizlo... ale najhoršie bolo že už týždeň pred menštruáciou mi bolo dosť nevoľno až na vracanie...niekedy mi bývalo až tak zle že som sa nevedela postaviť z postele. Po týchto skúsenostiach som ju vymenila za Mistru a zatiaľ som spokojná.

Označenie antikoncepcia v spojení HAK nie je presné. Skrýva potenciálnu možnosť skorého abortívneho účinku. Tento účinok sa objavuje zvlášť pri užívaní menších dávok hormónov, ktoré nestačia na skutočné zablokovanie ovulácie. Ale aj v prípade užívania dosť vysokých dávok hormónov v dvojzložkových preparátoch nemusí ovuláciu potlačiť počas prvých 7-14 dní na začiatku užívania alebo po dlhšej prestávke v užívaní. Dieťa počaté v tomto prípade zvyčajne zomiera v 7. – 8. dni života. Pokiaľ totiž nedôjde k jeho zahniezdeniu vo výstelke maternice, zahynie po spotrebovaní vlastných zásob živín.

Tzv. hormonálne antikoncepčné prípravky vedľa antikoncepčného účinku (blokovania ovulácie a zmenšenia priepustnosti hlienu krčka maternice pre spermie) spôsobujú zmeny maternicovej sliznice, ktoré znemožňujú uhniezdenie počatého dieťaťa. Okrem toho negatívne pôsobí na jeho rozvoj a putovanie vo vajíčkovode pred zahniezdením. Preto žena, ktorá užíva tzv. hormonálnu antikoncepciu, si nikdy nemôže byť istá, či v danom cykle nespôsobila smrť svojho týždňového počatého dieťaťa.

Klaudi359

Ahojte viete mi prosím povedat niečo bližšie ku antike karhla?? Počula som o nej zlé veci :-( je nebezpečná ?!

suzie9

Ahojte ženy! Predám antikoncepciu KarHla 3x21 za 20 EUR. Nerobí mi bohužiaľ dobre, mám také akné ako nikdy! :-/
V prípade záujmu ma kontaktujte na sufliarska.zuzana@gmail.com

Zuzana

Mell1111

Ahojte, prosím Vás viete niečo o HAK KarHla? Mám problémy s akné, mám ho po celej tvári, chrbáte, no prste vyhádzaná som celá, neviete mi poradiť či táto antikoncepcia pomáha proti akné alebo poznáte dáku inú ktorá by mi pomohla s pleťou ale aby sa od nej nepriberalo? Ďakujem za odpoveď

tatiankaaaa

ahojte, ja beriem KarHla asi 6 mesiacov a vôbec sa necítim ako nejaký pokusný králik, na ktorom niečo testujú. Od prvého užitia- prvej tabletky som nemála jedinučký problém, ba priam naopak, nemám také bolesti počas menštruácie a takisto sa mi upravil cyklus. Absolútne žiaden problém ako bolesť hlavy, brucha, zvracanie, depresie.. a veľké pozitívum, že som absolútne ani gram nepribrala. Takže vrelo odporúčam, nebojte sa vyskúšať, ja mám fantastické skúsenosti, aj keď je pravdou, že každá žena má iný organizmus a to čo moje telo prijalo úplne bezproblémovo nemusí byť pravidlom u každej ženy...

jajulka12345

Ahojte, prvýkrát budem brať antikoncepciu...a áno, čítala som si leták aj všetko, ale mám z toho menší chaos...
Ak začnem brať 1. tabletku v prvý deň menštruácie (21 tbl balenie) tak 7 vyberiem v týždeň menštruácie, 7 v druhý týždeň, 7 v tretí týždeň... a v štvrtý týždeň nič? V piaty týždeň dostanem menštruáciu a znova mám brať od 1.dňa tabletky? Ak to je takto, tak som potom chránená aj v štvrtý týždeň(týždeň pred menštruáciou), kedy neberiem žiadne tabletky? ďakujem moc za radu. :)

lilyianka

samozrejme, že musíš vybrať celé balenie .. ak začneš stredou, tak skončíš utorkom , ak začneš piatkom, skončíš štvrtkom ...... a potm 7dňová pauza .. určite nerob to, že by si nejakú tabletku nevzala, lebo nebudeš chránená ..

Zuzana154

Ahojte,beriem antikoncepciu po prvý krát a chcem sa spýtať,
keď začínam užívať tbl v stredu a doberiem ich po koniec ten poslednej nedele, mam zobrať aj ten pondelok a utorok,ktorý zostal na začiatku?? a potom začať 7 dňový oddychový deň?

ďakujem za odpoveď:)