Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Z čoho maturovať keď chcem ísť na medicínu?

Príspevok v téme: Z čoho maturovať keď chcem ísť na medicínu?
LLLenka

Ahojte všetci, mám len jednu otázočku : Z čoho by som mala maturovať keď chcem ísť na medicínu??:)Slovenčina je povinná,z angličtiny maturitu chcem,viem ju.Stačia teda 2 predmety ktoré nejako súvisia s medicínou??Napríklad biológia a chémia??Alebo musím maturovať aj s fyziky alebo matiky?alebo si môžem z týchto 4 vybrať ľubovolné?prosím poradte!!:)
Ďakujem kráásne :)
Lenka

veeeeeronika

a este ked sa mozem spytat pouzivaju sa kalkulacky do BA alebo nie??? a kolko asi cca musim ziskat bodov aby ma vzali???? :D

Gaabc

veeeeeronika: je ich triTISÍC, nie tristo ;) to by bolo potom ako s vodičákom a dostal by sa tam každý :)

a mali by byť presne také,ako v testovniciach, nič nezmenené,teda ak máš najnovšie vydanie :)

veeeeeronika

chcela by som sa spytat ci tych tristo otazok co je do BA v testovniciach, ci su na prijmackach presne tie iste alebo sa nieco meni??

dia7777

Ahojte mohli by ste mi poradiť?Chcela by som ísť na medicínu,ale chémia ma príliš veľmi neberie, ale snažím sa jej venovať dosť času.Biológia je úplne v poriadku baví ma len starosti mi robí tá chémia a prijímačky z nej na vysokú. Poraďte niekto kto sa rozumie. Ďakujem

majka155

na stranke fakulty nieje nikde napisane o predmetoch na maturite, ale podmienka je zaslat mat.vysvedcenie,dost mozne ci nebudu uprednostnovat tych co maju chem a bio.a tie otazky si musis vypracovat sama alebo s niekym.
ja maturujem buduci rok,ale treba sa chystat aspon rok dopredu aby si nebola v strese
drzim palce :)

haley

to v akom si rocniku ze nie si informovana? :) na medinu potrebujes spravit prijimacky z chemie a bioly (fyzika ak by si chcela ist studovat napr. do česka) , co sice neznamena ze potrebujes mat aj maturu z týchto predmetov ale ked uz sa ti na maturu treba ucit naco by si si mala davat matiku , dejepis a podobne predmety ked zaroven ked sa budes ucit na maturu sa budes ucit na prijimacky, a teda keby si sla s tychto predmetov maturovat tak mas povinne slovinu,anglinu + tie dva :)

Eva531

Neviem, ako je to teraz, ale za mojich cias (maturovala som v roku 1999) bola slovencina povinna, potom pri druhom predmete bola na vyber bud matematika alebo cudzi jazyk a dalsie dva predmety sme si mohli vybrat, ake sme chceli, teda pod podmienkou, ze sme navstevovali gymnazium. Neviem, ako je to na inych strednych skolach. No pokial viem, tak vysoke skoly si nekladli podmienky, z akych predmetov ma byt urobena maturita, bolo to len a len na nas, ako sme sa rozhodli. Ale logicky si takmer kazdy vybral na maturitu take predmety, z akych potom isiel robit aj prijimacky na vysoku skolu. Takze skoro vsetci spoluziaci, ktori chceli ist na medicinu, maturovali z chemie a z biologie, nakolko pokladali za zbytocne ucit sa celkom ine predmety na maturitu a celkom ine na prijimacky, lebo to by uz bola prilis velka zataz a prilis vela stresu ci uz pred maturitou, alebo pred prijimackami. Pre istotu si ale zavolaj na studijne oddelenie tej vysokej skoly, na ktoru sa hlasis a spytaj sa, ci je podmienkou mat vykonanu maturitnu skusku prave z tych predmetov, z ktorych sa na tu skolu robia aj prijimacky. Ja si ale nemyslim, ze by to bolo takto nariadene. To by sa potom nikto, kto nema maturitu z chemie a z biologie, na medicinu prihlasit nemohol. Ja som napriklad maturovala z nemciny, z geografie, z biologie, samozrejme zo slovenciny a dostala som sa na Ekonomicku univerzitu, ktora nema s biologiou a s geografiou nic spolocne. A prijimacky som robila z ekonomie, ktora sa mimochodom na gymnaziach ani nevyucuje. A taktiez z matematiky, pred ktorou som v ramci maturitnej skusky uprednostnila radsej nemcinu a predmety biologia a geografia, ktore mi pripadali omnoho zaujimavejsie ako matematika. Takze jediny predmet, ktory som mala spolocny tak na maturite, ako aj na prijimackach, bola nemcina. Vela stastia na maturitach a na prijimackach a nech ti to vyjde! :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Z čoho maturovať keď chcem ísť na medicínu? - Fórum - ZDRAVIE.sk