Víza do Ameriky

Príspevok v téme: Víza do Ameriky
timiii

na leto by som rada išla do Ameriky, na Floridu mám tam sesternicu a tá mi hľadá nejakú robotu, už sa niečo rysuje, prišlo to náhle, čiže je to na poslednú chvíľu, chcela by som sa vás spýtať, či nie je neskoro na vybavovanie víz, a cca mi viete povedať koľko stojí letenka? Viem, že sa to dá pozrieť na nete, ale opravovali nám počítač a niektoré stránky mi nefungujú a zhodou okolonosti ani tá, na ktorej by som si to vedela pozrieť. Bol tam niekto z vás? Koľko trval let? Tuším sa prestupuje? Budem vďačná za hocijakú radu. Letela som len raz, takže skúsenosti veľmi nemám.

Student231

ja sa chystam tiez do USA, uz mam stanoveny aj termin na pohovor na ambsade, neviete ako to prebieha, co sa mozu pytat?

mimisek

Moji rodicia si s mojou pomocou vcera sami vyplnili ESTA cez Internet (vstupenka do USA). Nakolko za mnou idu ako turisti, nemusia chodit na ambasadu do Blavy, staci im to. Schvalene to mali za tri sekundy, takze su autorizovani vyrazit. Velmi sa tesime.
...Ked som si svojho casu vybavovala studentske viza, trvalo mi 5 mesiacov dat vsetko do kopy, robila som si vsetko sama.

timiii

vitaminwater ďakujem, student agency sa snažím dovolať už dva dni, stále obsadené, to, že bojím sa že je už neskoro, mám to ohraničené, chodím do školy, mám skúšky, takže najneskôr ale aj najskôr by som vedela ísť v júli max. do konca oktobra. Ked tie vybavovačky toľko trvajú, tak neviem či už nie je neskoro, do kelu keby sa aspon tej agentúre dovolám

vitaminwater

timiii: musis ist cez agenturu, student agency, ckm, je ich hodne, takze s tym problem mat nebudes... zamestnavatel ti potvrdi pracu, to sa posiela americkej strane na schvalenie, a ta to potom podpisane posle tvojej agenture, to moze trvat mesiac, maximalne dva... hned ako to agentura dostane, zavolaju ti a dohodnes si termin pohovoru na ambasade... to moze trvat tyzden alebo aj mesiac, zalezi, kolko ludi ziada o viza... ak prejdes pohovorom, mas viza hned na druhy den... agentura sa postara o vsetko, takze je to pohodicka... mala by si to hned zacat vybavovat.. a co sa tyka letenky, agentury vacsinou aj pomahaju s letenkami... ak nie, tak si pozri na orbitz.com, tripadvisor.com

Weva

ja nezijem v SR, tu to s ambasadou funguje tak, ze zavolas (najprv ta skasnu 15 Euro a az potom prepoja) a vtedy Ti navrhnu termin... vacsinou to bolo o 2-3 tyzdne opo telefonate...

ako to funguje v SK?

mataBB

no neviem ako dlho to trva ale pokial viem, tak termin, kedy ma clovek prist na usa ambasadu, si stanovuje ambasada...cize asi tak..a je dost mozne ze uz je aj neskoro..co ja poznam ludi tak ti to vybavuju uz ad februara, zaciatka marca

timiii

ešte by som sa chcela spýtať, či keď to teraz začnem vybavovať a chcela by som ísť v júli či už nie je na to neskoro? Ako dlho trvá vybavenie víz?

timiii

jaj hneď mi klesla nálada, nemyslela som si, že je to až tak zložité. Každopádne uvidím čo mi odpíše sesternica a podľa toho sa zariadim

Weva

ja som tiez bola turisticky, dokonca priamo na Floride v Orlande.

Na turistiku treba bud biometricky pas a vyplnit online formular alebo ist klasicky cez viza.

Ziskat pracovne viza vsak nie je zrejme ziadna hracka, v ziadnom pripade by som neriesila nic na cierno a pocula som ze posledne slovo ma i tak immigration officer po pristani (takze i s plantnymi vizami Ta moze otocit a poslat domov). Ale netreba strasit - drzime palce!!! Tiez si myslim, ze cez agenturu a pripadne uz s konkretnou pracovnou ponukou je to ovela lahsie.

Ja som letela cez Frankfurt a letenka vysla okolo 870 v Novembri 2010

mataBB

a este som chcela napisat ze vybavovat viza sam neni ziadna vyhra..jednak je strasne vela paierovaciek a druha vec je ze prave taki ludia, ktori si to vybavuju sami, nebyvaju vzdy uspesni a viza nedostanu...vzdy je lepsie to nechat na agenturu, aj ked to nieco stoji, pre ambasadu to je doveryhodnejsie...a pokial este viem tak je lepsie ak mas vopred vybavenu pracu a na ambasade to predlozis..ale to som si neni ista