Svrbenie pokožky hlavy, vypadávanie vlasov

Príspevok v téme: Svrbenie pokožky hlavy, vypadávanie vlasov
papillon

Dobrý deň.
Mám 20 rokov, asi pred rokom som zaregistroval, že mi ubúdajú vlasy v kútoch (keby som nevyzeral blbo s nakrátko ostrihanými vlasmi, tak už ju dávno mám holú hlavu aj keď mám svoje vlasy rád). Vyskúšal som viaceré produkty ako Vichy dercos aminexil, Biohaar, Bioderma šampóny, Saw palmetto šampón aj tobolky, na väčšinu názvov tých produktov si už ani neviem spomenúť. Posledného pol roka mi začali problémy so svrbením pokožky hlavy (vlasy mám jemnejšie ako kedysi, vypadávanie neustalo) a to na druhý deň po umytí, niekedy chvíľu po umytí. U dermatologičky som bol, ale tá sa mi na to ani nepozrela a oznámila mi, že mám nejakú dermatitídu, odporučila mi Bioderma šampón na suchú pokožku, ktorý mi nepomohol a to bolo z jej strany všetko. Všeobecná lekárka mi robila minulý rok krvné testy, všetko som mal v poriadku, nedávno som bol na sonografii štítnej žľazy (mimochodom je veľmi náročné až nemožné sa v Trnave dostať na endokrinologické vyšetrenie), ktorá je tiež v norme. Skúsil som prípravky s minimálnym obsahom chémie, ovsený šampón, žihľavový zápar a nič. Stravujem sa zdravo, športujem, takže neviem v čom je problém. Neviem čo mám robiť, ani na koho sa obrátiť. Som z toho zúfalý.
Poteším sa hocakým odporúčaniam, či už na rôzne liečby, overené prípravky a pod... Vopred veľmi pekne ďakujem.

VolvoS40

Ahoj ja by som ti tiez odporucil nieco proti vypadavaniu vlasov a jej obnove ak chces napis mi na meil tvitek@mlproduktion.sk

Genesis

venujem sa androgénnej alopécii už 15 rokov a musím ťa sklamať na trhu sú len dva lieky (finasterid, dutasterid) čo ju dokážu spomaliť aj to nefungujú na všetkých v niektorých prípadoch môže alopéciu ešte aj urýchliť hlavne v kútoch. Bohužiaľ dané lieky majú u niektorých jedincov život dosť znehodnocujúce účinky ako depresia, znížená odolnosť voči psychickému stresu, znížené libido, slabšia erekcia dokonca sú popísané prípady irrevezibilného poškodenia sexuálnych funkcii takže neodporúčam.

Neexistuje iná možnosť ako zachrániť tvoje vlasy (jedine že by si sa dal vykastrovať) ... ak ti bude niekto radiť niečo že existuje iný prípravok čo ti zastaví vypadávanie vlasov tak klame. Priemysel vyrábajúci prípravky proti androgénnej alopécii je jeden z najviac výnosných ... bruce willis by ti o tom mohol vypravat :)

tú dermatitídu môžeš kľudne mať aj z tých preparátov čo si dávaš na hlavu takže to prosím ťa všetko stopni a vyhoď. Kúp si jeden šampón a používaj ten napr nizoral.

Moja rada: šetri peniaze pretože ak sa tá tvoja alopécia nezastaví sama od seba tak prídeš jednoducho o vlasy aj keby si používal hocičo (finasterid alebo dutastrerid by sice mohol pomoct ale z osobných skúsenosti ich neodporúčam - ja som mal depresiu z neho, libido som mal veľmi znížené ešte 8 rokov po vysadení kym sa dalo ako tak do normálu)

zdravie14

Papillon odporucala by som cisto prirodny sampon z aloe ,pokozku hlavy prestriekavat aloe sprejom s propolisom a liecivymi bylinami. Ak chces,napis mi na mail,napisem Ti viac.