Ako nastartovat zas organizmus?

Príspevok v téme: Ako nastartovat zas organizmus?
User_37597

zdravim..chcem aby sa mi trocha upravilo v tele vsetko.hovorim o lepsom zazivani,stolica,naduvanie a take tie klasicke veci...ale pozor nechcem dietovat a uz vobec delenu stravu lebo ako som sa docitala je to presne to iste ako dieta.chudnes a je ti fajn,prestanes s nou a priberies vsetko naspat aj s urokami :D..chcem vediet vase skusenosti,ci ste nieco konkretne vylucili z jedalnicka alebo pridalo.ako to pomohlo a tak.na zaciatok zacnem ja: nejem mastne jedla,nejem vyprazane rezne lebo s toho mi je naozaj zle ale masu ako takemu sa nestranim a jem ho najviac v omackach,jem zeleninu,ovocie a pijem predovsetkym mineralku a vodu..sladke napoje si dam iba vtedy ked mam chut na sladke a neni nic ine :D
srdecna vdaka za vase prispevky.

uma

idealne zadelit do kazdeho dna ranajky z cistych ovsenych vlociek najlepsie so sojovym mliekom, chvilku povarit spolu a ked uz su trochu povarene pridame nejake ovocie - mandarinky, jablka, prip. mandle etc..to je naj zaciatok pre creva..kazde rano je dobre vypit teply napoj pozostavajuci z medu, skorice, kardomomu - zalejeme vriacou vodou, po chvili pridame stavu z citrona - uvolnuje ranajsi stres a vyborne pomoze pohnut crevam..treba skusit :D

User_37597

no ja vam naozaj velmi pekne dakujem za prispevky a istu pomoc :)
takze aby som vas uviedla do obrazu este viac :
je nemam problem so stolicou..to chodim kazdy den presne o 06:30 :D len par krat sa stane ze jeden dva dni v tyzdni nejdem..mna skor trapi naduvanie,plynatost a ja viem ze to hlavne zo stravy.ale zoberte si co mam jest ked pomali vsetko je take ze naduva (kapusta,mrkva a da sa povedat ze vsetka zelenina za surova...niesom zrovna clovek kt by miesto tepleho obeda jedol surovu zeleninu a dalej ja som jedna z mala kt zje naozaj vsetko.nemam problem zo ziadnym jedlom ako podaktory napr(spenat,privarky,granatir a proste naozaj vsetko mam rada..ale neprezieram sa..snazim sa jest 5x denne..zeby som jedla extra zdravo nemozem povedat ale nechodim sa stravovat do ,mc donaldu alebo ani do bagetarne nechodim.jem to co mam z domu..minimalne jeden druh zeleniny je v mojom dennom stravovani.vlakninu nemam extra rada ale ani ju nejak neznasam..proste mi nevadi.aj som jedavala ovsene vlocky s jogurtom a ovocim asi dva tyzdne v kuse na ranajky ale ja proste nemam problem zo stolicou takze si myslim ze to nejak nepotrebujem.
dalej co sa tyka sportu hej rada by som zacala nejak aktivnejsie zit ale ja som clovek kt sa rychlo pre nieco nadchne a potom tak rychlo to aj upadne.proste slaba vola.ale nehovorim ze necvicim vobec.len velmi malo.no a dalej som fajciarka.viem ze to neni zdrave a viem ze by som mala prestat ale bohuzial pokial budem v miernej nadvahe nechcem s tym skoncit lebo sa bojim ze rapidne priberiem.preto by som aj rada nieco zhodila do leta a potom mozem riesit otazku abstinencie s cigaretami :) a uprimne minule som bola behat a vazne je to citit ze fajcim lebo po 200 metroch mi dosiel dych a to viem ako mam spravne dychat len bohuzial 15 a vic denne neni malo :(

a teraz
suzi lalia kde to kupim a ako sa to pouziva?a co to somnou konkretne spravi lebo ak mam mat s toho nejake hnacky tak to asi nie..minule som mala dva dni za sebou kapustu a nedopadlo to dobre :(

komovaa
a vam sa ako zmenil organizmus?co konkretne to s vami urobilo?

komovaa

Odporúčam Vám skúsiť Bunkovú výživu. Potrebujete dodať do organizmu potrebnú výživu ktorá naštartuje správny metabolizmus a prečistí telo. Stačí 2-3 mesiace a uvidíte aká budete spokojná.
www.optimalna-vyziva.meu.zoznam.sk

Sisi135

Ak ti môžem poradiť ja som tiež mala problém s trávením. (stolica tak raz za týždeň a kedže som toho mala za ten čas v sebe dosť trávila som na záchode dlhí čas a v bolestiach). Rozhodne mi pomohla zdravá strava. Veľa zeleniny, mliečne výrobky s kadejakými kultúrami (acidko, fidko, cmar, zákys, biele jogurty, cottage, tvaroh,...) bielu múku som nahradila celozrnnou a pod. Čo je však dôležité t.j. vláknina. Tá zelenina, ovocie (opatrne viem že nechceš diétovať ale aj pri ,,normálnej" zdravej strave stačí tak max. 2 porcie do dňa) a ovsené (respektíve iné celozrnné obilninové) vločky. Je to nerozpustná vláknina tzv. metla čriev a to tlačí potravu von