domáci pôrod

delphia

watermelon, ak vyjde hlavicka a okolo krku je pup. snura, tak az take jednoduche ju odmotat nie je, ako ty to popisujes. jednym koncom je napojena na dieta, druhym na placentu a vonku je len hlava! neda sa ju len tak "potiahnut" aby sa prevliekla nad hlavou, lebo moze sa odtrhnut placenta a hrozi masivne krvacanie jednak dietata a tiez aj maternicnej sliznice a ohrozena je aj matka a aj dieta na svojich zivotoch. ja naozaj obdivujem laikov, ako z dost zavazneho problemu, ci komplikacie dokazu urobit totalnu banalitu!!!

a na margo PA: ony odvadzaju spontanny porod s hladkym priebehom aj v nemocniciach. lekar je privolany k porodu v pripade, ak sa vyskytne komplikacia. a ver mi, ze ta PA ma v domacom prostredi veeelmi obmedzene svoje moznosti a v pripade potreby veru.... nemuselo by vsetko dopadnut OK. ona vie poskytnut iba predlekarsku prvu pomoc a do prichodu zachranky s lekarom a pristrojovym vybavenim (napr. na umelu plucnu ventilaciu,..)uplynu cenne minuty, ktore maju obrovsky dopad na zdravie a tiez na zivot matky a novorodeniatka.

a co sa tyka porodnic: kazda nemocnica zije z penazi. a prave pacienti su ich zdrojom. a prave preto sa velka pozornost venuje zutulneniu aj porodnic, aby mamicky boli spokojne a robili "reklamu" nemocnici- lebo cim viac spokojnych rodiciek- tym vacsi zaujem o porod v danej nemocnici a tym padom vacsi priliv financii z poistovni. dietatka na izbe s matkou, navstevy na izbe - toto su veci, ktore pred cca 20. rokmi neexistovali. po porode som mohla manzelove navstevy vybavit jedine na chodbe cez mreze. a dceru videl az v den, ked nas viezol domov. o jeho pritomnosti pri porode mohol tak akurat snivat...
takze neopisujet tu dnesne porodnice ako sta nejake muciarne, lebo aj prostredie a aj cely pobyt je ovela humannejsi nez v minulosti. (samozrejme sukromne nemocnice maju ovela utulnejsie prostredie nez statne nemocnice, ale existuje moznost vyberu zariadenia, v ktorom chce matka priviest svoje dieta na svet.)

RNG

Smutny fakt je, ze lekari chcu mat normalny zivot a preto zostavaju v nemozniciach len velmi zriedka mimo normalneho pracovneho casu, a veru zdravotne problemy su 24 hodin, nie len v pracovnom case.
Domace porody maju statisticky az 3 krat taku umrtnost, nez nemocenske. To je fakt, ktory sa neda nijak umlcat, aj tym najvacsim nepriatelom nemocnic.
Uvadzam napr statistiku rokov 2003 a 2004.
homebirthdebate.blogspot.com
Inac ja patrim medzi tych, co nenavidia nemocnice a snazia sa im co najviac vyhnut.Ale moja vnucka sa tam narodila, prirodzenym porodom a nedali sme jej dat ziadne injekcie-vakciny, okrem kvapiek do oci(sterilizacia). A kedze nemocnice su znacny zdroj nakaz, lebo tam chodia chori ludia, tak kedze neboli ziadne komplikacie, na druhy den boli obe doma.
Dosial bola moja dnes 4 rocna vnucka ockovana len 4 krat a podarilo sa nam vylucit vsetky multivalentne vakciny a vsetko co obsahovalo ortut ako konzervant(thimerosal).Aj ine konzervanty su toxicke, ale nie natolko, ako ortut.

Laurina22

Watermelon ty si tu robis z ludi srandu vsak?

1.Odmotat pupocnu snuru nie je tazke?Tak to si asi nevidela dieta pupocnou snurou priskrtene!Kedy sa nevie,akym sposobom tu snuru vobec odomotat!

2.Cisarske sa robia,lebo lekari chcu byt co najskor doma???To si kde pocula takuto kravinu?By som sa hanbila za to,ze som takuto hlupost vobec povedala.

Dalsia vec,zeny,co budete robit,ak sa vam ten porod doma skomplikuje?Ak bude nutny cisarsky rez?Potom uz budete velice bezat do nemocnice za svojim lekarom???PA vam neda narkozu ani vam to babo z bruska nevyberie sekciou ak sa zacne dusit!A tam ide o sekundy!

lionesssssss

watermelon a ten prístup v nemocniciach čo tu popisuješ tu bol tak možno do konca 1989... ale teraz sa tu rozhodne takto nerodí...

PA môže monitorovať dieťa a lekár nie?

lionesssssss

doubledog, aj mne sa tak zdá, že čítam snáď vyjadrenia z 19teho storočia... že toto asi ani nemôže byť pravda, aby bol niekto pre vlastný pocit pohodlia ochotný riskovať život dieťaťa...

watermelon, zadubená si tu akurát tak ty...

by ma zaujímalo ako by asi reagovala tá vaša velice vyškolená pôrodná asistentka, keby sa pôrod zastavil a zistilo by sa, že dieťa sa tlačí hore ručičkou (to by pred tým asi nezistila, keďže by bolo otočené hlavičkou normálne)...

ale šak čo, nie? umrie jedno, urobíme druhé... aspon mne sa tak zdá, že takto fungujú ženské čo chcú rodiť doma...

jak v nejakej cigánskej osade toto...

watermelon

adam krt: zena ktorej dieta je otocene inak ako hlavickou dolu NEMOZE rodit doma!!!
vacsina deti sa rodi s pupocnou snurou okolo krku - je to tak, ide len o to, ako silno zviera krk, aj moj syncek ju mal okolo krku. a co? len co vysla hlavicka, PA ju odmotala, nic tazke to nebolo. zase raz nieco, o com ludia nic nevedia ale robia bububu.
a este raz, zena smie rodit doma len od 38. tyzdna dokonceneho a musi byt uplne zdrava a cele tehotenstvo muselo byt v poriadku. moze rodit doma len ak zije v blizkosti nemocnice, co dnes nie je tazke, a PA necaka kym sa nieco skomplikuje, kona predvidavo, cely cas monitoruje srdce dietata. ale ja o komplikaciach nemozem pisat, lebo syncek zo mna vysiel uplne krasne.
mimochodom je dokazane ze najviac cisarskych rezov sa robi pred zaverecnou, lebo lekari chcu byt co najskor doma. takisto studie hovoria, ze jeden zakrok nabaluje na seba dalsi, preto kopec porodov v nemocniach sa komplikuje. a potom si zeny myslia ze ake stastie ze rodili v nemocnici. ale to ze casto lekari sposobia sami, ze sa veci skomplikuju to uz nevidia. studie jasne hovoria, ze porody doma nie su o nic menej bezpecne ako v nemocnici.
zena rodi doma pre to, ze nechce aby do nej niekto pichal oxytocin a chemikalie, a urychloval to, co je ta najprirodzenejsia vec na svete, nechce byt napojena na pristroje, chce porodit s respektom, nechce aby do nej niekto hucal ze nech rychlo tlaci (telo same povie kedy treba tlacit, lepsie povedane tlaci samo).

ladydee i

neblazni!mam doma cerstve mimi a v hlave este stale tu bolest!ak si myslis,ze to budes doma zvladat len s nejakou babicou,tak fajn,ja som nakoniec bola vdacna zakazdym,ked som dostala kyslik atd..a to som mala rychly porod!