Nenavidim sa

Príspevok v téme: Nenavidim sa
akne princezna

mam doost velku depku z mojej otrasnej tvari....chapete....vyrazka sem,vyrazka tam,kazdy den nejaka nova. je mi z toho uplne nanic,naozaj a neviem co mam robit.uz som precitala asi 5 clankov a knih o akne,roumyslala som nad kazdym pismenkom co tam bolo napisane....postupovala som podla planu...chvilu to aj vyzeralo ze tie moje pupaky miznu ale zase hned ako som uz mala konecne usmev na tvari ze konecne ich budem mat prec zase mi naskocil neaky rovno v strede cela...ako naschval...lebo bozechran aby si to nikto nevsimol!
v nasej triede je nas dokopy 14 z toho 6 bab aj so mnou a ani jedna z nich nema take problemy ako ja.velmi im zavidim,priznavam sa!
ale najvacsi moj problem nieje ani to ze mam vyrazky ale to,ze hned ako sa nejaka objavi,zacnem si ju rypat.jednoducho sa mi tam natiahnu k tvari ruky a uvedomim si,ze som spravila debilinu az vtedy,ked vydim svoj flakato-cerveno-otrasny ksicht v zrkadle.je to ako zacarovany kruh ktory sa neda zastavita prerusit-vyrazky robia problemy a problemy robia vyrazky.chodim aj ku kozmeticke ktoru mi plati mamina ale povedala ze uz nebude lebo len vyhadzuje peniaze do vetra ked si to aj tak tlacim. ja uz nevladzem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
p.s. : mam 13 rokov
-----------------------
Telefonické linky pomoci - www.zdravie.sk

mimcai

ahoj akne princezna , ja som mala ten isty problem je mi 19rokou a konecen uz len 2-4vyrazky, ale neni to uz prehnane teraz ma seru cierne bodky, ale aj snimi zautocim :D mne velmi najviac pomohol od avonu cleraskin-cistiaca emulzia na denne pouzitie, ozaj mi toto zo vsetkeho pomohlo skusala som garnier, nivea, oriflame, ale nic nepomohlo. vela stastia :D

x_lola_x

akne princezna : ahoj :) aj ja mam 13 rokou a totalne strasnu plet ...vyrazky mam aj na chrbate a ramenach.. zavisi to podla oho kedy mam menstruaciu. susila som uz vsetko ale najbnovsie mi doktorka poradila antikoncepsiu.. je tu vsak problem - este nemam 15 a dovtedy mi ju nepredpisu.. s5 k tebe :) skus zajst za kozmeticou nech ti to pekne vycisti ... mne to pomahalo .. keby nezabralo skus ist normalne za koznou lekarkou a daj si z krvi zistit preco sa ti tie vyrazky tvoria ( mne zistili ze je to len kozny problem) a tam ti daju aj vhodne lieky alebo poradia co a ako.. drzim palce :)

poeticangel

Nerob si z toho take problemy,ma to kopu bab,aj ja,raz to zmizne,len treba pockat,deju sa aj horsie veci,mozes byt krasna aj s par pupencami,ved ty nie si len tvar s akne,si jedinecna osoba,ktora je pekna taka aka je,nik nie je bez chyb a chapes,to je len doacsne,nie je to nieco,co ta bude prenasledovat po cely zivot,tak sa tolko netrap-D

RNG

Vyziva je len vtedy dobra, ked ju vieme ucinne stravit. Pri dostatku zeleniny a nieco masa(brokolica a spenat najma) ked ma niekto nizko zelezo, znamena ze nevie potraviny dobre stravit. Mozno by pomohli enzymy.
Ak nie, tak treba brat doplnky zeleza. Z roznych foriem zeleza sa pravdepodobne najlepsie absorbuje glycinat.
Zmesi mineralov nie su velmi dobre, lebo niektore posobia proti absorbcii druhych(zelezo, zinok, med)

karin

mishel, no verim ti ze zijes zdravo , ale RNG ma pravdu. zelenina a ovocie uz neobsahuju tolko vitaminov atd. kolko potrebuje nas organizmus.

fraisee

novynett je najvacsi humus aky som kedy do seba pchala. okrem mna ho pouzivali 3 moje zname a vsetky ho vysadili. lebo je to humac.

denisa

JA MAM PROBLEM SO ZELEZOM V KRVY.VELMI MALé HODNOTY.JEM VELA MASA AJ ZELENINU OVOCIE VSETKO NO NIC NEPOMOZE.cO MAM ROBIT?