nikam netrafím a všade zablúdim

Príspevok v téme: nikam netrafím a všade zablúdim
ivet2

Mám 32 rokov a dva roky mám vodičák. Jazdím dobre a veľmi rada, ako sa hovorí išla by som na kraj sveta. Problém je v tom, že nikam netrafím. Ak ma pošlete napr. z Trnavy do napr. Popradu netrafím. Bud. týždeň ma čaká cesta do Bratislavy na jednu adresu ale netrafím. Jednoducho všade zablúdim, neviem sa orientovať. Darmo si pozerám aj mapu, v nej sa nejak nevyznám...ako konkrétne napr. do toho Popradu ak by som si vypísala trasu prídem. Ale tá cesta vedie poviem príklad cez Nitru, alebo BB a ako cez to mesto trafím na správnu cestu ak tam nie je smerová tabula? No strašné...ja viem, sú nav. systémy ale aj tie vedú všelijako..má niekto podobný problém ? Ako to riešite ?

M74

V navigácii je dosť možností ako sa zvolí algoritmus výpočtu, od najkratšej cez najekonomickejšiu až po najrýchlejšiu cestu. A niektoré zohľadňujú intenzitu dopravy ( napr. TomTom ). Ja som tiež v piatok poobede išiel z Kramárov do Pezinka cez Babu, bolo to iste rýchlejšie ako sa prebíjať cez celé mesto. A pokiaľ idem z Dúbravky na Babu, tak cez Pernek je to bližšie.

Slobodna

nie, našťastie nemám, ja sa dokonca orientujem intuitívne a vždy správne. Jednoducho bez akejkoľvek mapy, GPS-ka, orientačných tabúľ nájdem správnu cestu. Ale z toho si nič nerob, tiež poznám mrte ľudí, ktorí nemajú absolútne žiadny orientačný zmysel. To buď človek má alebo nie. Nauč sa túto svoju slabosť akceptovať a napr. si ber so sebou človeka, ktorý má dobrý orientačný zmysel a nechaj si poradiť. Mňa si takto kamaráti často berú na cesty, hlavne na tie dlhšie, pretože som oveľa spoľahlivejšia ako GPS :)) a ja zas veľmi rada cestujem. Každý človek má nejakú silnú stránku a nejakú slabšiu- pokiaľ sa nedá prekonať, je potrebné sa s ňou jednoducho naučiť žiť, nájsť si nejaký spôsob aby ma do minimálnej miery obmedzovala.

lost

No mne raz kamos posielal suradnice, ktore som napisal do GPS a z pezinka ma to do bratislavy (karlova ves) chcelo naviest cez pernek :D :D
jedine co mi napada, preco to tak urobilo je, ze tie suradnice boli o meter posunute mimo cesty, alebo co, lebo nie je mozne aby to bolo cez malacky blizsie.
alebo mozno to pocital nie ako najkratsiu trasu, alebo najrychlejsu (preddefinovane) ale najadrenalinovejsiu :D

napr na dialnici medzi tt a ba mi pise ze ax rychlost je 130km/h
no ale to mi policajt asi nezozerie :)

AdamKrt

Tiez mam problem s navigaciou a nerad cestujem. Je na to riesenie, navigacia so SLUSNYMI MAPAMI, ktore clovek musi aktualizovat. Okrem toho, kedze su aj nove cesty, tak treba aj pozerat po znackah, sledovat tabule. Rozpisat si cestu na useky, hlavne tahy a tie sledovat na znackach. Ona sa potom GPSka uz niekde chyti a dovedie do ciela.

Idealne je aj pozriet si cez google mapy, najst objekt presne a tieto suradnice zadat do GPSky. Ak aj GPSka zle naviguje, samozrejme pojdete dalej a nezabocite, alebo nepojdete do protismeru a ak presvihnete dany usek, ono to prepocita inu trasu.

Tiez je dobre navigovat sa napr. na najblizsie parkovisko v okoli a odtial uz ist peso, pretoze chodec moze aj krizom cez cestu.

lost

GPS ma uz tolko krat navigovalo do PROTISMERU, alebo na rychlostnej ceste cez barieru, do jednosmerky, ze az...
Ozaj, a raz som mal zabocit aj na moste ;)

Cize s GPS opatrne (mam garmin)...

Najlepsie je si to pozriet na google maps a potom si nastavit gps a nechat si casovu rezervu...

jankaaaaaaaa

sice nemam vodicak ale moja orientacia je takisto nulova. v meste kde byvam 22rokov mam problem sa orienovat, niekedy absolutne neviem kde som ked som napr. na inom sidlisku ako byvam..

M74

Poznám ludí čo absolútne nemajú zmysel pre orientáciu a keď sa k tomu pridá cudzie prostredie tak sú schopný ísť na opačnú stranu. Pokiaľ Ti nestačí mapa ani cestné tabule, tak zostáva si iba kúpiť nejakú poriadnu navigáciu.