Zdravá strava ,,za babku,,

mataBB

drahe zdravie v minulosti sa možno tiez ludia jedli tie iste veci, ale tie veci mali ine zlozenie...ked za socializmu predavali v obchode napr sunku,sice mozno 2 druhy, tak to bola sunka kvalitna, to iste platilo o vsetkom...vtedy sa nepouzivali ani ecka, ani zahustovadla, skroby, glutamaty a vsetko podobne..

ano, vela ludi sa stravuje tak ako sa stravuje a zije..ale to neznamena ze vsetci su zdravi..ty nevidis vo svojom okoli vysoky krvny tlak, vysoky chlesterol, srdcovo-cievne problemy, obezitu, cukrovku, celiakiu, alergiu na kazein a na laktozu a ja neviem co vsetko? to vsetko je dosledok aj zlej stravy aj chemie v jedle, okrem ineho

kde si ma urazila? vlastne nie len mna kedze asi nie som jedina..napisala si ze len blbec moze jest mliecne vyrobky a maso..to preto som blbec?

draheZDRAVIE

xy:),
to som reagovala na mataBB, nemyslela som to doslova...
a konečne mi tu niekto potvrdil, že sú drahšie, lebo veď sú!?

xy:)

ano, zdrave potraviny su drahsie. ja si za ne priplatim. a jem mliecne vyrobky a nemyslim si, ze som blbec, odkial si na ten nazor prisla, resp. kto ti povedal, ze maso a mliecne vyrobky nie su zdrave?!!

draheZDRAVIE

späť k téme. kedysi sa jedli hlavne doma robené potraviny, áno, no myslela som skôr nejakú dobu dozadu, ale nie až tak veľmi dozadu. zase v dnešnej dobe človek nemôže veriť všetkému, veľa veci je o reklame, tak nejaký laik vie len ťažko určiť, čo je naozaj zdravé. preto možno niektorí ľudia majú takýto prístup. na takom jedle žijú naši starí rodičia a žijú. niekoľko rokov dozadu nebol taký výber v obchodoch, ako je teraz. síce neviem, ako presne to bolo. veď koľko ľudí žije a stravuje sa tak, ako sa stravuje? prežiť sa dá... i keď je tam to i keď... čiastočne chápem to zmýšľanie, ale ja tam nechcem patriť. :)

draheZDRAVIE

mataBB,
ja to neviem asi, ty to nevieš určite ;) o čom točíš? (rečnícka otázka)
takže si ten príspevok naozaj nepochopila, ale tak čo už, sú aj jednoduchší ľudia...

mataBB

hm geneticky modifikovana soja je velmi zdrava..ty asi nevies co je zdrave

a ked ma chces urazat kludne si posluz...aj tak svoj nazor nezmenim na ludi ako su tvoji rodicia napr..ludia, ktori uprednostnuju cenu nad kvalitou a tym padom zozeru vsetko, hlavne ze to ma nejaky tvar,ale je to lacne, su blbci..za tym si stojim a nikdy to nezmenim..zdravie mame len jedno tak naco ho este viac nicit srackovym jedlom

draheZDRAVIE

mataBB,
nahrádzam to tým, čo je na úvodnej strane zdravia. ja som svoj príspevok nemyslela doslova, ale asi si to nepochopila...

mataBB

drahe zdravie..ked nechces jest maso a mliecne vyrobky tak ich nejedz, ale som zvedava cim to nahradis..bielkoviny potrebuje kazdy a ked na to nemas tak som zvedava ako to vyriesis

RNG

Kedysi ludia jedli doma priporavene potraviny, cerstve a jednoduche, nie dnesne priemyselne pripravene. A jedli aj maso, aj kysle mlieko hoci menej, nez niektori ludia dnes
A mali zahradky a sami si nakladali kapustu a schovavali korenove zeleniny na zimu. Donedavna si dokonca sami mleli obilie na rucnych kamennych mlynkoch a vysledok bola hruba celozrnna muka, ktora je pre nas ovela zdravsia, ako bielena jemna , ktoru dnes predavaju a pouzivaju prakticky do vsetkeho a je zdrojom hromady zdravotnych problemov.
Ja ako stary clovek si na to este z detstva pamatam, ale hovorit o tom mladsiemu obyvatelovi mesta je ako citanie o starom Rime....