Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

VŠ pedagogická

Príspevok v téme: VŠ pedagogická
cokoladova

Ahojte. Chcela by som ísť študovať predškolskú a elementárnu pedagogiku. Teraz som na gymnáziu a chcela by som vedieť, že na aké predmety sa zamerať, z akých ísť maturovať, aké predmety budem mať na tej vysokej.. Pretože matematiku nemám veľmi rada a neviem či tam bude aj tá matika a či bude ťažká a tak. :-D Tiež by som chcela vedieť, z čoho budú prijímačky, čo také sa pýtaju na tých pohovoroch.. Za každú reakciu na túto tému budem vďačná. :-)

la femme

vsak to je dobre, ze sa pytas :-)
ja som hovorila o tych prijimackach v RK, tam som si spravila Bc. a na Mgr. pokracujem v BB.. inac tu - BB sa robi vari nejaky test a potom je ustny pohovor takze zas nieco celkom ine co som mala ja, treba si poprezerat stranky tych skol, o ktore mas zaujem, lebo kazda ma ine podmienky prijatia..
no s tou ZUS...ja som im na prijimackach zahrala kohutika jarabiho s dvomi prstami :D absolutne som nemala ziaden kontakt s hrou na klavir predtym..uz pocas studia sme sli od zakladov, ale to boli take rychlokurzy kedze semester ma 3 mesiace a oni chcu od teba, aby si im na skuske zahrala dvoma rukami..takze ten, kto predtym absolvoval nejaku ZUS mal velku vyhodu..inac, mohli si u nas vybrat aj iny hudobny nastroj..
k seminarkam, ano, ako hovoris - zadaju ti temu a ty si pekne pozhanas knihy a pises pises pises :-) inac, ja som uz aj pozabudala ake sme mali vsetky predmety, ale mali sme aj taky, kde sme sa kazde cviko len a len hrali..slo o to, aby sme nazbierali co najviac hier do praxe..a aby som nezabudla, budes mat aj prax v skolke a SKD..robota s detmi je pekna :-)

cokoladova

Ďakujem :-) A o ktorých školách ste písali? V akých mestách? A na tú hudobnú môže byť aj flauta? (to som niekde na nete čítala..) Doteraz som nehrala na hud. nástroj, stačilo by keby som sa od septembra dala na ZUŠku,aby som mala nejaké základy? Je to potrebné? Či sa tam budem učiť od základov? Ďakujem vám, veľmi ste ma potešili, pretože rozmýšľam aj nad psychológiu, ale keď bude aj na tejto škole,tak super :-D Tá by ma bavila. Tiež ma baví kresliť,ale väčšinou také detské témy. :-D A tie seminárky boli z čoho? To vám dajú nejakú tému alebo čo? :-D Čo s tým? :-D Blbo sa pýtam,ale o takýchto veciach vôbec nič neviem a som zvedavá..

la femme

ahoj..v podstate to Lilka celkom vystihla..ja koncim tento odbor, ale uz Mgr. tento rok. pred 5 rokmi som mala prijimacky zo spievania, zahrania nejakej skladby na klaviri, polozili mi par otazok ohladom slovenciny, povedala som im detsku basnicku..predtym som musela napisat motivacny list a tiez nakreslit nieco na detsku tematiku..prijimacky sa dali zvladnut..tvoje mozno budu pozostavat z niecoho ineho :-) k studiu, ano mali sme vele vela seminarok pisat..ucivo sa zvladnut da, je to o psychologii, pedagogike, mali sme vytvarnu, hudobnu, hru na klavir, telesnu, cudzi jazyk, matematiku, slovencinu, ale aj take predmety co nazvy by ti teraz nic nehovorili :-) prajem vela stastia :-)

Lilka17

Ahoj, moja sestra to studovala externe a zvladla to. Neviem na ake predmety sa mas na gymply zamerat, lebo vravela, ze to ti aj tak nepomoze, tam su uplne ine predmety ako - pedagogika, psychologia , ( mimochodom ta sa vraj ucila vyborne ) a vela inych ako biologia, vytvarna, este vravela nejake, ale to boli take nazvy ze som ich v zivote nepocula, tak som si ich nezapamatala. Je aj slovina aj matika, ale len z 1. stupna zo ZŠ, tak sa to dalo. A povinny je klavir a tusim im dovolili v 3. rocniku husle a akordeon. A je aj telesna, kazdy rok nieco ine, 1. rok plavanie, potom atletika a uz neviem. Ale vsetko okrem plavania viac menej orientovane pre deti. A statnice mali zo psychologie a z pedagogiky v zime a potom pred letom taky mix zo vsetkych predmetov. Ona popritom pracovala a zvladla to. Ale ucila sa po nociach a hlavne vela seminarnych prac im dali pisat. Dufam ze som pomohla.

elsa5.5

ahoj,kamarátka si robila externe,no všetky predmety+hudobný nástroj,maturitný predmet určite NOS,prijímačky neviem...,,matematika tam je ťažšia ako všetky predmety,všetko čo viem...:)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

VŠ pedagogická - Fórum - ZDRAVIE.sk