vysoka skola, socialna praca

lienocka2808

A ja zas odporucam mudrym ludom zo socialnej prace svatej alzbety aby si sli vyskusat studium napriklad na fakultu chemickej technologie, stavebnu, strojnicku fakultu alebo medicinu aby mohli porovnavat. ja som videla kto chodi na tu skolu, videla som co sa tito ludia ucia a staci mi to. V nasej robote chodia do tej skoly asi 15ti ludia priemerny vek (45-50). Z toho aj pan ktory nam kazde rano doklada na WC toaletny papier a doplna mydlo( tym ho nechcem dehonestovat)ale ta skola si spravila meno sama.

majka_21

Ja tiez studujem SP a nemyslim si, zeby to bol podradny odbor. Suhlasim vsak s jednou vecou, ze aj na tejto skole sa najdu ti, ktori si titul zaplatia (ale stretla som sa so zaplatenym titulom aj na pravnickej skole ci na verejnej sprave...). Ja som tuto pracu chcela robit od ZS a drzi ma to doteraz a to uz idem do 5. rocnika (citila som sice kustik neistotu, ci som si vybrala spravne - ci som nemala ist na zdravotnu skolu, ale som presvedcena, ze SP je to prave). Nie je pravda, ze tuto skolu vystuduje kazdy (napr. moji 2 spoluziaci boli vyhodeni zo skoly v 3. rocniku, lebo ju nezvladali a prechadzali s odretymi usami). Ja sa za debila nepokladam a predsa len som mala s niektorymi skuskami problem (napr. skuska zo specialnej pedagogiky, roznych odborov psychologie...). Takze odporucam "prilis mudrym" ludom, ktory dokazu tento odbor iba kritizovat, aby si tuto skolu vyskusali a potom sa ozyvali.

Ale-x

ešte dodám, aby som každého nahádzal do jedného vreca, že mladým ľuďom, ktorí si vybrali tento odbor a študujú ho napr. na Univerzite Komenského sa ešte celkom dá veriť, že tento odbor môžu vykonávať z presvedčenia a nie kalkulu, ako tí, ktorí nutne potrebujú mať titul a v mladosti sa akosi pozabudli, tak si idú sebe a svojmu okoliu dokazovať niečo v staršom strednom veku :-)

Ale-x

zbytočné odbory som myslel v tom zmysle, že Soc. pracovníkov máme na niekoľko desaťročí vopred zabezpečených :-) Až sa mi to nechce veriť, že máme na Slovensku toľko sociálne cítiacich ľudí... :-) No, hlavne, že ich tá práca baví, napĺňa a ženie ich vpred nezlomná vidina uplatnenia v tomto odbore na našom trhu :D

Ale-x

Ja mám pocit, že tu, na tom našom zúfalom Slovensku, už dosť ľuďom poriadne praská v hlavách! Toto čo sa deje dnes, je doslova hon na VS-tituly! Najhoršie na tom je, že takéto smiešne, doslova podradné a zbytočné odbory ako SP, načisto dehonestujú a znižujú status školstva na Slovensku! Veď podmienky prijímania na tieto cha-cha "univerzity" sú až zúfalo trápne. Pobočky týchto škôl sú už v každej diere a študuje ich každý, kto si chce v dnešnej dobe zvýšiť ego (a že takých nie je málo), pričom na poriadnu a len trocha ťažšiu školu to nemá a v štyridsiatke-päťdesiatke ide robiť zo seba veľkého študenta. Tak možnosť chodiť na tento odbor je fakt najľahšia a najschodnejšia možnosť, ako prísť ľahko k titulu a vyrovnať sa iným vo svojom okolí, bez ohľadu na to, že Soc. pracovníkov sú už na SVK tri prdele a pre väčšinu populácie sú na smiech + žalostne slabé uplatnenie! Ale majú titul s ktorým sa môžu pochváliť a o to ide, že?
Môžte teraz tí, čo toto študujete prskať tu hnev, ale tak to jednoducho je, či si to chcete pripustiť, alebo nie a myslím, že sami veľmi dobre viete, aká bije len si to nechcete priznať, pripustiť a tým pádom sa ponížiť ;-)

lioness_01

lienocka - súhlasím...

ja som sa dokonca už ale stretla aj s názorom študentiek zo sv. Alžbety, že Univerzita Komenského je podradná škola bez úrovne :D

tak som sa dobre pobavila a chápala som to skôr ako silnú závisť... :)))

lienocka2808

Aby si nikto nemyslel, ze tu znevazujeme alebo ponizujeme studium socialnej prace. Ja len davam do pozornosti potratove skoly ako je napr. soc. praca sv. Alzbety a podobne pseudo skoly. Ako uz predomnou uviedli je to len odvar napr. Komenskeho univerzity. nechapem kto dal moznost tymto skolam, aby ich studenti skoncili s titulom Mgr. Je to dehonestacia normalneho studia ludi z Komenskeho univerzity. Este ze niesom Mgr. pretoze by ma to pekne povedane sralo...

linajka

Studovať "sociálnu prácu" môže aj debko, čo si kúpil maturitu..prepáčte..nemyslím nikoho osobne, ale všetkých čo poznám a úspešne "vyštudovali " soc. prácu, tak v hlavách nič moc..a ešte ako vedia plakať aké je to prísne na skúškach...čo sa týka práce, tak jedine sa vypracovať na !doc.,alebo prof. (najviac vymenovaných prof. v tomto roku bolo z oblasti "soc.práca" aj to o niečom svedčí..práca sa rom.etnikom , či práca na štátnych inštitúciách, to už musíte mať riadne známosti, inak 0 bodov..ale hlavné je, že vyštudujete bez problémov a máte diplom..koho dnes zaujíma odbornosť?..nikoho..tak to aj tu na Slovensku vyzerá..všade samý bac. a Ing. a všetci nemajú ani potuchy o práci, ktorú robia...chaos..VS strácajú kredit už roky..

smejko0055

Mimochodom moja kolegyňa študovala celých 5 rokov právo na Univerzite Komenského externe a keď mali štátnice,tak s nimi promoval Daniel Krajcer:)Celé štúdium ho nevideli, ani nevedeli, že by mal študovať s nimi a zrazu sa tam objavil. Na promóciach:) Vraj mal individuálne štúdium:)Tak kde je potom spravodlivosť.