Stredná zdravotná škola

Príspevok v téme: Stredná zdravotná škola
LoliN

ahoj, nevie niekto z vás ako to prebieha na zdravotke? Je to ťažké...na koľko percentje možné že zoberú aj mňa, keď mám zo sjl a mat 3??Biológia a chémia my idú aa byť doktorkou bol vždy môj sen a chcem ísť aj na vysokú...na zdravotku chcela ísť aj moja kamoška , mali sme ísť spolu ale nevieme či nás obydve vezmú...keby som išla sama tak sa hrozne bojím...lebo všetko bude nové, nebudem vedieť kde mám triedu, nikoho nebudem poznať....Je to tam ťažke, keď tam budem sama??? prosím nevysmievajte sa mi...len vás žiadam o radu...

renuliatko21

Nela, tak my máme gymnázium také, že berú aj trojkárov..:D takže preto..:D ale inak ďakujem, za poradenie..:)

Nela41

renuliatko to si neviem predstaviť, akú máte vých. poradkyňu keď radí ísť niekomu, kto chce ísť na medicínu na ZSZ. Očividne sa vyzná v obore :D
Na zdravotke máš slabulililinkú chémiu a biológiu, ktoré ti jednoznačne nestačia na prijímačky, ktoré sú podľa učiva z gymnázií. Áno venuje sa tam viacej človeku ako na gymnáziu, ale na prijímačky ťa SZS absolútne NEpripraví, takže sa sama rozhodni, či chceš ísť na zdravotku a potom si platiť drahé doučovania dosť dlho, aby s tebou prebrali gymnaziálne osnovy alebo pôjdeš na gymko a doučovanie budeš potrebovať možno pár hodín na zdokonalenie niektorých vecí. Ešte raz. Zdravotka NIE JE pre medikov a poradkyňu by som niekde kopla za šírenie falošných informácii

renuliatko21

Čaute..:) chcem sa poradiť..teraz končím 9.ročník a máme si vybrať stredné školy.. kedže veľmi túžim ísť na medícinu, rozmýšľam nad zdravotnou a nad gymnáziom..ale naša výchovná poradkiňa odporúčala jednoznačne zdravotnú, kedže tam sa viac venujeme tým predmetom... pretože gymnázium, že nie je to čo už bývalo...takže netuším.. :)

sestrička

Ahojte baby, ak chcete byt lekárky tak na zdravotnícku školu nechodte..Gympel je oveľa lepší základ..ja som zdravotná sestra a na zdravku som chodila do žiliny, bolo to ťažké, ale aby som bola sestra a mohla robit sesterské výkony musela som ist na vysoku študovat ošetrovateľstvo. zo zdravotnej sa na medicinu tak ľahko nedostaneš, slaba biola aj chémia..

macuskad

Ahojte,ja by som tiež chcela ísť na zdravotnú školu.Ale aký odbor si mám vybrať? Samozrejme by som chcela ísť aj na výšku a byť doktorka,ale ešte neviem aká doktorka.Ved to mám čas rozhodnúť sa potom. Ďakujem za radu . Môžete mi napísať na e-mail : VRLM@azet.sk

Dominika 11

mam same jednotky na vysvedčeni ale monitor ssom dosť pokašlala asi budem mat niejakych 40 50% Dufam ze ma zoberu na zdravotnu skolu do TT alebo aspon do Nitry...