Neznesiem cukor?

Príspevok v téme: Neznesiem cukor?
vdacna

vedel by mi niekto povedat, ci existuje aj intolerancia cukru alebo nieco podobne? zistili mi intoleranciu na laktozu, takze posledne dni velmi sledujem, co dam do ust, vsetko mliecne poctivo vyradene z jedalnicka, ale napriek tomu potiaze neustali. brucho ako v siestom mesiaci, krce, vetry, no katastrofa. to co mam este vylucit? mam len z vody zit? lebo pila som kolu a red bull, a jedla som bezlaktozovu cokoladu, preto ma napadlo, ci nie ten cukor... alebo ja uz potom fakt neviem :(

vdacna

velmi pekne dakujem. pijem teda bezlaktozove mlieko, jem bezlaktozovy jogurt. zameriam sa teraz viac na ten cukor, skusim teda ozaj vsetko sladke vylucit, ci to pomoze, ale potrebovala by som vediet, ktory chlieb a pecivo smiem jest, lebo nieco predsa jest musim. zelenina a ovocie ma fakt nenasytia :((

H2O

ak tvoj pankreas produkuje nedostatok traviacich enzymov, tak ti to može sposobovať tebou uvadzane ťažkosti, veď si skus vypytať v lekarni liečivo s učinnou latkou pankreatin a uvidiš či to je tym, alebo nie. Kazein je mliečna bielkovina, pokiaľ si vylučila mliečne produkty, tak by si sa toho SNÁĎ nemala obavať, neviem si predstaviť, kde a prečo by mohli pridavať mliečny protein, ale na druhej strane, vzhľadom na charakter sučasneho potravinarskeho priemyslu by ma to ani neprekvapilo :)

jajka001_

neviem ti poradit lebo som sa tym este nezaoberala

Kazeín sa nachádza sa v kravskom mlieku. Získava sa z odstredeného mlieka. Jednotlivé druhy kazeínu sa líšia jemnosťou, čistotou a v konečnom dôsledku obsahom proteínu. Kazeín ako taký obsahuje vysoký podiel bielkovín.
-odkaz odstránený-

tu je jeden prispevok, podla vsetkeho sa to asi zistuje zvlast. pri tychto diagnozach si musi clovek vsetko sam nastudovat a precitat toho vela, lebo len info od lekara casto nestaci...

joni_
dátum a čas príspevku
09.05.10 21:10
IP adresa
79.16

neviem presne lebo zrovna nemali test na gastro ambulancii na laktozovu intoleranciu a na alergologii zase mam test na kazein negat. ale podla alergologicky moze ist kludne o alergiu na ktorukolvek inu zlozku mlieka okrem kazeinu, tak mi len kazali vysadit vsetko mliecne... robi mi zle mlieko aj jogurty, syry atd. vsetko od mlieka

vdacna

no neviem, dozvedela som sa tam akurat to, ze existuje este aj alergia na nejaky kazuin, to som este nikdy nepocula... cim viac clovek cita, tym menej vie. mne povedali len tolko, ze mam intoleranciu na laktozu. zistovali aj ten kazuin, alebo to je zase iny test? lebo v zivote som take nepocula, neviem ako sa to zistuje.

vdacna

dakujem vam vsetkym za ohlasy a nazory, alergicke testy mi robili, aj fruktozu, no a pozitivna bola len laktoza. ale o cukroch vobec nebola rec, mna to napadlo len preto, ze uz sa vyhybam ozaj vsetkemu, jem v podstate cely den len ovocie a zeleninu, ani pecivo ani chlieb nie, pretoze neviem, ci tam tiez nie je laktoza. takze ja vlastne hladujem, jedine co si doprajem je prave ta kola alebo dzus, lebo aspon to ma trosku zasyti, no a tieto problemy pretrvavaju, tak preto ma napadlo, ze uz jedine ten cukor. doktor ma ani len neinformoval, ze aj take nieco existuje, preto ma napadlo spytat sa vas, ci to je vobec mozne... neviem teda uz naozaj, co smiem jest. lebo aspon ten cukor ma zasytil. ak je tu nejaky alergik medzi vami, prosim o radu. ako sa mam napriklad dozvediet, v ktorom chlebe nie je laktoza? ved tam zlozenie nie je pisane. co smiem vobec jest? ved to mlieko je strcene ozaj vsade, ako tu uz niekto pisal, dokonca aj v kecupe....:((
a ako sa da teda zistit, ci tu alergiu na cukor mam??
a niekto tu spominal nedostatok traviacich enzymov... ako sa da zistit, ci ich mam dostatok? resp. ako ich doplnit a ktore? dakujem!

levanderka

sice z osobnej skusenosti viem, ze ja sa vyhybam pre istotu skoro vsetkemu:D lieky na potravinovu alergiu mi robia este horsie ale z ovocia taketo stavy nemam.

levanderka

no je to disacharid ale intolerancia je pri nedostatku laktazy, enzymu,ktory stiepi laktozu.glukoza a galaktoza z ktoreho sa sklada laktoza by az takym problemom byt nemal.