Zdravá strava ,,za babku,,

doubledog

chlofofyl sa da lahko ziskavat z bylin, ako je datelina, zihlava a podobne.
namocis to do vody, nechas dlhsie luhovat a rozmixujes
hovori sa tomu zeleny napoj a robia to niektori ludia celkom bezne :)

ale listova zelenina je asi o nieco chutnejsia

Weva

s takymto pristupom mozes skusat jest vsetko - a pokojne tak rob - ja Ti v tom branit nebudem, ale ani si z toho brat hned priklad :)

a jasne (aj ked polnohospodarstvo zacalo pred tisicrociami, aby tie rastliny kultivovalo a nejedli sme planky a divoke byliny), okrem toho zijem v meste a to co tu rastie v tom smogu a prachu by som nejedla celkom urcite...

guissepe

zato že je niečo dobré pre kravy toré majú 4 žalúdky to ešte neznamená že to nemôže byť dobré pre človeka zato že má len jeden...
a listová zelenina nerastie voľne prírode?

Weva

Len preto, ze kravy prezuvaju travu to este neznamena ze je to ta dobra strava i pre nas, nie?
Nie vsetko vieme stravit (kravy maju zlozeny zaludok napriklad)a vyuzit... takze zakladna myslienka je zaujimava... ale :)

Preto sa vela krat z takych veci robia rozne extrakty a vytazky.. a to stoji peniaze...

Ked uz po prirodnej ceste, tak tu listovu zeleninu by som jedla skor - pride mi chutnejsia ako trava...

guissepe

no povedz mi že v čom je iná tráva čo rastie na lúke oproti listovej zelenine čo dostaneš kúpiť, možno existuje rozumný argument ale ja som taký sprostý že ho nepoznám

guissepe

počuj ja nepropagujem stránku ani predaj chlorofil, práveže skôr naopak, nažím sa vysvetliť, že nepotrebujeme peniaze aby sme sa mohli zdravo stravovať...mne išlo len o podanie info, ktoré je dosť zreteľné pre pochopenie môjho názoru ;)

Weva

no zaujimave je to, ze odkaz z ktoreho mas to o tych benefitoch je zo stranky PREDAVAJUCEJ chlorophyll supplements - tak ake zadarmo?

(ok, da sa jest i listova zelenina, ale prave na tej stranke pisu ze nie v dostatocnom mnozstve)...

guissepe

a veľmi zaujímavé na tom je ešte toto:
Interestingly, chlorophyll is chemically similar in composition to that of human blood, except that the central atom in chlorophyll is magnesium, while iron is central in human blood.